Moje cesta životem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 01:37
Moje cesta životem

Ahoj lidi,

Nevím, přišla na mě asi divná nálada. Poslední dobou o sobě přemýšlím a myslím si, že jsem uplná nula. Pořád si říkám, že jsem nic nedokázal a že jsem k ničemu. Mám přece jen už 26 let a pořád nic nevlastním.

Mám 26 let. Mám dlouholetou přítelkyni 24 let se kterou jsem 7 rokem. Pracuji 4 rokem v zahraničí. Na účtě mám 1 milion korun. Přítelkyně 600 000 korun. Doma už máme pozemek a chtěli bychom stavět malý bungalov. Naše představa je do 3 milonů korun.

Naše idea:

Příští rok na jaře začít stavět. Postavit hrubou stavbu a střechu a nechat vymrznout. Další rok nebo na příští rok dům dostavit. Mezitím, chceme vydělávat v zahraničí. Rodiče by nám mezitím hlídali jestli vše jde podle plánu. Vždy by jsme jim jen poslali peníze, kolik by bylo potřeba. Dumali jsme nad tím, a pro nás je lepší vydělávat a pracovat a mezitím stavět.
Myslíte si, že je to reálný nápad?

Momentálně vydělávám s přítelkyní každý 80 000 kč čístého. Neplatíme ubytování ani jídlo. Všechny peníze ušetříme. Dohromady teď dokážeme ušetřit až 160 000 kč měsíčně. Co si teda myslíte? Je lepší ještě pracovat v zahraničí třeba 2-3 roky a pořádně vydělat co to jen půjde? Já mám bohužel jen maturitu. Přítelkyně VŠ. Rodiče aj já si říkám, že doma člověk tohle nemá šanci vydělat, pokud není nějaký podnikatel nebo mafián. Kamarádům radši ani neříkám, kolik se tu dá vydělat. Podle mě by mi nevěřili nebo v horším případě ještě záviděli.

Celkově si myslím, že toho moc neumím. Umím jen slušně anglicky. Jinak ve všem jsem takový průměrný.

PS: Jsem úplně obyčejný kluk, který by rád slyšel váš názor. Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

veruSska10
Povídálka 21 příspěvků 06.05.18 01:47
:roll:

vertunka
Závislačka 4642 příspěvků 06.05.18 05:27
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Verun83
Echt Kelišová 8767 příspěvků 33 inzerátů 06.05.18 05:55

A cim se v zahr zivite? Jak se vam tam zije? Moc nevim, na co chces slyset nazor. Jako jestli te tam plati 80t za to, ze nic moc neumis, tak se sem radsi nevracej, protoze to pak nebudes mit na provoz domu.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15479 příspěvků 06.05.18 06:07

Mne pobavila ta myslenka, za by vam rodice hlidali stavbu domu. Bud jim pridelas kazdodenni starosti, nebo si zaplat kvalitni stavebni dozor a zvol stavbu domu na klic. Resit stavbu domu ze zahranici je naprosta utopie.

vendulaaa
Závislačka 4899 příspěvků 06.05.18 06:18

@Cuddy asi tak… ;)

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 06.05.18 07:13
@Anonymní píše:
Ahoj lidi,

Nevím, přišla na mě asi divná nálada. Poslední dobou o sobě přemýšlím a myslím si, že jsem uplná nula. Pořád si říkám, že jsem nic nedokázal a že jsem k ničemu. Mám přece jen už 26 let a pořád nic nevlastním.

Mám 26 let. Mám dlouholetou přítelkyni 24 let se kterou jsem 7 rokem. Pracuji 4 rokem v zahraničí. Na účtě mám 1 milion korun. Přítelkyně 600 000 korun. Doma už máme pozemek a chtěli bychom stavět malý bungalov. Naše představa je do 3 milonů korun.

Naše idea:

Příští rok na jaře začít stavět. Postavit hrubou stavbu a střechu a nechat vymrznout. Další rok nebo na příští rok dům dostavit. Mezitím, chceme vydělávat v zahraničí. Rodiče by nám mezitím hlídali jestli vše jde podle plánu. Vždy by jsme jim jen poslali peníze, kolik by bylo potřeba. Dumali jsme nad tím, a pro nás je lepší vydělávat a pracovat a mezitím stavět.
Myslíte si, že je to reálný nápad?

Momentálně vydělávám s přítelkyní každý 80 000 kč čístého. Neplatíme ubytování ani jídlo. Všechny peníze ušetříme. Dohromady teď dokážeme ušetřit až 160 000 kč měsíčně. Co si teda myslíte? Je lepší ještě pracovat v zahraničí třeba 2-3 roky a pořádně vydělat co to jen půjde? Já mám bohužel jen maturitu. Přítelkyně VŠ. Rodiče aj já si říkám, že doma člověk tohle nemá šanci vydělat, pokud není nějaký podnikatel nebo mafián. Kamarádům radši ani neříkám, kolik se tu dá vydělat. Podle mě by mi nevěřili nebo v horším případě ještě záviděli.

Celkově si myslím, že toho moc neumím. Umím jen slušně anglicky. Jinak ve všem jsem takový průměrný.

PS: Jsem úplně obyčejný kluk, který by rád slyšel váš názor. Díky

8o a? Ze budete stavet domek, tak ok. Stavte. Ale kdyz tu stavbu nebudete hlidat, tak nevim nevim… Ale je nam fakt jedno kolik vydelavas :nevim: :lol: :lol: a ze si obycejnej kluk nam je 2× jedno :mrgreen:

lamicina
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 06.05.18 07:17

Tak do stavby domu na dálku bych se nepouštěla ani náhodou, to je blbost. Stačilo mi rekonstruovat barák po tátovi a to jsem měla stavební dozor, ale stejně mraky času a práce pro mě.

arada
Extra třída :D 13829 příspěvků 06.05.18 07:25

Na začátku píšeš, že máš pocit, že jsi nula a vzápětí jaký balík vyděláváš. Typický chlap, máš potřebu plácání po rameni, jaký si kabrňák a aby toho plácání bylo víc, uděláš ze sebe chudinku.Jak typické u chlapů.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 06.05.18 07:34

Vydelavejte ucte se jazyk a stavbu si pak urcite pohlidejte sami.

V Cr si kazdopadne tohle nevydelate, ale zase jsou tu nizsi naklady na zivot s detmi. Par let bych byla jeste v zahranici a pak se vratila do cr i kdyz pravda je ze navraz muze byt drsny.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15479 příspěvků 06.05.18 07:34
@arada píše:
Na začátku píšeš, že máš pocit, že jsi nula a vzápětí jaký balík vyděláváš. Typický chlap, máš potřebu plácání po rameni, jaký si kabrňák a aby toho plácání bylo víc, uděláš ze sebe chudinku.Jak typické u chlapů.

Ale tak on nula a chudak skutecne je. Jedno kolik vydelava, ale nema zadne zajmy, nic za co by rad utracel a uzival si zivot. A chce stavet maly bungalov, to neni u lidi s prijmem kolem 2 mil za rok uplne obvykle, jedno z toho bude trochu pritazene za vlasy.

ka2ka
Extra třída :D 12965 příspěvků 1 inzerát 06.05.18 07:47

Jestli nejsi troll, tak pár let vydělávejte, setřete pak se vraťte a může tu žít relativně pohodlný život. Stavět na dálku ano ale musí to někdo hlídat a jsou to strašný nervy

ka2ka
Extra třída :D 12965 příspěvků 1 inzerát 06.05.18 07:47
@Cuddy píše:
Ale tak on nula a chudak skutecne je. Jedno kolik vydelava, ale nema zadne zajmy, nic za co by rad utracel a uzival si zivot. A chce stavet maly bungalov, to neni u lidi s prijmem kolem 2 mil za rok uplne obvykle, jedno z toho bude trochu pritazene za vlasy.

proč ne? Každý se nechlubí penězi, znám takové ;)

Taciras
Extra třída :D 11070 příspěvků 06.05.18 08:01

Nehlídat si vlastní stavbu je opravdu špatný nápad. Ty tvé pocity, žes nic nedokázal asi chápu, o penězích to není, ale myslím, že s prvním potomkem tě přejdou. Ještě máte čas, tvá přítelkyně je mladší, klidně si můžete dovolit ještě dva roky pracovat v cizině a pak se s úsporami přestěhovat do ČR a začít stavět. Po dobu stavby počítej se zvýšenými náklady: bydlení v nájmu + dojíždění nejen do práce, ale i na stavbu, aby sis to všechno zkontroloval. Ale to se dá. Celkem by mě zajímalo, co děláš, když z toho máš jinde o tolik víc, než bys měl tady, je jasný, že ty platy jsou tu nižší, ale snad to není řádový rozdíl, ne?

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 06.05.18 08:18

Muj nazor je, ze byste si hlavne meli domluvit, co bude s domem v pripade rozchodu a zacit makat na spolecnych zazitcich, protoze jestli jen chodite do prace a z prace a vsechno setrite, tak to zacne vztahu vadit a budete dobodu o vyplaceni z domu potrebovat.

A pak si myslim, at jsi kde jsi, vzdy muzes pracovat na nejakem svem profesnim zlepsovani, abys pak v cr nedelal za minimalku, coz bude ve vztahu dalsi pecka.

Jestli mate schopneho a ochotneho cloveka, klidne stavte na dalku, ale pak nesmite brblat, ze vam nevyhovuje treba pocet zasuvek.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >