Zapomněla jsem na antikoncepci - mohu být klidná?

Anonymní
28.11.19 22:49

Moje chyba - uklidnění

Dobrý večer všem. Mám takovou otázku. Beru antikoncepci, beru ji druhým rokem. ještě nikdy se mi nestalo, že bych antikoncepci zapomněla. Beru ji přesně, max. do 30 minut, někdy maximálně do hodiny, ale to je výjimečně. Mám na ni nastavený budík. První prášek z nového platická jsem si vzala po týdenní pauze minulý týden v úterý, což bylo 19.11. o víkendu jsme byli s přítelem a asi víte, k čemu došlo. Styk jsme měli naposledy v neděli ráno. Chráníme se ještě tím, že se přítel do mě „neudělá“. Neříkejte mi, na co beru prášky, když je to takto, ale on si to prostě určil takto sám a takto mu to vyhovuje. Bohužel jsem teď zjistila, že jsem si včera zapomnela prášek vzít. Přišla jsem domů z práce úplně k. o.,vykoupala jsem se, natáhla se a usnula a zaspala i ten budík (HA beru ve 21h.). Tudíž jsem si na to vzpomněla až dnes ve 21.15. Jsem z toho úplně celá špatná. Vzala jsem si tudíž najedou včerejší i dnešní pilulku. Vím, že tato situace mě neomlouvá. Pilulku jsem tedy zapomněla užít ve druhém týdnu užívání. Opravdu se mi to stalo po prvé, udělala jsem přesně, co je v přívalovém letáčků, ale vás se chci zeptat, zda mohu být klidná a k těhotenství by tedy opravdu dojít nemělo, když jsme poslední styk (bez ejakulace dovnitř, ale stejně tam to riziko preejakulátu je) měli v neděli a ve středu jsem zapomněla pilulku užít? Vím, že nemáte věšteckou kouli. Ale tím, že se mi to za 2 roky nikdy nestalo a max.kdyz jsem brala k tomu ATB, tak jsme prostě sex úplně vynechali pro jistotu až do dalšího platicka, tak se prostě teď šíleně bojím. Předem vám děkuji za vaše odpovědi a názory, i když zadní doktoři ani věštkyně nejste. Hezký večer.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
207
28.11.19 22:51

Opravdu buď úplně v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4311
28.11.19 22:52

Nemělo by, klid. Vždyť antikoncepce funguje i s tou týdenní přestávkou. Jeden den se fakt nic neděje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
28.11.19 23:04

Ty jo, tak ja to na cas nikdy neberu. Mam i pocit, ze obcas zapomenu uplne. :mrgreen: a tehotna nejsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20081
28.11.19 23:05

Ne, nemůžeš. Pokud už by opomenutí mělo vyvolat ovulaci, dojde k ní mnohem později než by chcípla i ta nejvytrvalejší spermie, která by se dostala do vejcovodů s preejakulátem. Jen se až do konce tohoto cyklu chrańte i jinak, pro sychr ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
28.11.19 23:12

Jsem unavená ale jestli počítám dobře dny, tak sis zapomněla jednu pilulku ze druhého týdne platíčka, tedy jsi v pohodě. pokud bys zapomněla pilulku v prvním týdnu, tak tam risk těhotenství je, nicméně vzhledem k tomu že se zakladatelko chráníš ještě jinak je to riziko úplně na nule :) neboj

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
28.11.19 23:13

@Janli ve druhém týdnu se po zapomenutí pilulky po zbytek plata chránit nemusí. Normálně dobere a bude chráněná.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 23:18

Holky, slečny, dámy, paní :) já vamoc děkuji za toto uklidnění. Každopádně pro jistotu se raději budeme chránit tou 100% ochranou a to tak, že do pauzy radši úplně nic nebude. Pro jistotu nás obou. Vím, že je to moje chyba a strašně si to vyčítam. Myslela jsem si, že se mi to nikdy nestane. Na tohle si dávám opravdu pozor. Protože když už něco beru, chci to brát s respektem a pokud možno přesně. Bohužel chyba se už stala a vzít to zpět nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
20081
28.11.19 23:19

@Lalelale tak z diskuzí tady mám pocit, že antikoncepce nefunguje i kdyby jsi zobala dvě pilule denně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8992
28.11.19 23:28
@Anonymní píše:
Vím, že je to moje chyba a strašně si to vyčítam. Myslela jsem si, že se mi to nikdy nestane. Na tohle si dávám opravdu pozor. Protože když už něco beru, chci to brát s respektem a pokud možno přesně. Bohužel chyba se už stala a vzít to zpět nejde.

Neblázni s tím sebemrskačstvím, to si přece nemusíš tak vyčítat, to se stane snad každé ženské… :)
Já brala pilulky vždycky ráno, abych měla šanci to během dne napravit, pokud zapomenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
29.11.19 02:24
@Titty píše:
Neblázni s tím sebemrskačstvím, to si přece nemusíš tak vyčítat, to se stane snad každé ženské… :)
Já brala pilulky vždycky ráno, abych měla šanci to během dne napravit, pokud zapomenu.

Nekrm trolla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 04:50

Pardon, ale fakt nejsem troll. Bohužel prostě nechci psát pod pravým Nickem, protože je tu spoustu známých. Nevím, proč bych měla být hned troll. Jsem prostě holka, který je 22, snaží se to brát zodpovědně a poprvé za dva roky ji to prostě ujelo a je z toho prostě špatná. Já vím, že tady jsou případy, že to holky berou jak lentilky. Ale tohle ja fakt nejsem. Přijíždím z práce, jsem prostě někdy fakt totálně unavená a tohle se prostě stalo. Fakt bych neztrácela čas na fórech zakládáním nějakých příspěvků jen pro moje osobní pobavení. Fakt nevím, co bych z toho měla a ten čas bych radši teda věnovala do něčeho jiného. Všem výše děkuji za komentáře, protože si z nich vezmu opravdu nejvíc. 😊

• Citovat
  • Nahlásit
394
29.11.19 09:16

Pravděpodobnost je malá, protože za ty 2 roky je tělo docela „prohormonovaný“. Několik dní, klidně týden, dva, bych se pro jistotu chránila jinak, ale jestli jsi jinak svědomitá, tak by neměl být problém :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat