Postinor 2

Anonymní
28.11.19 13:26

Postinor 2

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s postinor-2?
Dnes jsme měli s přítelem pohlavní styk, ochrana nám při tom praskla, hned jsem letěla do lékárny s do hodiny si vzala prášky. Strašně se bojím, jelikož ještě nejsme připraveni… Před 2dny mi skočila menstruace… Mám strach aby to zabralo

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6048
28.11.19 13:34

Zabere ;) nejspíš nemáš ani plodné dny… jen čekej, že se může menst. cyklus rozhodit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 13:44

@kve-tinka plodné dny nemám.. ano četla jsem už že se může rozhodit men. cyklus.

• Citovat
  • Nahlásit
1778
28.11.19 14:04
@Anonymní píše:
@kve-tinka plodné dny nemám.. ano četla jsem už že se může rozhodit men. cyklus.

Strach z nechtěného těhotenství bych neměla. Kombinace mimo plodné dny (i když to není nic spolehlivého, když se to přesně nehlídá, kdy ano) a Postinor je myslím docela jistota. Rozhodit cyklus to opravdu může, takže hned nezoufej, když budeš mít třeba zpoždění u příští MS. Ono se to srovná. To je také ten důvod, proč je to opravdu jen nouzová antikoncepce, pro výjimečné případy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 16:12

@Mutlice já doufám, dost mě bolí hlava a podbřišek.. jak na schvál ale čtu články kde ženy otěhotněli i přes… Vůbec nevím co čekat, někteří píšou že po 3 dnech špinili… Kdy bych si měla udělat pro jistotu test?

• Citovat
  • Nahlásit
1778
29.11.19 16:39
@Anonymní píše:
@Mutlice já doufám, dost mě bolí hlava a podbřišek.. jak na schvál ale čtu články kde ženy otěhotněli i přes… Vůbec nevím co čekat, někteří píšou že po 3 dnech špinili… Kdy bych si měla udělat pro jistotu test?

Otehotnet dva dny po menstruaci je docela malo pravdepodobne. Test ti nic neukaze. To pripadne tak za dva tydny. Cim driv po tom styku postinor vezmes tim je spolehlivejsi. Udelala jsi, co jsi v tehle situaci mohla. Musus pockat, ale neboj :hug: tehotensky test ted bude negativni, i kdybys nahodou opravdu otehotnela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.19 23:13

@Mutlice počkám a uvidím… Co mě víc děsí je to že mě stále bolí v oblasti kříži a podbřišku… Podle mě by to svinstvo mělo být už z těla pryč…

• Citovat
  • Nahlásit
1778
2.12.19 09:31

Je to pět dní, co jsi si ho vzala, a jsou to hormony, takže to může nadělat paseku. Ono těžko říct, jak moc tě to bolí tady moc neposoudíme. Já jsem ho za život užila 2× a celkem nikdy mi po něm nic nebylo. až na zpoždění další menstruace. ale každý snášíme tyhle věci jinak. můžeš i skočit na gyndu a říct tam, o co jde, a absolvovat nějaké vyšetření, spíš proto, aby bolest břicha nebyla třeba z nějakého zánětu atd. ale to už je na tobě, to neumíme tady posoudit… :) držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 13:09

@Mutlice já vím, tím jak jsem v tomhle nezkušená tak strašně plašim, ale to bolení vypadá na zánět mocaku. V noci jsem litata furt na záchod a než jsem usnula tak že potřebuju každou chvíli, přitom nebylo co… Takže podle mě to má za příčinu tohle.Ja vím každé tělo je jiné.. No uvidíme, každopádně se omlouvám že tak plašim ale nemám to s kým jiným probírat než tady s Vami

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 16:19

Uziti postinoru 2

Zdravim, potrebuji poradit, pripadne uklidnit. Ted v utery brzo rano jsem mela nechraneny sex, no ani to nebyl uplne sex, on do me nekolikrat s pauzami pronikl, jinak slo spis o mazleni. K vyvrcholeni u nej nedoslo.
Nejdrive jsem si nebyla jista jestli si postinor vzit nebo ne, ale nakonec jsem to udelala, pokud bych otehotnela tak bych si zkazila cely zivot! Podle meho ms kalendare to bylo cca 5 dnu pred ms. Postinor jsem nakonec vzala ve stredu rano, po nejakych 26 hodinach. To rano jsem byla u gynekologa (delsi dobu objednana s cystou) a ten mi rekl, ze vidi ve vajecniku dozravat vajicko. To me vydesilo pac jsem myslela, ze uz mam nejakou dobu po ovulaci.
Mam sileny strach z tech „kapicek lasky“ Takze ted kazdou minutu trnu a predstavuji si rizne scenare. Nemuzu strachy spat ani jist. Jednu chvilku mi prijde mala sance byt tehotna, ale chvilkama zase propadam panice. Tehu test mam v planu asi pristi nedeli, snad uz bude vysledek pravdivy. Jinak mam zkazene vanoce uplne. Jaky na tohleto mate nazor vy? DEKUJI.

• Citovat
  • Nahlásit
1778
13.12.19 16:54

Myslím, že plašíš zbytečně.

1. nebyl to sex až úplně „do konce“, z kapiček lásky se otěhotnět dá, ale on celý proces otěhotnění obvykle tak snadno nejde.
  2. vzala jsi Postinor, ne úplně hned, ale když vezmeš v úvahu, že se dá použít do 72 hodin (čím dřív, tím líp) tak ten tvůj odstup od toho „sexu“ není nijak dramatický.
  3. byla jsem mimo plodné dny. Sice úplně neodpovídá, že jsi 5 dní před MS a doktor viděl dozrávat vajíčko (on videl folikul, v něm ani vajíčko být nemusí), ale myslím, že pravděpodobnost, že v kapičkách lásky (které ne každý chlap produkuje) byly tak agilní spermie, že by se dostaly, tam, kam mají a dočkaly se toho zrajícího vajíčka, pak to celé udolalo účinek toho Postinoru… to fakt není moc pravděpodobné.

No Vánoce možná stejně prožijes ve strachu. Postinor může pěkně rozhodit cyklus, a hlavně, když Dr. viděl folikul dnes, tak za 5 dní to nejspíš nedostaneš… asi si na MS počkáš. Příště nějakou lepší ochranu, zvlášť, když más takovou paniku z těhu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.12.19 19:01

Dekuji, docela si me uklidnila, taky si rikam, ze by to muselo byt moc nahod, jestli to dobre chapu tak pokud tam vajicko teprve dozravalo tak jsem byla pred ovu? Co jsem cetla tak postinor by mel ovu zastavit…ja doufam, ze me uklidni tehu test, myslis, ze bude treba tu pristi nedeli uz ok si ho udelat? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1778
13.12.19 19:19
@Aaanonym123 píše:
Dekuji, docela si me uklidnila, taky si rikam, ze by to muselo byt moc nahod, jestli to dobre chapu tak pokud tam vajicko teprve dozravalo tak jsem byla pred ovu? Co jsem cetla tak postinor by mel ovu zastavit…ja doufam, ze me uklidni tehu test, myslis, ze bude treba tu pristi nedeli uz ok si ho udelat? :hug:

Pokud doktor na UZ viděl růst folikul, tak bys musela být ještě před ovulací. Test si pro klid klidně udělej. Příští neděli, nebo třeba pak v úterý, to bude dva týdny od toho styku. Myslím, že to dopadne negativním testem. je i možné, že ti to cyklus rozhodí opačně, třeba se dostaví krvácení dřív než stačíš dělat test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.12.19 20:26

Moc dekuji, nemam s kym jinym o tomto mluvit takze to dusim jen v sobe a je to narocne, byla to strasna blbost, alkohol no :( znicilo by mi to vsechno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.19 13:58

@Mutlice Tak jsem v nedeli zacala spinit a. Od pondeli krvacim normlne jako pri MS, dokonce i prsa prestaly bolet (vzdy pred MS a v moment kdy to dostanu povoli) Jsem trosku klidnejsi, le nevim jestli to mam povazovat za klasickou MS, dostavila se 33. den cyklu, ale je to po tom prasku. Asi test stejne udelam, snad to bude ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat