moje děťátko

1
11.2.04 12:48

moje děťátko

Na úvod zdravím všechny maminky a prosím o radu. Mám skoro šetiměsíční holčičku a pokoušíme se postupně zavádět příkrmy. Ale jakmile jí nad hlavou „zamávám“ něčím jiným než prsem (lahví nebo lžičkou) spustí příšerný křik a nic do ní nedostaneme. Dnes jsme zkoušely poprvé lžičkou trochu mrkvičky, ale co vám budu povídat, nádobí spousta, kvůli jedné lžičce, o kterou stejně nestojí. To samé se děje večer. Začali jsme zkoušet dávat v lahvi kaši (rýžová kaše od Hami s banánovou příchutí) na noc, aby se nám tak často nebudila a my si trochu odpočinuly. Výsledkem je uplakaná celá rodina a hladové děťátko, které vyčerpáním usne nenajedené. Mohl by mi prosím někdo poradit, co vyzkoušet a hlavně jak, abychom jí prvními příkrmy nezradily? :-] Za všechny rady předem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
11.2.04 21:26

moje děťátko

Ahoj, pokud pouze kojiš, asi bych s příkrmy ještě počkala. Myslím, že Tvoje holčička na ně není připravená. Já měla to samé u syna, kterého jsem kojila půl roku. Poté, co začal dostávat Sunar z láhve, příkrmy také nechtěl. Tak jsem začala dělat zel. polévky se Sunarem a to dostal z láhve. Tak si postupně začal zvykat na jinou chuť než na mlíčko a já postupně z polévek ubírala Sunar. Teď mám devítiměsíční holčičku, která mi plně vynahrazuje problémy s krmením syna. Co vidí, to s chutí slupne. Chtěla jsem ji plně kojit do ukončeného šestého měsíce, ale ještě před jejím půl rokem velice mlsně pozorovala každé naše jídlo a každou lžičku, kterou jsme snědli. Tak jsem usoudila, že je asi čas na příkrmy a udělala jsem moc dobře. Nyní s chutí papá skoro vše a nezná láhev, protože je kojená.

Zkusila bych ještě počkat - asi do toho ukončeného šestého měsíce, nebo do „mlsných pohledů“ Tvé holčičky. Pak bych to zkusila velice nenásilně - nejprve pár lžiček mrkvičky, jen co bude chtít a pak dokrmit mlíčkem. Rozhodně bych ji nenechala usínat hladovou a uplakanou, protože si to může negativně spojit s tím jídlem. Něco podobného jsem praktikovala u syna a má problémový přístup k jídlu dodnes (je mu sedm let!).

Přeju hodně zdaru a klidné nervy :-)

Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.2.04 21:38

moje děťátko

Ahoj, my jsme s příkrmy začínali na konci šestého měsíce. Nejdříve vařenou mrkev, hodně na jemno rozmixovanou a naředěnou vodou na takovou řídkou kaši. Ze začátku to byly max. 3 lžičky, hlavně nenutit když nechce. S kaší to bylo taky trochu problematické. Ze začátku je možná lepší bez příchutě (nám vyhovovala od Nestle) a začít s úplně řídkou jako mlíko a postupně zahušťovat. Kolem roku už byla malá taky zlmsaná tak jsme střídali různé příchutě od Hami. A jestli se Tvoje holčička hodně brání, dávej jí pár dní jen mlíko (nebo na co je zvyklá) a zkuste to znovu třeba za 3-4 nebo i víc dní. Přeju hodně trpělivosti a malé dobré chutnání :-)

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.2.04 21:41

moje děťátko

Jo ještě jsem zapoměla napsat, abys nezkoušela najednou vís druhů příkrmů. Zkoušet nejdřív jen tu mrkvičku, až jí zachutná, začít zkoušet třeba tu kaši. Je to pro mimčo potom moc změn najednou a kdyby přišla třeba nějaká alergická reakce tak abys věděla po čem to bylo.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.2.04 23:26

moje děťátko

Ahoj,

opravdu je mozne, ze holcicka neni pripravena. radi se, ze kdyz uz je cas, tak 1. mlsne koukaj, 2. otviraj pusinku, 3. umi spravne reagovat pusinkou na lzicku (nevim jak to napsat, proste vedi si s ni rady), 4. uz jim nestaci jenom mlicko, maji hlad.

Pokud to hrozne hodne moc nechce, radsi ji nakou dobu nedavej nic, kdyz kojis, nic se nedeje, holcicka ma vsechno co ma mit a jeji cas terve prijde. Vsichni se to nakonec nauci.

A nebrecte u toho, mela by to byt zkraje hra :o)

Hodne stesti

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama