smirit se se smrti

Anonymni
10.2.04 17:48

smirit se se smrti

Ahoj Holky,

Nevim kam se se svym dotazem zaradit, ale doufam, ze se mi nekdo ozve.

Jmenuji se Iva (25) a casto navstevuju tyto stranky - jeste jsem se ale nezapojila do zadneho diskuze ci denicku.

Vlastne patrim k pred-snazilkam, jelikoz se svym pritelem jsme v tomto trochu staromodni a protoze planujeme svatbu, tesime se ze se zacneme snazit - ale az po te svatbe.

Bohuzel se vam chci sverit se smutnym pribehem. Pred tremi tydny mi nahle zemrel bratr - nestne mel nehodu a na nasledky teto tragicke nehody zemrel -pro mou rodinu to je neskutecny sok, hrozna bolest a tezko se s tim da smirit.

Muj dotaz je ovsem ohledne bratrovy rodiny -mel 3 deti -5let, 3.5 let a 1.5 let. Zajimalo by me zda ma nektera z vas zkusenosti - jak se takove dite se smrti rodice vyrovna, ci a zda ji pochopi, a hlavne zda si budou tatinka pamatovat.

Dekuji za odpoved.

Iva

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
10.2.04 18:52

smirit se se smrti

Ahoj Ivo.

Můj bratr se také zabil při nehodě,letos v červnu to budou 2 roky.Bylo to peklo a bolí to dodnes(jejda slizička).

Můj bráška měl,vlastně má holčičku.S její maminkou nikdy nebyl ženatý a ani s nimi netrávil moc času,byl takovej trochu rozevlátej.Když umřel Byly malé 3 roky a pamatuje si ho.Když k nám přijede ukazuje na fotky a říká „to je můj tatínek“a když zajdeme na hřbitov ptá se jak se tam tatínek vejde (máme ho pochovaného v urnovém háji)a jestli je v nebíčku apod.Vždycky máme oči plné slz,ale jsme strašně rádi že si ho pamatuje.To nejmenší mrně si ho asi pamatovat nebude,ale asi byste o něm měli mluvit.

Tyhle malé děti se přes tohle rychle přenesou.U nás velkých je to horší.Přeju vám všem hodně sílu to překonat.Kdybysis chtěla popovídat víc ozvi se a třeba si popovídáme přes e-mail.

Binky

• Nahlásit
  • Citovat
336
10.2.04 22:10

smirit se se smrti

Je mi moc líto co vás potkalo.

Nevím sice jestli to bude u jeho dětí stejné, ale mě bylo 5(skoro 6 let) když mi umřela maminka na leukemii a jsem si jistá, že jsem si jí jako dítě pamatovala, ale teď je mi 24 let a už si pamatuji jen to že měla paruku, že v nemocnici byla vysoká postel a že o její smrti nám řekl tatínek v autě. :-[

Mé sestře bylo 9 ta si vzpomíná více, ale taky se s tím hůře vyrovnávala.

Myslím si tedy, že čím jsou děti menší tím rychleji se stím vyrovnají. To už ostatně psala i Binky.

Nikol

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.2.04 23:14

smirit se se smrti

Já toho moc nevím, jen nám ve škole psycholožka říkala, že dítě zhruba do sedmi let nemůže pochopit, co smrt znamená. Většinou je velmi zmatené a a i přes veškeré vysvětlování tomu nerozumí. Ale nevím jak pomoci. Je mi moc líto, co se vám stalo. Ale na otázku jak jsou na tom děti, je lepší ptát se raději fundovanějších dětských psychologů. Děti mohou velice skrytě prožívat různé deprese, zmatky a tak. Ale snad se budou mít dobře. Přeji at se vaše bolest brzy zmírní a zůstanou jen pěkné vzpomínky.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.2.04 10:46

smirit se se smrti

Dekuji moc za Vase odpovedi. Doufam, ze to zvladnem a deti take.

Iva

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama