Příkrmy – před nebo po kojení?

Anonymni
10.2.04 10:17

příkrmy ?

Prosím, mohl by mi někdo poradit? Mám 5.5 měsíční holčičku, brzy nás čekají příkrmy a mě to není ani po vyslětlení naší dětské lékařky moc jasné. Příkrm před nebo po kojení? A jak v noci, aby se mi slečna nebudila po dvou hodinách a já se alespoň trochu vys pala a byla plná síly na celodenní skotačení. :o

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1460
10.2.04 13:16

příkrmy ?

Ahoj Anonyme!

Je to smutné, že se tu maminky zapomínají podepsat, ráda oslovuji lidi jménem…

Z Tvého krátkého příspěvku jsem vyrozuměla, že Ti nejvíc vadí noční kojení, kvůli nevyspání. Pak se doporučuje začít přidáním večerní kaše (nejlépe rýžovou Sunarku do vody, zkus jí rozmíchat v odstříkaném mateřském mléce nebo aspoň trochu mléka přidat). To by jí mělo víc zasytit a mohla by déle spát. Já jsem dávala napřed příkrm a potom kojila a osvědčilo se nám to.

Podle mě je dobré vyzkoušet několik postupů: když dáš dítěti hned kaši je možné, že se po ní vrhne a už nebude chtít kojení. To není nejvhodnější, pokud chceš co nejdéle kojit. Jde o to odhanout, jak moc je dítě „žravé“. Když si dá po kojení ještě kaši, proč to tak nedělat! každému dítku vyhovuje něco jiného.

Ještě k přípravě kaše - všechny kaše do vody jsou mdlé. Mě se nadařilo odstříkávat mléko, takže byly dělané skutečně jen ve vodě. Naštěstí mám natolik odolné dítko, že to začalo asi po třech dnesch jíst i tak. Ale některé děti to odmítají, protže jim to nechutná. Pak pomůže zkusit rozmíchat kaši v řídkém mrkvovém nebo jablečném pyré. Napřed je lepší dělat kaše tekutejší - klidně i do lahve. Půlroční dítě se už většinou podáním lahve neodstaví. DKyž se udělá několik malých dírek, aby muselo skutečně sát, kojení to nenaruší. Když se do dudlíku udělá ďůra jak do stodoly, může se stát, že dítě zvolí poholdnějí variantu „teče samo“ a ztratí zájem o prso.

Později nastoupí krmení lžičkou a čím je dítě větší, tím může být i strava hustší.

Nevím, jestli jsem Ti něčím poradila, když tak mi napiš mailem.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
10.2.04 14:35

příkrmy ?

Ahojky, co se tyce nemlecnych prikrmu, my jsme na radu detske sestry zacali v poledne s mrkví a bramborem, povarit a propasirovat, první den dat dve lzicky a dokojit, dalsi den ctyri, dalsi sest a tak dal az malej snedl celou porci (neco pres 150 ml) a mohla jsem v poledne prestat kojit. To bylo asi za tyden a kousek. Po trech dnech jsme pridali brokolici, po dalsich trech dnech zase jiny druh zeleniny, az jsme zacali stridat nekolik druhu zeleniny. Po mesici jsme obcas pridali kousek kureciho, krutiho nebo kraliciho masa. Asi ctrnact dni pote, co jsme zacali v poledne se zeleninkou, jsme stejnym zpusobem zacali dopoledne s cerstvym nastrouhanym jablickem, k tomu obcas kousek bananu. Zase nejdriv trosku a pak dokojit a postupne zvysovat davku ovoce a min kojit. Od osmeho mesice davam malymu odpoledne nebo dopoledne jogurt, treba s piskotem a jablickem, v poledne obcas nahradim maso zloutkem. Zatim jsme nezkouseli kupovanou detskou vyzivu, nejak to nebylo treba.

Nevim, zda jsem to vsechno napsala dost srozumitelne. Kamaradce jejich doktorka zase radila zpocatku nejdriv trosku nakojit, aby se zaludek hned nesokoval, pak trochu zeleninky a pak zas dokojit. Ja kojila az nakonec a bylo to v pohode. Tak snad jsi ted o trochu moudrejsi. No a jestli jsem ti hlavu jeste vic zamotala, tak se omlouvam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.11 12:37

Ahoj holky mam pár dotazu ohledne prikrmu. mam chlapecka pul roku , je plne kojeny a chci zacit s prikrmy. nechci kupovat sklenicky , ale doma varit. kde nakupujete potraviny, supermarket nebo farma? kupujete bio? jdeme mi o to abych mu nedavala neco spatneho. chci zacit mrkvickou. je lepsi ji rozmixovat nebo jen tak rozmackat a trochu naredit tou vodou kde se to varilo? malej nema jeste ani jeden zub. a varite nekdo v pare? jde to i jinak nez bez parniho hrnce? diky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1477
28.2.11 12:42

Ahojky, já kupuju zeleninu tedka mrazenou a jinak normálne v supermarketu, kdybych mela moznost, tak bych kupovala bio ale proste tady neni kde, já jsem začínala s příkrmem brokolicí, uvarila jsem ji v trošce vody a pak rozmixovala na kaši, pak jsem k tomu pridala cuketu, pak brambor pak mrkev… musím to mixovat uplne do hladka, mela jsem trosku hrudky v mrkvi a malej se davil. jo a z mrkvičky jsem vykrojovala ty středy kvůli dusičnanům. snažím se nakupovat českou zeleninu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58604
28.2.11 12:42

Vařila jsem biozeleninu, lepší se mi zdá ale z farmy, než bio ze supermarketu. Vařila jsem v páře - na nerez pařáčku v hrnci. Ničím jsem to neředila. Mačkala jsem nebo mixovala - záleželo na množství. také záleží na dítěti, některé jiné než do hladka mixnuté nechtějí-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
28.2.11 12:46

Taky vařim v pařáčku :-D , zeleninu kupuju normálně v obchodě a používám i skleničky,střídám to.Jo a když vařim zeleninu tak jí rozmixuju ponornym mixérem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
28.2.11 12:47

A přidám kousíček másla :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.11 12:47

super tak ja si koupim ten nezer paracek, ja jsem si rikala, ze by to timhle zpusobem slo. ja jsem nekde cetla, ze staci rozmackat, ale uvidime . taky ma strach aby se mi nedusil. jak velkym mnozstvim jste zacaly? kolik toho mam uvarit? mrazite to nejak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58604
28.2.11 12:55

mrazila jsem do kostek na led.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1477
28.2.11 12:59

mrazim do VIA pohárku od aventu. navařím na týden dopředu. kdyz jsme zacinali tak jsem udelala tak 100ml porce, poprve snedl tak 3lzicky podruhe uz pulku poharku a ted uz je na tech 100-120ml.. prikrmujeme 3tydny, jo a taky davam trošku oliv. oleje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.2.11 13:52

ja jsem taky slysela, ze to jde zamrazit na kostky. no budu to muset nejak vymyslet. i kdyz ti via poharky taky nejsou spatny pak kdyz nekde budeme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
28.2.11 13:52
freeonit píše:
Ahojky, já kupuju zeleninu tedka mrazenou a jinak normálne v supermarketu, kdybych mela moznost, tak bych kupovala bio ale proste tady neni kde, já jsem začínala s příkrmem brokolicí, uvarila jsem ji v trošce vody a pak rozmixovala na kaši, pak jsem k tomu pridala cuketu, pak brambor pak mrkev… musím to mixovat uplne do hladka, mela jsem trosku hrudky v mrkvi a malej se davil. jo a z mrkvičky jsem vykrojovala ty středy kvůli dusičnanům. snažím se nakupovat českou zeleninu…

A jakou tu mraženou zeleninu kupuješ?dík :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
643
28.2.11 13:54

Ahoj, já kupuji někdy bio, někdy obyčejnou, podle toho, jak mám možnost a jak zelenina vypadá, hlavně aby byla čerstvá. Mačkám jen vidličkou, záleží na dítěti, moje to zvládá bez problémů, i když zuby nemá. :palec: Nezmrazuji, vařím každý den. Napoprvé snědla tak půl mrkve, za dva dny už celou. Teď sní větší mrkev, bramboru a kousek brokolice - kolem 200 g (měla 7 měsíců), zeleninka nám moc chutná. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
28.2.11 14:08
lovelytelle píše:
super tak ja si koupim ten nezer paracek, ja jsem si rikala, ze by to timhle zpusobem slo. ja jsem nekde cetla, ze staci rozmackat, ale uvidime . taky ma strach aby se mi nedusil. jak velkym mnozstvim jste zacaly? kolik toho mam uvarit? mrazite to nejak?

Radši ze začátku mixuj…já mačkám vydličkou až teď konec 8.měsíce a teprve teď mu tak nějak nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama