Moje droga - vaření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KáťaOuvínová
Povídálka 21 příspěvků 05.12.18 17:51
Moje droga-VAŘENÍ

Ahoj všichni :* tak ještě jednou nějaké to téma. Ja mám zrovna takovou kecací chvilku, a zároveň si nevím rady. Jak již jsem psala v minulé diskuzi, udělala jsem si masérský kurz který mě velmi mile překvapil, a jsem pyšná na to že ho mám. Dále mam kurzy,, KINESIOTAPING, masáž hlavy, masaz pro těhotné, baňkování, reflexologie a protože jsem si řekla, že když už jsem tohle všechno absolvolovala tak jsem si udělala i kurz jak začít podnikat a jak vést studio/salón. Akorát vím, že tím se člověk neuživí, ale dělala bych to pro dobrý pocit naplnění. Líbí se mi dotek, atmosféra, a umět lidi potěšit a udělat jim dobře na duši. Další… Mám rekvalifikační kurz kuchař-číšník který trval půl roku, a mám výučný list. V rodině máme profesionální kuchařku která pracuje žije v Itálii, a já se učila vařit rok u ní a pak jsem si udělala tento kurz. Hrozně mě baví vaření, pečení a všechny kultury zemí a kuchyně. Vzdělávám se v této oblasti neustále a dělám si různé další kurzy,, je jich hrozně moc a může si je udělat kdokoliv, ale já v tomhle směru nacházím obrovské vzrušení jako v ničem jiném. Nikdy jsem nepochopila jak někdo může brát práci tak vážně, jako třeba moji známý, ale já to tak mám s vařením:)) ani nemám touhu a potřebu jít vařit do světa i když zkušenosti by jistě byli fajn, ale dělám to pro rodinu pro kterou chci vařit samý lahůdky a dobrůtky, a vše dělat s láskou. Moc se v tom využívám, dávám si záležet na výběru vína a surovin, baví mě studovat jak se co k čemu hodí, jak co kombinovat, objevovat nové a nové chutě, apod.. máte to někdo stejně? Jaká kuchyně vás nejvíce zajímá a máte ji rádi? Jaká speciální jídla děláte? Máte někdo nějaké takové kurzy a jaké to bylo? Jste tu někdo Šéfkuchař? Máte někdo stejný sen či zájem jako mám já? Pošlete mi klidně odkaz na nějaké fajn stránky a recepty. Za mě jedině Itálie a italská kuchyně, Belgie je také fajn, nemám tedy absolutně ráda žabí stehýnka:)) jinak jsem milovníci masa! Teleci masíčko, srnčí a ovčí:) no prostě ????

Reakce:
sucuba
Kecalka 258 příspěvků 05.12.18 18:01

Já dělala minulý týden koroptvi polévku a zajíce se svestkovo pernikovou omáčkou, ještě nikdy jsem zajíce nejedla a nedokázala si tuto kombinaci představit, ale všechny v rodině a i mě mile překvapila :).. Dále mi ještě moc chutnala vepřová panenka s malinovo balsamicovou omáčkou s brambory, to spojení těch zvláštních chuti je neskutečné. Jinak taky ráda vařím a peču, ale učím se sama doma :)

KáťaOuvínová
Povídálka 21 příspěvků 05.12.18 18:13

@sucuba pááni tak to musela být špička. Ja jsem tohle nikdy nedělala ani nejedla :think: každopádně budu ráda když bys byla laskavá a poslala mi recepty abych to zkusila. Jestli nevadí.

_0812_
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 05.12.18 19:39

Nejlepší co jsem kdy dala do pusy byla selečí kýta v jedné restauraci ve Volyni. A získat na ní někde recept, tak skáču radostí dva metry vysoko. Sice kurzy žádné nemám, ale vařím opravdu ráda, jsem mlsoun. Ale co opravdu miluju, je sice trošku prasárnička :mrgreen: ale jsou to asijská bistra, tedy hlavně to, jak dělají maso, pak ty nudle atd. Ale jinak jsem prostě klasik, česká kuchyně u mě vede, ale zkoušela jsem třeba v jedné restauraci i šneky zalité máslem a sýrem a vůbec to nebylo špatné.

KáťaOuvínová
Povídálka 21 příspěvků 05.12.18 19:49

@_0812_ a typy na nějaké příjemné restaurace které nejsou až úplně drahé a člověk se ňamóózně nají?

_0812_
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 05.12.18 21:15

@KáťaOuvínová Tak to asi záleží odkud jsi, radit třeba restauraci, která je 200 km daleko by asi nemělo smysl. Ale třeba tu skvělou selečí kýtu jsem si dávala ve Volyni v restauraci, co je přímo u radnice. Projížděli jsme a stavili se tam na meníčko a nic lepšího jsem opravdu nejedla. Manžel si tam třeba dal borůvkové knedlíky a prý byly také skvělé.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Podezřelí z vraždy pumpařky u soudu: Já tam nebyl! křičel jeden z nich

Měla v chladnokrevné popravě pumpařky Jany prsty i těhotná přítelkyně vraha... číst dále >

Vrahovi pumpařky hrozí výjimečný trest, práskl ho komplic kvůli dvěma tisícům

Policisté zadrželi a obvinili muže, kteří přepadli čerpací stanici u... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >