Moje manželství

Anonymní
12.4.20 04:50

Moje manželství

Zdravím vás dámy,
Potřebuji se někomu svěřit, s manželem jsme spolu pět let máme krásného tříletého syna a jsem na začátku těhotenství. V prosinci jsem měla jeden samovolny potrat, takže tenhle těhotenství je rizikové beru hormony. Ale tohle není náš hlavní problém, s manželem máme moc hezký vztah. Jako každý se pohádkami, ale nevydrží nám to dlouho, na komplikované situace se umíme shodnout bohužel největší problém v našem vztahu je jeho otec. Neustále ho potřebuje mít pod kontrolou, musí vždy svému otci vysvětlit a obhajit veškeré jeho rozhodnutí. Problém je že jeho rodiče vlastní dva byty v Praze a v jednom jsme bydleli dva roky. Jeho otec se rozhodli že s manželem musíme koupit třetí byt od tchánove ségry což jsme v říjnu udělali takže teď jako rodina mají tři byty což zní skvěle. Ale problém je že tchán musí mít všechno co můj manžel udělá pod kontrolou jakmile to není podle jeho představ chová se vážně hnusně. V bytě za který platíme měsíčně hypotéku jsem si musela s tchánem vyhádat že se bude dělat nová elektřina, kuchyň, podlaha. Po rekonstrukci jsem potratila naše dítě, ani tchán ani tchyně mi jednou nezavolali jak mi je a už ne vůbec aby se za mnou stavili. Všechno co jeho otec řešila, kdy si půjčíme víc peněz aby jsme udělali nový plot, garážové stání. Tohle všechno už na mě bylo moc tak jsem svého manžela poprosila, aby jsme se z Prahy odstěhovali. Celý dva měsíce se tchán s tchyni odmítli semnou komunikovat což mi vyhovuje. Bohužel se rozhodli přijet v pátek na návštěvu se podívat kam jsme se přestěhovali. Tchán si nemohl samozřejmě vynechat jak jsem díky stěhování jim rozdělila rodinu, jak na lidi v našem novém vesnici na mě serou, jak oni svým dětem dokázali majetkem zajistit a od svých rodičů jsem nic nedostala a budu ze sebe dělat zájmovou a kdy se hodláme vrátit se zpátky do Prahy. Je mi opravdu už z nich na blití ze celého srdce je nesnáším, ale kvůli manželovi celé dva dny jsem se k nim chovala s respektem. Bohužel už to psychický v této rodině opravdu nezvládám. Vidím jak to manžela ničí ačkoliv spolu máme hezký vztah, můj tchán je přesně takový že je mu jedno co já s manželem od života chceme. Prostě pro svého syna má naplánovaný život a nehodlá být tolerantní. Já teď bojují s tím zda odejít od manžela, ale bolí mě z toho srdce protože pokud jsme jenom my dva a náš syn je všechno jinak. Bohužel situace není lehká, protože jakmile já a manžel děláme vše podle jeho představy je nejvhodnější na světě jakmile já mám jiné představy než on či tchyně začne mě urážet a vysmyvat se jak já žádný majetek nemám a jeho děti má každý svůj byt. Občas si říkám že by mi byli líp jenom se svým synem daleko od takovýhle rodiny.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3211
12.4.20 05:07

Tohle si musíš vyřešit s manželem. Tchanovce neřešit, ať si melou, co chtěji. Pokud chce zachovat vaši rodinu, nesmí se nechat od rodičů tak ovládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
12.4.20 05:19

To je úkol pro tvého manžela, on se musí postavit otci a říct, že je dospělý a tato rodina je jeho. Ale pokud se nechá dal ovládat, tak stejně vás vztah nevydrží. Tedy leda za cenu psychické nepohody, což se projeví na zdraví.
Až bude vhodná chvíle, řekni manželovi, jak se cítíš, srovnej si v hlavě, co bys chtěla a pokus se nedávat ultimata, která nedodržís.
Chlap asi bude muset udělat velký krok. Ale měl by to udělat i kvůli sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
12.4.20 07:14

A to se tě jako chlap nezastene jo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
12.4.20 07:17

Takže žijete ve svým za svoje? Takže nemáš tak holou řiť, jak říkají. Domluvila bych se s mužem a zakročila. Pokud by alespoň stál za mnou, byla bych megera. Můj dům, moje pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 07:26

Vubec ti nezavidim, vim co prozivas. Myslim si, ze to, ze jste se odstehovali od tchana dal, je dobry krok. Jak dlouho bydlite na vesnici? Nemas pocit, ze vetsi vzdalenost oslabila tchanuv vliv? Daji se omezit navstevy jen na narozeniny a svatky, a vzdycky navstevu smerovat na jedno odpoledne s tim, ze to preckas. Chvili pockej, jak se to bude vyvijet dal, a nebo mas asi 2 moznosti. Bud se manzel vymezi a da tchanovi jasne najevo, ze je to vas zivot, a ze si do nej nenechate zasahovat a ovladat se, a nebo pokud je to uz neunosne, tak druha dance je odchod. Doufam, ze se za tebe manzel postavi! Ten muj to neudelal, spis naopak. Ted resim rozvod…

• Citovat
  • Nahlásit
1567
12.4.20 07:34

Jak devcata vyse pisou. Toto je ukol chlapa vyresit si svou rodinu. Nenechat se ovladat a pokud je to vas byt= moje pravidla. Chlap by mel stat za tebou a pokud budou dal vam kecat do zivota a chlapa ovladat, tak styk omezit a prestat komunikovat. Jina noznost neni. V jinem pripade bych vztah ukoncila, nestoji ti to za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
12.4.20 07:36

A kdy ti tchanovy reci poslouchas? Tak ho ignoruj. Telefony nebrat a kdyz prijede na navstevu, tak bych jela nekam pryc ja, abych se s nim nevidela. Ostatni at si resi manzel.
Vubec nechapu, jak sis jako musela vyhadat, co si udelate ve vlastnim byte 8o
A co na to rekl muz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.20 07:37

Nenech si ničit manželství. Pokud je mezi Vámi vše fajn, je na čase, vypořádat se s tchánem. Úkol je to hlavně pro tvého muže. On by měl být ten, kdo důrazně řekne, že to bude tak, jak chce on - je dospělý. Mám ale určitou obavu, že toho nebude moc schopný a v tom případě bych doporučila návštěvu nějakého dobrého psychoterapeuta. Cítím, že jste oba velmi oslabení - těhotenství, potrat - a věřím, že emočně je to hodně náročné. je důležité s tchánovci kontakt omezit a vysvětlit, že jsi oslabená, s nervama v háji a že ti to nedělá dobře - měla by jsi být v klidu. Pokud se Vám hodlají takto montovat do života, ať nejezdí.

Osobně si nedovedu představit, jak to celé probíhalo. My za sebou máme rekonstrukci domu, který manžel dostal od rodičů darem. Nedovedu si představit, jak by mohl tchán zabránit tomu, že se bude rekonstruovat podlaha? Prostě si zavolám dělníky a je to. On ať si říká co chce. Dům je to váš a platíte to vy. Proč by jsi si s ním měla něco vyhádat, prostě se s manželem domluvíte a vše zařídíte. Nebo je to tak, že manžel není tak úplně na tvé straně? Je to pouhá spekulace, ale zkus si to ujasnit. Nic o tom nepíšeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34797
12.4.20 07:46
@Anonymní píše:
Zdravím vás dámy,
Potřebuji se někomu svěřit, s manželem jsme spolu pět let máme krásného tříletého syna a jsem na začátku těhotenství. V prosinci jsem měla jeden samovolny potrat, takže tenhle těhotenství je rizikové beru hormony. Ale tohle není náš hlavní problém, s manželem máme moc hezký vztah. Jako každý se pohádkami, ale nevydrží nám to dlouho, na komplikované situace se umíme shodnout bohužel největší problém v našem vztahu je jeho otec. Neustále ho potřebuje mít pod kontrolou, musí vždy svému otci vysvětlit a obhajit veškeré jeho rozhodnutí. Problém je že jeho rodiče vlastní dva byty v Praze a v jednom jsme bydleli dva roky. Jeho otec se rozhodli že s manželem musíme koupit třetí byt od tchánove ségry což jsme v říjnu udělali takže teď jako rodina mají tři byty což zní skvěle. Ale problém je že tchán musí mít všechno co můj manžel udělá pod kontrolou jakmile to není podle jeho představ chová se vážně hnusně. V bytě za který platíme měsíčně hypotéku jsem si musela s tchánem vyhádat že se bude dělat nová elektřina, kuchyň, podlaha. Po rekonstrukci jsem potratila naše dítě, ani tchán ani tchyně mi jednou nezavolali jak mi je a už ne vůbec aby se za mnou stavili. Všechno co jeho otec řešila, kdy si půjčíme víc peněz aby jsme udělali nový plot, garážové stání. Tohle všechno už na mě bylo moc tak jsem svého manžela poprosila, aby jsme se z Prahy odstěhovali. Celý dva měsíce se tchán s tchyni odmítli semnou komunikovat což mi vyhovuje. Bohužel se rozhodli přijet v pátek na návštěvu se podívat kam jsme se přestěhovali. Tchán si nemohl samozřejmě vynechat jak jsem díky stěhování jim rozdělila rodinu, jak na lidi v našem novém vesnici na mě serou, jak oni svým dětem dokázali majetkem zajistit a od svých rodičů jsem nic nedostala a budu ze sebe dělat zájmovou a kdy se hodláme vrátit se zpátky do Prahy. Je mi opravdu už z nich na blití ze celého srdce je nesnáším, ale kvůli manželovi celé dva dny jsem se k nim chovala s respektem. Bohužel už to psychický v této rodině opravdu nezvládám. Vidím jak to manžela ničí ačkoliv spolu máme hezký vztah, můj tchán je přesně takový že je mu jedno co já s manželem od života chceme. Prostě pro svého syna má naplánovaný život a nehodlá být tolerantní. Já teď bojují s tím zda odejít od manžela, ale bolí mě z toho srdce protože pokud jsme jenom my dva a náš syn je všechno jinak. Bohužel situace není lehká, protože jakmile já a manžel děláme vše podle jeho představy je nejvhodnější na světě jakmile já mám jiné představy než on či tchyně začne mě urážet a vysmyvat se jak já žádný majetek nemám a jeho děti má každý svůj byt. Občas si říkám že by mi byli líp jenom se svým synem daleko od takovýhle rodiny.

Pokud manžel dovolí, aby s tebou tak jednali, moc úžasný vztah nemáte. Jinak bych teda tchánovce nezvala, když se neumí chovat slušně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17262
12.4.20 08:04

Ja bych spise s manzelem hledala cestu, jak usmernit tchanovce, nez odchazet od muze, se kterym je ti dobre :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
12.4.20 08:10
@aleaa píše:
Takže žijete ve svým za svoje? Takže nemáš tak holou řiť, jak říkají. Domluvila bych se s mužem a zakročila. Pokud by alespoň stál za mnou, byla bych megera. Můj dům, moje pravidla.

Vubec bych do tohoto muze netahala - tchana bych ve svym byte bez milosti servala na tri doby, co si to dovoluje a kdyby pokracoval, tak vykazala s tim, ze he vitan az se bude chovat slusne. Nenicila bych si zdravi s manipulativnim dedkem plesnivym. Ten by letel jak cukrar… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
12.4.20 08:13
@Russet píše:
Pokud manžel dovolí, aby s tebou tak jednali, moc úžasný vztah nemáte. Jinak bych teda tchánovce nezvala, když se neumí chovat slušně.

Pokud se zakladatelky nezastane, tak to neni chlap ale ustrasena backorka i v dospelosti.
Ja bych tchana pri blbych kecech chytla slovne za fligr a vyrazila s nim dvere s tim, ze pokud maji dal zajem vidat vnoucata, tak za slusneho chovani a bez blbych kecu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
12.4.20 08:16
@migmina píše:
Jak devcata vyse pisou. Toto je ukol chlapa vyresit si svou rodinu. Nenechat se ovladat a pokud je to vas byt= moje pravidla. Chlap by mel stat za tebou a pokud budou dal vam kecat do zivota a chlapa ovladat, tak styk omezit a prestat komunikovat. Jina noznost neni. V jinem pripade bych vztah ukoncila, nestoji ti to za to.

Tak! :potlesk: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
12.4.20 08:20

Mně to přijde úplně směšný a téměř nemožný, aby se k Vám takhle chovali:D a jestli to skutečně takhle probíhá a není to jen přikreslené a osekané emocemi, tak pak moc nechápu, proč se s nimi stýkáte. Já bych osobně na úplném začátku si s těmi lidmi vyjasnila, jak se k sobě budeme chovat, kdybych viděla, že se ke mně chovají s despektem a snaží se mě srážet. A pokud by to nepomohlo, tak bych se s nimi prostě přestala stýkat, jako nevidím jediný důvod mít tyhle lidi v životě, když nemusím. Jestli se s nimi chce vídat manžel a dělat si ze života peklo, budiž, byť bych mu k tomu řekla své, asi bych chápala, že když jsou to jeho rodiče, v životě je chce mít. Ale sama za sebe bych je prostě vidět už nechtěla, tzn. za nimi bych nejezdila vůbec a manžela bych poprosila, aby je k nám nezval a pokud se budou chtít vidět, tak mimo naší domácnost. A pokud by i přesto všechno dorazili do mé domácnosti, tak bych prostě šla pryč a nebyla s nimi. Manželovi bych taky vysvětlila, že rodiče s ním enormně manipulují a chovají se hnusně nejen k němu, ale i k jeho rodině a že pokud on to chce nadále snášet, budiž, ale že se toho účastnit nehodlám a nechci ohledně jeho rodičů nic slyšet. Vše, co si budete chtít zařídit, si zařídíte podle sebe a jestli tam bude jakýkoliv vliv ze strany jeho rodičů, že to chtít prostě nebudeš, resp. si to uděláš po svém. Zkrátka bych se od nich zcela odpojila. Pokud by to nefungovalo ani poté, popř. manžel by tvé odpojení nedával a vyčítal by ho, tak pak bych teprve asi uvažovala nad rozvodem, ale když máte jinak hezký vztah, tak bych to asi jen tak kvůli jeho rodičům neničila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat