Moje první knížka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janac
Závislačka 3138 příspěvků 26.04.09 14:11
Moje první knížka

Ahoj holky, kupovaly jste si nějakou knížku pro zápisy o miminku?Já nejdřív nechtěla, říkala jsem si, že „nejsem ten typ“. Ale teď si říkám že kdoví co bude - třeba už nebudu mít další miminko (pevně věřím že ano..) Klučík už má skoro 3 měsíce a roste jako z vody. Fotky sice mám, ale to je něco jiného. Přemyšlela jsem, že bych třeba koupila nějaky pěkný deníček (prázdný) a jen tak tak občas napsala jak se máme a co už nového umíme. Moc se mi nelíbí ty kudrlinkový děníčky s předtišěnýma „formulářema“. Zase na 2. stranu to předtištěné by mě možná donutil něco napsat..ale zase na 3tí stranu :lol: jak říkám M. už má 3 měsíce tak nevím na co všechno ty formuláře tam jsou a jestli bych si na všechno vzpomněla.
Dík za tipy :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Packa
Závislačka 4419 příspěvků 26.04.09 14:17

Píšu oběma klukům toto: http://www.arara.cz/product/182010
Líbí se mi, jak to je udělaný, co jsem viděla jiný knížky, tak zatím tato u mě vede. Fakt se do ní budeš časem koukat, stejně jako já teď študuju Honzíkovu a zjišťuju, jaký je Dáda lenoch :lol: :lol: :lol:

janac
Závislačka 3138 příspěvků 26.04.09 14:21

Dík packo. Ta vypadá dobře. A co myslíš? Zvládnu nějak dopsat ty první 3 měsíce?Na co se tam ptají..?dík

Efa
Kecalka 208 příspěvků 26.04.09 14:26

Mam podobny, co Pecka od Anne Giddes. To predtistene je fajn, ze vim, ceho se chytit :) a pak jsou tam na kazde strance i volne radky na vlastni poznamky. A druhatku ho hodlam take zavest. Tesim se, az to jednou budeme prohlizet spolu s detmi :D
3 mesice urcite zvladnes doplnit, neboj! Ja taky obcas dopisuji zpetne.:wink:

""http://tac.fa­milies.com/ez­b/1047042.png:http://tac.families.com/ezb/1047042.png /> ""http://tac.fa­milies.com/ez­b/1186764.png:http://tac.families.com/ezb/1186764.png

Packa
Závislačka 4419 příspěvků 26.04.09 14:28

Já myslím, že to zvládneš. U Davídka jsem taky začla pozdě, ale něco jsem si pamatovala :oops: :lol: . Jsou tam takové ty Moje první, jako: první zvednutí hlavičky, první úsměv, první smích, první překulení, první noc bez probuzení apod. Je tam strom života, vložíš tam svoji fotku, fotku otce dítěte, prarodičů a tak. Moji první kamarádi, to už začínám taky vyplňovat :lol:

janac
Závislačka 3138 příspěvků 26.04.09 14:29

Díky i tobě, Efo. Ted jsem se zeptala chlapa, jestli si ji mám koupit a ten řekl že je to módní americká záležitost a že mě to za chvíli přestane bavit, prý, jako všechno. Ale asi si ji stejně koupím. :roll: :roll:

ivusha
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 26.04.09 14:44

my máme knížku, která obsáhme první rok dítěte. Je tam proto dost prostoru, na všechny ty první............, musím říct, že je to tak akorát - pak už mně to nebavilo. Ještě jsem tam dopsala první krůčky, a první slova - přestože to bylo až po prvním roce. A zuby tam dopisuju pořád. úplně to stačí.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 26.04.09 15:05

ja planuju vest album fotek (hodne prebirat, myslim ze to umim, klidne zredukuju 100 fotek na 5) a do toho alba obcas neco pripisu nebo nalepim -album by pak jako decko dostalo… treba ke svatbe … jaka bude realita, uvidim

predtistene knizky podle me desne plytvaji mistem

janac
Závislačka 3138 příspěvků 26.04.09 15:18

Pudloslavo, já si myslím že toto má tak cenu když se ti narodí holčička, dát ji to jako když treba ceká tve vnouče..u kluků nečekám do budoucna zájem o info kdy mu vyrostl první zoubek :D myslela jsem to hlavně pro sebe..

Efa
Kecalka 208 příspěvků 26.04.09 16:05

Ale i kluci si radi v denicku poctou. Treba muj manzel rad cte sve prvni hlasky a ruzne prezblebty :wink: . A zaroven je to i hezka vzpominka na maminku, ktera si s denickem dala praci.

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 26.04.09 16:20

Tak náš syn si ve svém deníčku čte strašně rád.Když se měla narodit dcera tak začal, čte to i teď, řeší, jak on vypadal, jak spal, co jedl a tam to všechno má..Já normálně koupila sešit a psala jsem a lepila…Do takových těch předtištěných knih jsem občas nakoukla, abych se inspirovala…Vy­drželo mi to do jeho tří let, pro dceru teda zatím nepíšu nic, jen do kalendáře pokroky, ale jednou se určitě dokopu…Sešit už mám koupený.

Mikulenka
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 26.04.09 16:21

Ahoj,
tak ja pisu do predtisteneho alba,fotky jsem tam zatim nedala,ale jinak zapisuju celkem pravidelne,kdyz neco zapomenu tak dopisu pozdeji-najdu na diskuzi kde se chlubim holkam 8)
Svagrova ma 3 deti-8,10 ,12let( z toho jeden kluk :wink: ) a vsechny tri je to bavi si prohlizet a cist uz ted.Kdyz tam jsme prekrikuji se kdo bude cist ze „sve“ knizky a porovnavaji s nasi Mikcou.
Nejvic se jim libi vtipny historky,co kdo vyvadel,ja srandovne mluvili,co jak nazyvali…
Bavi je to stejne jako videa z dob kdy byli prckove :wink:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 26.04.09 19:48

Já mám knížku s názvem Památníček, narodil se človíček. Je to víceméně do tří let, některé předtištěné texty jsem nahradila fotografiemi a krom fotografií, na které tam jsou přímo vynechaná místa (vítání občánků, narozeniny, první Vánoce..) tam lepím zmenšené fotky, které tisknu na obyčejný papír na barevné tiskárně. Normální fotky by se tam asi tak jednoduše nevešly (myslím tloušťkou papíru). Namalovala jsem si tam zjednodušeně pusinku a průběžně dopisovala každý objevený zoubek. U nás to nebylo zas tak pracné, protože Anežce rostly po 2-4 najednou. Ke konci knížečky je spousta místa na vlastní poznámky, místo mi stačilo na první rok. Jinak je tam každá stránka věnována určitému pokroku (nočník, pískoviště, úsměv, chůze, školka..), je tam zvláštní tabulka pro zapisování výšky a hmotnosti a jsou tam i předtištěné krátké básničky. Mně se celkem líbí a kdyby ne, přelepila bych je fotkou. Psala jsem průběžně a pokud něco zapomněla, inspiroval mě deníček, který jsem Anežce psala už v těhotenství a pak po narození první rok každý den. Takže vím, který den v kolik vstávala, co jsme dělali, kdy jsem kojila apod. Jsem ze tří sourozenců a každý máme svoji Pamětní knížku, kterou tenkrát naši dostali na Vítání občánků. Je pravda, že brácha jako nejstarší má zápisů zdaleka nejvíc, já jsem na tom trochu hůř a nejmladší sestra má poslední zápis kolem půl roku :) Ale i tak je to pro mě moc cenné a proto bych ráda pro Anežku něco podobného vytvořila.

A krom toho jsem Anežce psala slovníček jejich pojmů, jakými výrazy co nazývala. Slovníček jsem přestala psát v době, kdy začala mluvit hodně a celkem správně. Do té doby jsem ke každému jejímu slovu psala datum, kdy slovo řekla poprvé (nebo jsme ho poprvé zaregistrovaly). To taky nebyl velký problém, protože začala mluvit pozdě a zezačátku nová slova moc často nepřibývala.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 26.04.09 20:55

Tak mi máme tuhle a psala jsem ji poctivě oběma klukům..
http://www.kosmas.cz/…eho-detatka/
Je do roka a potom, nebo tak nějak souběžně píši do sešitku, jejich slovíčka, přebrepty atd. Zatím spíš jen pro sebe, ale i tak to velice potěší…

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 26.04.09 21:12

Jsou takové i za pár korun v papírnictví nebo od stovky výš v knihkupectví.
Já píšu tu levnější a musím říct, že některé kolonky mi tam sice chybí, ale to dopisuju na papír a mám to tam vložené.
Jestli ano nebo ne, já jsem stopro pro ano i kdyby to mělo mít formu jen bloku nebo sešitu.
Já sama mám u sebe ten, co mi psala moje máma a jsem ráda, že si můžu srovnávat svoje pokroky s Verunčinými.
Navíc si tam píšeš i prodělané nemoci a to se taky může hodit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >