Moje roční dítě mě mlátí - jak odnaučit

463
16.4.20 08:20

Moje rocni dite me "mlati"

Ahoj, vim, ze uz tady podobne diskuze byly, ale zatim mi nic nepomohlo. Dite me casto „mlati“ po obliceji - placa me dlani, nekdy sekne drapkem jako kocka. Kdyz ho polozim z naruce na zem, ze takhle teda ne, tak se zacne vztekat a bouchat hlavickou do zeme, v cemz mu samozrejme branim. Nepomaha nic - zkousime „mala mala“ (princip asi umi, ale sam od sebe placa, nehladi), zkousim chytnout ruku a durazne NE, dam z naruce (zacne se vztekat), rikam, ze me to boli. Zkousela jsem ho i jemne placnout pres rucku, ale nefunfuje nic. Mate neco, co se vam osvedcilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15252
16.4.20 08:33

Pomáhá chytnout za ruku, hodně se zamračit a velmi přísně říct ne. Ale je to prostě vývojová fáze, která u každého dítěte trvá různě dlouho. Určitě neplácej přes ruku - dítě nepochopí, že když ono nemůže, tak ty ano… A klidně ho odlož na koberec a nech se chvilku vztekat. Mě se mladší v období vzdoru vztekal a mlátil hlavou o zem, o chodník, o nábytek… Občas šel do jeslí s modřinami 8) Já ho většinou překročila se slovy, že ho to bude bolet a šla si po svým. Ono ho to velmi rychle přešlo, když neměl publikum. Ale toto můžeš praktikovat cca u dvouletého dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1307
16.4.20 08:42

Když mě můj roční mlátí po hlavě a škrábe, vezmu mu ruku a začnu dělat malá malá místo mlácení. Většinou se začne smát a má z toho srandu a snaží se to dělat sám. Musíš ho očůrat, je jsou ještě malí a blboučký :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
16.4.20 08:43

Udělala bych to stejně jako @nozu . Nevšímej si toho ono ho to přejde. Polož ho a ať si zuří. Říct že ho máš ráda a až přijde až se uklidní. Ono ho to celej den bavit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
16.4.20 09:03

@nozu dekuju, zatim mi take prijde, ze je na to maly, abych ho jen tak nechala, byl mu ted cerstve rok. Ale neboucha se silne, myslim, ze je to spis „pro efekt“, abych videla, ze nechce z naruce pryc. :D @PHV „mala mala“ zkousim, ale nefunguje to, pokud se trochu vzteka, ze mu vlastne branim v pohybu, on by chtel placat, zejo… :roll: @AndreaNova byl mu ted cerstve rok, toto by nepochopil, je na to jeste maly. Toto by podle me slo, az by byl starsi. Neboucha se sice silne, ale nechci, aby to bral, ze je normalni si takto vybijet emoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15252
16.4.20 09:13
@Lorry1 píše:
@nozu dekuju, zatim mi take prijde, ze je na to maly, abych ho jen tak nechala, byl mu ted cerstve rok. Ale neboucha se silne, myslim, ze je to spis „pro efekt“, abych videla, ze nechce z naruce pryc. :D @PHV „mala mala“ zkousim, ale nefunguje to, pokud se trochu vzteka, ze mu vlastne branim v pohybu, on by chtel placat, zejo… :roll: @AndreaNova byl mu ted cerstve rok, toto by nepochopil, je na to jeste maly. Toto by podle me slo, az by byl starsi. Neboucha se sice silne, ale nechci, aby to bral, ze je normalni si takto vybijet emoce.

hele, omlouvám se, ale ta tvoje poslední věta mě hodně pobavila. Podle popisu reakcí tvého dítěte budeš mít doma slušného vzteklouna. Já vím, o čem mluvím, měla jsem to doma dvakrát :mrgreen: Děti do cca 5 let nedokáží zvládat své emoce tak jako dospělí. Nejvíc se to projevuje v období vzdoru. Jsou děti, které vyseknout hysterickou scénu, dostanou kartáč od rodiče a už to neudělají. Já bych si v tomto období mohla umlátit ruce a vyřvat hlasivky, ale bylo by mi to houby platné. Zkus se začít psychicky připravovat i na variantu, že holt budeš mít doma typ dítěte, co se válí na zemi v obchodě a řve jako tur při sebemenší nespokojenosti. Toto přijetí ti do budoucna ušetří spoustu nepříjemných pocitů a nervů.
Ale samozřejmě stále platí, že v tomto věku bych to zkoušela jinými prostředky. Jen jsem si tak vzpomněla, že syn mi začal s těmi scénami vzteku také cca kolem roku. Teď je mu devět a od doby, co nastoupil ppřed třemi lety do školy, je to mnohem lepší. I tak ale míváme několikrát do měsíce vzteklou scénu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
16.4.20 09:24

@nozu neni proc se omlouvat, fajn, ze pobavilo. :D Ale (zatim) bych nerekla, ze mam doma vylozene vzteklouna. On spis tak jako mrčí, kdyz se mu neco nelibi a u toho poskakuje, pripadne se jde bouchnout do hlavicky o tu zem, kde se rozplacne, to byva, kdyz ho polozim z naruce na zem se slovy, ze mama se nemlati. Prijde mi, ze tim chce vyjadrit svoje zoufalstvi. :roll: :mrgreen: Sceny zatim nedela, on se bouchne spis tak pro efekt, ostatne ja ho nenechavam, bud mu zabranim rukou, aby se hlava dotkla zeme, nebo si ho vezmu k sobe a je zas okamzite klidny. Ono I to mlaceni neni nijak silne, ale stve me to a nerada bych, aby se to s vekem nejak stupnovalo. A samozrejme nemam zajem se nechat mlatit ani sekat „drapky“. Nebo jak u tebe vypadaly ty sceny kolem roku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15252
16.4.20 10:53

@Lorry1 No, už je to dost dávno, ale kolem toho roku to už bylo myslím ječení a sem tam házení věcmi. To jsem teda zarazila velmi rychle. Ono mi to už bohužel časově splývá do toho velkého období vzdoru, které měly obě děti dost výživné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19854
16.4.20 12:26

Kluk když se rozbrečí (nedáme mu na hraní nůžky), tak potřebuje klid a odstup, jinak by nás kousnul :D vtipné ty rady „JEDNOU“ jsem ho kousla taky a byl klid. Tak to u nás taky neee…Prostě se spíš snažím se těm situacím teď vyhýbat a časem si dá říct. U tebe bych třeba eliminovala tu možnost sahat ti na obličej, preventivně držet ruce, mít ho zády k sobě. To mlácení hlavou o zem naštěstí neznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2073
16.4.20 17:01

@Lorry1 Chce mít asi kontakt, tak tě místo hlazeni bouchne, když pohladit neumí. Syn to také dělal, pak přešel na lehké poplacavani a nakonec k hlazeni. Když je někdy třeba hodně unavený a nebo mu není nějak jinak dobře, tak se mu to občas poplete ještě teď. Co se vztekani týče, tak tam jsem syna naučila si ten vztek vybijet tak, aby si neublížil - místo bouchání hlavou o zem třeba bouchnout rukou (máme k tomu básničku o bouchani), bouchat do postele nebo něčeho měkkého, zadupat si. Teď (18 měsíců) už se naučil se i místo vztekani někdy uklidnit tím, že se pohladi po hlavě nebo se přijde přitulit. Na vzteku jako takovém si myslím, že není nic špatného, cítit vztek je přirozené a batole k němu má spoustu důvodů. A na vybití vzteku taky nevidím nic špatného, pokud tím člověk nikomu neublizuje (což se dítě musí teprve naučit), na nějaké kultivovanejsi zvládnutí vzteku má dítě ještě spoustu času, nejdřív musí dozrát, aby ten vztek dokázal zvládnout i jinak než vztekanim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
16.4.20 20:33

@nozu rozumim, na to obdobi vzdoru se teda take netesim… :mrgreen: Ale vylozene vzteklounem bych ho zatim nenazvala, naopak je to vcelku pohodar, obcas protivny, kdyz ho boli zuby, rad se mazli. Proto me tak stve, kdyz se pak vytasi s tim placnutim. @Bubla Bůčková hm, tak kousani je teda vyssi level. :D doufam, ze to uz u vas ustalo? @Hlaholice Taky z nej nemam pocit, ze by delal cokoli naschval, ze by nam chtel ublizovat, mozna chce pohladit ci mit ten kontakt a jenom neumi odhadnout miru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19854
16.4.20 21:19

@Lorry1 tak dneska kousanec jako prase, to už jsem vylitla a řev a jdi si k tátovi a stejně nepochopil :nevim: :roll: prostě musím být víc ve střehu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12390
16.4.20 21:23
@Bubla Bůčková píše: … vtipné ty rady „JEDNOU“ jsem ho kousla taky a byl klid. Tak to u nás taky neee…

Musíš kousnout pořádně, a ne jenom jako! :jazyk: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
16.4.20 22:01

@Bubla Bůčková tak to je docela drsny, jestli ted chodis s obtiskem zubu na ruce. :mrgreen: Nejhorsi je, ze na toho tatu si ale nedovoli, co? :D Kolik mu je? Snad z toho brzo vyroste. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19854
16.4.20 22:04
@Lorry1 píše:
@Bubla Bůčková tak to je docela drsny, jestli ted chodis s obtiskem zubu na ruce. :mrgreen: Nejhorsi je, ze na toho tatu si ale nedovoli, co? :D Kolik mu je? Snad z toho brzo vyroste. :)

Toho kouše taky. Rok a půl. Jasný vyroste a pochopí podle mě. Teď ani nemluví, tak ta komunikace je těžká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat