Mokré nohy ve sněhulích

18282
25.1.16 20:07

Mokré nohy ve sněhulích

Ahoj,
máte nějaké zkušenosti, rady..
Dcerka měla ve čt i pá, když jsem pro ni přišla do školky, mokré ponožky ve sněhulích a i uvnitř sněhulí bylo vlhko. Totéž se opakovalo včera, když šli s mužem na 2 hodiny ven a pak se vrátili..
Byla jsem naštvaná, že jsem koupila sněhule šunty, které protékají a dnes jsem koupila dopoledne jiné a odp. jsme byly venku a ono je to to samé!!!
Je to myslíte:

1. tím, že občas dcerka ve sněhulích vleze i do louže a do vody se se sněhulemi striktně nesmí
  2. tím, že oboje sněhule někde protékají a jsou oboje šunty???

Mám raději koupit zateplené holínky? U nich se ale bojím, že zas by na sněhu klouzaly..
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

49236
25.1.16 20:10
@Evulina píše:
Ahoj,
máte nějaké zkušenosti, rady..
Dcerka měla ve čt i pá, když jsem pro ni přišla do školky, mokré ponožky ve sněhulích a i uvnitř sněhulí bylo vlhko. Totéž se opakovalo včera, když šli s mužem na 2 hodiny ven a pak se vrátili..
Byla jsem naštvaná, že jsem koupila sněhule šunty, které protékají a dnes jsem koupila dopoledne jiné a odp. jsme byly venku a ono je to to samé!!!
Je to myslíte:
  1. tím, že občas dcerka ve sněhulích vleze i do louže a do vody se se sněhulemi striktně nesmí
  2. tím, že oboje sněhule někde protékají a jsou oboje šunty???

Mám raději koupit zateplené holínky? U nich se ale bojím, že zas by na sněhu klouzaly..
Díky

ad 1.) jistě a ještě za 3) - nabere si vrchem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
25.1.16 20:12
@jdukolem píše:
ad 1.) jistě a ještě za 3) - nabere si vrchem…

napadlo mě to samý

• Nahlásit
  • Citovat
2745
25.1.16 20:16

Pokud se dítku do boty nedostal sníh vrchem, tak bych položila další otázku- impregnovali jste je?. Zkuste si pročíst pokyny údržby co k botům máte- občas se tam člověk dočte zajímavé věci. Já několik let kupuji na zimu superfitky a nikdy jsme v botách mokro neměli i když dcera chodila kalužemi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
25.1.16 20:16

Kupuju zimní boty s goretexem nebo gumovky s ovčí vlnou Demar Mammut a vždy zůstaly nohy v suchu a v teple.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1133
25.1.16 20:17

Ahoj. Mám menší dcerku, ale osvědčuje se mi na zimu kombinace dobrých kožených bot (do sněhu) a zateplených gumáků (na oblevu nebo déšť). Zrovna dnes v té břečce byla v gumákách nejšťastnější. Samozřejmě s pogumovanými kalhotami, aby nepromokla. Pobíhala z kaluže do kaluže asi hodinu, měla teplé ruce, nohy… teplota byla kolem dvou stupňů nad nulou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24460
25.1.16 20:17

Děcka mají jedny pořádné goretex boty a nohy v suchu…

Jaké ty sněhule kupuješ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
25.1.16 20:23

Starší syn letos dokázal mít mokré nohy i v gore- texových Superfitkách, to už mi fakt hlava nebere, pravděpodobně proto, že si na nich pořádně neutáhne suché zipy a pak si ještě nepřetáhne gumu z kalhot přes boty, pak se válí po zemi a i těch pár cm sněhu, co bylo, si dokázal horem do bot dostat. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
25.1.16 20:47

Taky se nám osvědčil goretex, ale jestli nabírá vrchem, tak je to neřešitelné. Určitě kalhoty přes boty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
25.1.16 20:49

@Evulina syn nosi na snih boty dvoje, stridame vyteplene gumaky demar a obyc sneule z lidlu. v obou ma teplo, sucho, gumaky nijak neklouzou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8652
25.1.16 21:13

Myslim, ze si nabere a nacaka vrchem. Dcera ma gtx superfitky, ten nizsi typ, a kdyz ji nedam nepromokave kalhoty pres boty (coz si triletak proste ve skolce sam neda), ma je mokre skoro porad :zed: Obcas i s nohavicema od podvikacek, nebo taky cepici od bahna :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18345
25.1.16 21:36

Dcerka mela na zimu bud vysoke Superfity na tri suchace a ted ma druhym rokem Adidasky snehule s gumovym spodkem, jsou paradne zateplene. Oboji boty neprotekly nikdy, kaluze, rozbredly snih..

Edit: levnejsi varianty bot se mi nikdy neosvedcily. I zimni membranove boty s vselijakymi „imitacemi“ goretexu (Deichmann, Fare..) protekly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18282
25.1.16 22:21
@smudlinky píše:
Pokud se dítku do boty nedostal sníh vrchem, tak bych položila další otázku- impregnovali jste je?. Zkuste si pročíst pokyny údržby co k botům máte- občas se tam člověk dočte zajímavé věci. Já několik let kupuji na zimu superfitky a nikdy jsme v botách mokro neměli i když dcera chodila kalužemi

No koupila jsem nové sněhule a dcera je začla hned nosit..To je potřeba je hned nové impregnovat? Musím se podívat po tom návodu..
Vrchem bych řekla, že se jí snad nic dostat nemohlo, protože přetahuji oteplováky přes boty.. :think:
Superfitky máme taky, ale do mrazu a hlavně sněhu bych řekla, že asi nejsou ne? Ty nosila na podzim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18282
25.1.16 22:27
@peta81 píše:
@Evulina syn nosi na snih boty dvoje, stridame vyteplene gumaky demar a obyc sneule z lidlu. v obou ma teplo, sucho, gumaky nijak neklouzou.
Lidl má kvalitní věci, to je fakt, máme pár kousků oblečení a super, tak asi i boty mají dobré..O demarkách jsem taky slyšela chválu..
No, já koupila ty první sněhule v Globusu a ty druhé dneska v dětském bazárku (vypadají ale jako nové).
@Eemii píše:
Dcerka mela na zimu bud vysoke Superfity na tri suchace a ted ma druhym rokem Adidasky snehule s gumovym spodkem, jsou paradne zateplene. Oboji boty neprotekly nikdy, kaluze, rozbredly snih..Edit: levnejsi varianty bot se mi nikdy neosvedcily. I zimni membranove boty s vselijakymi „imitacemi“ goretexu (Deichmann, Fare..) protekly.

Hm, díky za tip.
Ty z Globusu mají taky gumový spodek, i proto jsem je kupovala, říkala jsem si super, ty budou perfektně nepromokavé, no a ono houby…a až ke kotníkům měla přes boty natažené oteplovačky..fakt nechápu :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18282
25.1.16 22:30

Jinak dcera chodí do lesní školky, tam jsou venku hodně, ve sněhu, blátě, kalužích..
Ty mokré nožky měla ale ve dny, kdy byl ještě ten docela velký mráz a sníh..kaluže jsem tam nikde neviděla, do těch vletěla až dnes a to už v těch sněhulích z bazaru..
Vy by jste doporučili i do lesní školky do sněhu, ve kterém se děti rachtají, právě jen nějaké ty kvalitní kožené goretex boty? Zkusím se pak ještě zeptat mamin ve školce..viděla jsem tak namátkově na dětech tam právě sněhule..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama