Monitor dechu pomohl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 12:28
Monitor dechu pomohl

Ahojky holky nějak se s toho musím vypsat tak se sváma podělím o naší neprmíjemnou zkušenost ležíme nyní v nemocnici. Máme krásnou holčičku ktera včera oslavila 1 měsíc to jsme však netušili co se stane večer..Ale po pořádku těhotenství proběhlo krásně všechno v pořádku obě jsme byly zdravé porod už tak happy nebyl rodili jsme 2 dny po 2 dnech jsme museli podstoupit akutní císař malá už na tom nebyla nejlépe a já také ne příčina proč to nešlo byla že jsem se neotevírala. Po 2 dnech strávených na jipce jsem konečně toho svého uzlíčka dostala a od té doby vše až do včerejška klapalo byla zdravá šikulka moje <3 včera večer jsme se okoupali napapali a sli spi kat zapli jsme monitor dechu a jak usla šla jsem do sprchy jak jsem vycházela spustil se monitor vyběhla jsem schody nahoru a začla malou probouzet a ona nic byla bíla jako stěna vytáhla jsem jí s postýlky ahlasitě na ní mluvila polozmila jsem ji na zem a třepala sní nevěděla jsem co dělat volali jsme hned záchranku už jsem byla bezradná chtěla jí začít dávat umělé dýchaní ale prmedtím mě ješte napsalo jl strčit prstík do pusinky udělala jsem to a malá se začala pomalu rozdychávat byl to ten nejhorší pocit v zmivotě jí vidět tak bezvládnou byla jako mrtvá..nedýchala nic jako hadrová panenka. Záchranka prmijela a jeli jsme do nemocnice vyšetření krev vše v pořádku dtále se nevil co se stalo jestli vdechla slinu nebo co je zdravá po všech stránkách takže to nechápu. Díky monitoru dechu tu mapm svůj poklad <3 a jen při pomyšelní na to že jsem ten monitor dechu nechtěla ze začátku koupit bych si nafackovala. Takže pokuď nemáte monitor dechu a máte doma miminko nebu budete milt neváhejte ho koupit. Díky bohu za to

Reakce:
chs.jasmin
Echt Kelišová 9421 příspěvků 21.04.19 13:38
@Anonymní píše:
Ahojky holky nějak se s toho musím vypsat tak se sváma podělím o naší neprmíjemnou zkušenost ležíme nyní v nemocnici. Máme krásnou holčičku ktera včera oslavila 1 měsíc to jsme však netušili co se stane večer..Ale po pořádku těhotenství proběhlo krásně všechno v pořádku obě jsme byly zdravé porod už tak happy nebyl rodili jsme 2 dny po 2 dnech jsme museli podstoupit akutní císař malá už na tom nebyla nejlépe a já také ne příčina proč to nešlo byla že jsem se neotevírala. Po 2 dnech strávených na jipce jsem konečně toho svého uzlíčka dostala a od té doby vše až do včerejška klapalo byla zdravá šikulka moje <3 včera večer jsme se okoupali napapali a sli spi kat zapli jsme monitor dechu a jak usla šla jsem do sprchy jak jsem vycházela spustil se monitor vyběhla jsem schody nahoru a začla malou probouzet a ona nic byla bíla jako stěna vytáhla jsem jí s postýlky ahlasitě na ní mluvila polozmila jsem ji na zem a třepala sní nevěděla jsem co dělat volali jsme hned záchranku už jsem byla bezradná chtěla jí začít dávat umělé dýchaní ale prmedtím mě ješte napsalo jl strčit prstík do pusinky udělala jsem to a malá se začala pomalu rozdychávat byl to ten nejhorší pocit v zmivotě jí vidět tak bezvládnou byla jako mrtvá..nedýchala nic jako hadrová panenka. Záchranka prmijela a jeli jsme do nemocnice vyšetření krev vše v pořádku dtále se nevil co se stalo jestli vdechla slinu nebo co je zdravá po všech stránkách takže to nechápu. Díky monitoru dechu tu mapm svůj poklad <3 a jen při pomyšelní na to že jsem ten monitor dechu nechtěla ze začátku koupit bych si nafackovala. Takže pokuď nemáte monitor dechu a máte doma miminko nebu budete milt neváhejte ho koupit. Díky bohu za to

Ahoj,

to je mi moc líto, snad bude už vše v pořádku :hug:

Také jsem měla monitor dechu a asi špatná kalibrace, ale nám velice často spouštěl :nevim:
Ale mám zkušenost, kdy dcera pak spala s námi v posteli a také jsem nakrmila, dala odříhnout, položila do postele a že jsem už byla přeleželá, tak jsem si lehla na druhý bok = k ní zády a za chvilku jsem měla nutkání se otočit a viděla jsem ji, už červenou, jak máchá ručičkama a nemuže se nadechnout, stačilo ji jen posadit, odkašlala si a v tm polosedu jak jsem ji měla, tak hned usnula. Ale strašný zážitek. Podruhé se mi opice jedna dusila ve dvou letech mandarinkou a to bylo strašný, to jsme pak brečely obě dve…
:hug: Přeji, aby bylo brzy zase dobře, a aby se to už neopakovalo :kytka:

Lu1234
Kecalka 354 příspěvků 1 inzerát 21.04.19 13:44

Měli jste veliké štěstí! :srdce:
Pro ty, kdo váhají nad monitorem dechu, bych doporučila půjčovnu - jednak to tolik nestojí a jednak vám nebude zabírat místo, až doslouží.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 18:46

Je fakt že se snad v každé nemocnici dá pujčit je to super :) je to hrůza až teprv jak má člověk dilte pozná co je opravdu strach nikdy jsem to mé máme nevěřila ale je to fakt pravda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 22:33

Jsou věci, na kterých bych NIKDY nešetřila, i kdybych měla jíst suchý chleba a tohle je jedna z nich.

blumen
Hvězda diskuse 49913 příspěvků 21.04.19 22:39

To me mrzi.

Hlavne, kdo si ho ale poridi, musi ovladat pravidla resuscitace, alespon orientacne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 22:56

I kdybych měla prodat své vlasní orgány tak pro svou malou to nejlepší! <3

Zabza2
Stálice 91 příspěvků 21.04.19 23:07
@blumen píše:
To me mrzi.Hlavne, kdo si ho ale poridi, musi ovladat pravidla resuscitace, alespon orientacne.

Resuscitaci by měl ovládat každý. Nikdo neví, kdy se dostane do situace, kdy to bude potřeba.
Samozřejmě v souvislosti s monitorem, pokud mě monitor upozorní na problém a neumím resuscitovat, tak je mi vlastně celý monitor na nic. Ale někdy není ani ta resuscitace třeba,
monitor začne vřískat poměrně včas, a dítě se často nadechne jen díky tomu, že ho někdo vezme a manipuluje s ním.
Pokud monitor nemám, může se stát, že se něco podělá, ale budu mít to štěstí a všimnu si včas a resuscitací dítě zachráním.

Prostě jako se hodně propagují monitory, měla by se propagovat i znalost resuscitace. Obojí může zachránit život.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 23:15

To je smutne co se stalo, ale dobre to dopadlo :kytka: souhlasim, monitor dechu je podle me jedna z mala veci, ktere jsou pro miminko nutnosti. Ja bych bez nej nebyla v klidu, sice mam lehky spanek a musim slyset jak ditko dycha, ale kdyz jde spat a ja jeste ne je to super pomocnik. A to se mi tchyne vysmala co je to za blbost mit minitor dechu. Budu ho pouzivat minimalne do roka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 23:17
@Anonymní píše:
Jsou věci, na kterých bych NIKDY nešetřila, i kdybych měla jíst suchý chleba a tohle je jedna z nich.
:palec: souhlas
blumen
Hvězda diskuse 49913 příspěvků 22.04.19 07:24

@Zabza2 to je jasny, ale zna ji malokdo. A zopakovat by si ji lidi ale mohli aspon pri koupi toho monitoru, si rikam. Nez dojede zachranka, tak to trva.

Lu1234
Kecalka 354 příspěvků 1 inzerát 22.04.19 09:25

@blumen když se dcera narodila (trochu předčasně), tak jsem žádala doktorku, aby mě naučila, co dělat, kdyby monitor houkal nebo byla jiná krize. Řekla mi ať se tím nestresuju, že hlavní je volat rychlou. Do dneška mi to hlava nebere. Přitom je to jinak bezvadná doktorka. Pak jsem to hledala na internetu a stejně jsem se nic moc nedozvěděla. Prý když spustí alarm, dítě se často lekne, rozhodí ruce a tím se roztahnou plíce a začne samo dýchat…

Zabza2
Stálice 91 příspěvků 22.04.19 11:46

No, to je pravda, že hlavní je volat rychlou, oni pak i po telefonu radí, jak resuscitovat a tak. Nám třeba na školení první pomoci to pán popisoval, jak zavoláme rychlou a oni nás budou po telefonu instruovat, ale jednak je samozřejmě lepší, když to člověk umí sám, a pak si to teda vůbec nedovedu představit, jak by to fungovalo, v těhle situacích prostě jde o čas.
Já jsem absolvovala kdysi víkendové školení první pomoci zaměřené teda na pobyt v horách, ale resuscitaci jsme trénovali hodně, pak jsem později byla na jednom semináři zaměřeném na pomoc malým dětem, ale docela se hrozím, že bych to jednou měla použít, že to nebudu umět - ono je hodně důležité, že si to člověk může vyzkoušet na nějakém tom modelu, ale stejně se to časem pozapomene. Říká se, že to školení první pomoci by měl člověk v nějakých intervalech opakovat, aby si to osvěžil.
V těch krizových situacích pak lidé jednají stejně dost instinktivně a zažité to člověk prostě nemá, to by musel resuscitovat pravidelně.
U těch malých dětí naštěstí často stačí málo a ony naskočí. Ale je fakt, že koupě monitoru je ideální chvíle na to se zamyslet, co budu dělat, až ten monitor začne pískat a jestli to umím.
Hodně maminek to bere tak, že si koupí monitor a dítě je absolutně v bezpečí, ale monitor je pouze pro upozornění, dítěti pak musí někdo pomoc.
A že paní doktorka řekla, že hlavní je volat rychlou. To je opravdu hlavní. Hodně nám zdůrazňovali, nejdřív vytočit 155 a pak začít resuscitovat. Je třeba, aby ta záchranka přijela co nejdříve. Ale u dětí prý je možné resuscitaci zkusit (jen ale opravdu začít) a pak volat, protože u dětí je velká naděje, že naskočí hned. Ale v každém případě, volat co nejrychleji.

Jeseterka
Stálice 56 příspěvků 22.04.19 18:20

To je tedy příhoda! 8o Hlavně že to dobře dopadlo. Taky mám monitor dechu, žádné plané poplachy, v noci jsem hned klidnější. Občas se stane, že malá se začne dusit slinami, jako dneska i včera, zrudne, nemůže dýchat, zmůže se akorát na vřískot. Díky tomu vím, že se něco stalo. Jenže dneska to bylo bez zvuků. Stát se to v noci, nevedela bych nic :(.

Váš příspěvek
Reklama