Morče - zkušenosti a rady

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Triminka
Kecalka 209 příspěvků 17.12.17 21:14
Morče-zkušenosti a rady

Holky, děti si moc přejí morčátko a já teď projíždím internet co je pro něj dobré koupit. Jako malá jsem morče měla, nic extra si nepamatuji co se kupovalo a teď přemýšlím. Klec asi stačí nějaká menší nebo průměrná ale spíš co by mě nejvíc zajímalo jaký druh hoblin kupujete? Koukala jsem na ty peletky, mají celkem dobré hodnocení ale někdo zase píše že jim to otlačuje packy tak já nevím. Pak je několik druhů krmení které kupujete vy? Jinak bohužel nemáme zahradu tak budu ráda i za typ jaké seno kupujete a vše kolem toho. Klidně můžete dát odkaz jakou máte klec :) jinak na vodu rozhodně napáječku a misku keramickou aby si to nepřevracelo s tím počítám.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 21:25

Tak my Teda morčata řešíme asi dost málo, hobliny nejlepší přímo od babičky, když nemáme beru ani nevím jaky že zverimexu. Seno taktéž, přihodí ovoce a zeleninu co je doma. A zjistili jsme že jim chutnají cornflaky a tatranka, co jim hodil syn. Mlsky pro morčata nezerou

Gwendík
Kecalka 195 příspěvků 17.12.17 21:26

Ahoj! morčata chováme už přes 30 let ( tahala jsem je prý už ve 3 letech ), takže jsme s nimi něco zažili. Tehdy v králíkarně, nynímám doma dvě samičky v kleci ***
Tato klec je dost velká, mají i menší, ale pro dvě morčata asoň rozeběh. Prosím tebe, pokud máš doma místo, pořiď pokud možno co největší. Morčátka jsou dost živá zvířátka a moje holky když se chtějí proběhnout, tak běhají kolečka tak urputně, že si myslím, že tu klec rozloží.
U hoblin nebo pelet neporadím, my máme hobliny domácí.
A něco nakonec : zvaž prosím pořízení 2 morčátek najednou ( samiček pokud možno, pokud jich nechceš mít stádo ). Já roky chovala po jednom a teprve teď vidím, že to bylo blbě. Měla by se chovat po dvou. Sama jsou smutná, trápí se a i když se mu budeš věnovat denně, s tebou si holt nepokecá. Teprve teď když mám dvě holky to vidím, je to lepší jak televize : jak se honí, provokují se, vrčí na sebe, pak se zase navzájem olizují, zkoumají a jak si neustále povídají a melou a melou…holt ženský. :mrgreen: Nikdy nekombinovat s králíkem, činčilou, atd…zkrátka jiným druhem

edit admin - odstraněn odkaz

slunecnice32
Stálice 58 příspěvků 17.12.17 21:26

@Triminka
Ja davam asan + hobliny, klec urcite vetsi nez mensi, jidlo ja davam rano zeleninu vecer granule plus neomezene seno. urcite poridit 2samicky, morce neni zvykle byt samo, ja mam dva samce, ale je vetsi riziko, ze se nesnesou, ale taky to jde.

mrkni na tyto stranky tam jsou kvalitni informace jak chovat morcata *** edit admin - odstraněn odkaz

Margery
Kelišová 6894 příspěvků 1 inzerát 17.12.17 21:26

Zdravím, my si pořizovali morče v říjnu :) misku jsme vzali terakotovou, co se používá pod květináče, záchůdek, seník, napáječku. Podestýlku zatím pilujeme, ale momentálně bereme tu do kočičích záchodů a do záchůdku (který používá na spaní a válení :) ) asan a seno. Klec má určitě metr krát půl metru sama a ještě ji denně pouštíme. Na jídlo má denně seno, zeleninu a vojtěškové kroužky, ty miluje :) ze zeleniny dáváme nať z mrkve, mrkev, ledový salát, občas kupuju takovou tu směs salátů, papriku, rajče, jablko (to jí nechutná). Na obrušování zubů má dřevěný kvádřík a dřevěnou kuličku s rolničkou

Gwendík
Kecalka 195 příspěvků 17.12.17 21:37

@slunecnice32 Ano, přesně tak! Také jsem chtěla dát odkaz na paní Hájkovou :mrgreen:
Triminko, vyprdni se na hledání jakýkoliv informací jinde na netu! Jedině na stránkách *** EDIT ADMIN - odstraněn odkaz najdeš kompletní a správné info ( bez zažitých blbostí ) jak na chov morčat i s radami ohledně jejich nemocí. S její pomocí jsme zachránili život našemu samečkovi Carlovi, se kterým si většina veterinářů nevěděla rady!!! V krizových situacích jí můžeš i zavolat, poradí. :mavam: :srdce:

tamata
Extra třída :D 13075 příspěvků 17.12.17 21:39

Za mě opravdu menší klec nestačí. Morče je velké zvíře a rádo dovádí. Chovám také vždycky v páru. Oni si vyhrajou a dost toho nekecají. A peletky neberu, raději hobliny. Pak seno, voda. A zelenina, občas ovoce. Ty směsi vůbec nepotřebují :palec:

Příspěvek upraven 17.12.17 v 21:41

tamata
Extra třída :D 13075 příspěvků 17.12.17 21:40

@slunecnice32 Já mám teď taky 2 samce a už jsem jich takhle měla několik párů. Vždy ale dám mimino k dospělému. Nikdy nečuchnou k samici a nezažila jsem, že by se mi prali. Mám s klukama dobré zkušenosti :)

slunecnice32
Stálice 58 příspěvků 17.12.17 21:40

@Gwendík

Jj kdyz tady ctu, ze nekdo je schopen dat morceti i tatranku :roll:

slunecnice32
Stálice 58 příspěvků 17.12.17 21:43

@tamata

Jj ti my taky necuchli k samici a sli k sobe brzy, takze dobry, nekdy se teda pekne prozenou, ale jeste se nepoprali nebo tak, ale maji velkou klec a kazdy svy obydli :-)

Gwendík
Kecalka 195 příspěvků 17.12.17 21:44

@slunecnice32 já to radši nekomentovala :poblion: ono je pak rozdíl když se morče dožije 3-4 let nebo 8-10

tamata
Extra třída :D 13075 příspěvků 17.12.17 21:45

@slunecnice32 Já si taky myslím, že tomu dost pomáhá velká klec. V malé by se asi sežrali. Ale to bez ohledu na pohlaví.

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 21:48

@slunecnice32 Ježíš to byl vtip, syn to tam hodil, normálně je tím nekrmim :lol:. Ok, přenechám diskuzi odborné veřejnosti, na vtip není misto 8o

slunecnice32
Stálice 58 příspěvků 17.12.17 21:50

@Bong
Jako ja bych jim to tam ani nehodila i ta mladsi se mne pta co muzou a ne, tak aspon ze to nemaji porad…

Gwendík
Kecalka 195 příspěvků 17.12.17 21:50

@tamata Můj šikovný tatínek nám do klece udělal i dřevěný ochoz jakoby druhé patro a na obou stranách jsou pověšené hamaky. Je super když začnou rošťačit, jak hups na hamak, z hamaku po ochozu na druhý hamak, tam chvíli pérují, pak dolů, kolečko kolem klece až lítají hobliny a další kolo a další… :mrgreen: musím zametat, ale miluju když jsou moje holky šťastné. :srdce:
Večer každá usne na jednom z hamaků a odpočívají. Domečky nemáme, nemají se dávat.

Příspěvek upraven 17.12.17 v 21:52

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

„Snažilka“ Schneiderová si neklade nízké cíle: V Tváři chce pokořit Ozzyho!

Herečka Jitka Schneiderová (45) miluje výzvy! A když jsou navíc televizní a v... číst dále >

Děsivý příběh jezídky: Utekla islamistovi, který ji týral. Pak ho potkala v Německu

Sotva dosáhla dospělosti, už si kurdská jezídka Ashwaq Ta’lo prožila hrůzy, o... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama