Kočka a mléčné zuby

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

axlpol
Závislačka 2648 příspěvků 95 inzerátů 14.12.17 12:56
kočka a mléčné zuby

Ahojte, mám nové malé kotě a už mu vypadl mléčný špičák a rostou nové. Ted jsem mu koukala do pusy, protože mu z ní strašně táhne :? a má oteklé(zarudlé) dásně a tam jak byl mléčný špičák, tak je tam nějaký hnědý zbytek…protože je vzatý z venku a bere ted léky, tak kontrolu má u veterináře až 27.1.Ted nevím jestli počkat a řešit to až tam pujdem nebo jestli s ním zajít dříve? už si nepamatuju jak padly mlíčnaky předešlým kočkám, jestli to taky tak prožívaly. Jinak žere vesele, až moc, nějak se nejeví, že by jej něco trápilo. Máte zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

stinga
Závislačka 3241 příspěvků 14.12.17 13:03

@axlpol zkušenost nemám, ale -do 27.1. je hrozně daleko, co bere za léky? antibiotika? mohl by mít zánět dásní, nebo tam může mít něco zapíchlé, já bych počkala maximálně do pondělí, jak se bude chovat a jak ty dásničky budou vypadat, a šla bych raději k veterináři třeba v to pondělí, myslím, že kotěti by nemělo být cítit z tlamky, něco se mu tam děje :,(

hrča
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 14.12.17 13:04

@axlpol Ahoj, a nemůže to být nějaký zbytek jídla nebo stroupek nebo něco? Asi pokud žere dobře, tak ho to snad nijak zvlášť netrápí. Ale možná bych pro jistotu zavolala na veterinu.

lachtanice86
Kelišová 5506 příspěvků 14.12.17 13:04

Šla bych na veterinu. Když padaly mým kočkám ani o tom nevedely a zápach nebyl.

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9181 příspěvků 14.12.17 13:08

Šla bych k vetovi, mohl by to zbyt zahnívající zbytek zoubku

axlpol
Závislačka 2648 příspěvků 95 inzerátů 14.12.17 13:11

@hrča @lachtanice86 @stinga hmmm,no taky si nijak extra nepamatuju, že ty první dvě kočky měly nějaký problém. No smrdí strašně :roll: jinak neprojevuje žádný problém. Asi to vidím taky do pondělí a když tak tam zajdem…
Léky bere(nějaký gel do uší)měl svrab u uších, blechy…a pořád pčiká, teče mu z očí a nosu, vystouplé třetí víčka, tak asi i nějaký vir, ale to už pomalinku ustupuje.

hrča
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 14.12.17 13:16

@axlpol Tak zápach může být i z trávicího traktu jak u lidí. Ale i to by bylo na konzultaci s veterinářem. Přeju úspěšné „vypiplání“ :)

Uživatel je onlineVenetia
Vesmírná mluvilka 33975 příspěvků 14.12.17 14:45
@axlpol píše:
Ahojte, mám nové malé kotě a už mu vypadl mléčný špičák a rostou nové. Ted jsem mu koukala do pusy, protože mu z ní strašně táhne :? a má oteklé(zarudlé) dásně a tam jak byl mléčný špičák, tak je tam nějaký hnědý zbytek…protože je vzatý z venku a bere ted léky, tak kontrolu má u veterináře až 27.1.Ted nevím jestli počkat a řešit to až tam pujdem nebo jestli s ním zajít dříve? už si nepamatuju jak padly mlíčnaky předešlým kočkám, jestli to taky tak prožívaly. Jinak žere vesele, až moc, nějak se nejeví, že by jej něco trápilo. Máte zkušenost?

a kolik mu je?..mam taky kotatku a vubec si nepamatuju, kdy se jim meni zuby

axlpol
Závislačka 2648 příspěvků 95 inzerátů 14.12.17 18:39

@Venetia veterinář mu odhadl věk, takže cca 3m. Tohle je náš třetí kus, ti dva předešlí byli v poho, tenhle je chudák hluchý a s venkovníma nemocema, ustupuje to nějak pomalu, ale žravý a veselý je až moc. Nejhorší je to pčikání, vždycky si přijde lehnout na hrudník a najednou pčikne :lol: :lol: chlap jej obvinil, že od něj chytl rýmu.
Myslíte že je to možné? já myslela, že kočičí nemoce nejdou na lidi, ale nevím :nevim: každopádně chlap to přežije, koťátko ven už nevyhodím ;)

Uživatel je onlineVenetia
Vesmírná mluvilka 33975 příspěvků 14.12.17 19:29
@axlpol píše:
@Venetia veterinář mu odhadl věk, takže cca 3m. Tohle je náš třetí kus, ti dva předešlí byli v poho, tenhle je chudák hluchý a s venkovníma nemocema, ustupuje to nějak pomalu, ale žravý a veselý je až moc. Nejhorší je to pčikání, vždycky si přijde lehnout na hrudník a najednou pčikne :lol: :lol: chlap jej obvinil, že od něj chytl rýmu.
Myslíte že je to možné? já myslela, že kočičí nemoce nejdou na lidi, ale nevím :nevim: každopádně chlap to přežije, koťátko ven už nevyhodím ;)

Myslím, že ne…tomu mojemu jsou necelé 4m…zatím mu nic nepada

stinga
Závislačka 3241 příspěvků 14.12.17 19:56

@axlpol od kočky by se snad rýma chytit neměla, ale když mu je vidět třetí víčko a pčiká, tak rozhodně běžte k vetovi zítra, mohla by to být i kaliciviróza, to je pro koťata dost nebezpečná nemoc, kór když je oslabené pobytem venku a hladověním. Určitě potřebuje rychle léky a ta tlamička to k tomu patří, jsou v ní vřídky a smrdí to. Určitě je potřeba rychle začít léčit, ať to nedopadne špatně, byla by to škoda, když už jsi rozhodnutá koťátko zachránit, fakt běžte k vetovi rychle. Tak hodně štěstí v léčbě a dej vědět, jak to pokračuje :srdce:

stinga
Závislačka 3241 příspěvků 16.12.17 20:57

@axlpol co kotě, jak mu je?

axlpol
Závislačka 2648 příspěvků 95 inzerátů 16.12.17 21:36

:lol: dík za optání. Koukám mu denně do tlamičky a ten hnědý zbytek mlíčňáku co tam byl(nebo co to bylo)je pryč a zarudnutí ustopilo. Takže to vypadá dobře, že si to sedne samo.
Asi mu tam opravdu uhnil zbytek mléčného tesáku a trochu se to zanítilo. Co 14dní mám čistit uši a dát do nich ten gel.Bylo to zrovna dneska a i uši ustoupily, není tam už tolik toho černého bordelu, oči jsou taky čistější, jen pčiká a má u nozder takový ten tmavý suchý binec :lol: asi to chtělo i čas, než ty léky zaberou.Na fotce je jak jsem jej donesla a ted(po 14dnech)dneska očištený a vypadá to dobře, že bude už jen líp.

hrča
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 16.12.17 22:07

@axlpol Nádherné koťátko, přeju mu hodně zdraví a spokojenosti u vás!

stinga
Závislačka 3241 příspěvků 16.12.17 22:59

@axlpol tak to je super, vypadá fakt už o moc líp, má se u vás dobře, a je moc krásný, bílá kočka je nejhezčí, a jsou docela vzácné :kytka: :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama