Pelech nebo boudička pro čivavu?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 11.12.17 11:18
Pelech nebo boudička

Ahojki holky, máme doma půlroční čivavu. Musíme jí koupit rozhodně minimálně větší pelech, je už teď malinko větší než by měla být, ale začala jsem koukat po boudičkách, takové látkové, ale „pevné“. Jen pořád nevím, jestli to není už „rozcapenost“ - pardon, nenapadá mě jiné slovo,,, nevím jestli by se jí to líbilo, jestli fakt není lepší pelech, kde se natáhne. Máte někdo zkušenosti, že jste koupili látkovou boudičku do bytu a pesanovi se líbila/nelíbila?

Musím pořešit do Vánoc, aby taky měla něco pod stromkem :)

díky, A.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 40464 příspěvků 11.12.17 11:22

@Anik no je to na vyzkoušení, nám si na ní fena lehala takže to bylo rozpláclé :mrgreen:. Zase plno sů má ráda že si tam zalezou. Zkusila bych vyříznout z krabice a dát tam deku jestli vůbec si tam vleze :mrgreen:

terien
Echt Kelišová 8463 příspěvků 11.12.17 11:26

Koupila bych pelech. Lip se čistí a mas přehled co tam pes vyvádí.

Hvězda diskuse 40464 příspěvků 11.12.17 11:28

No taky chci ještě objednat nový pelech. Chci ten co mají ale větší :mrgreen:

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 11.12.17 11:29

Kvůli čištění pelech, ono když ti tam pes hodí šavličku, tak budeš mít hned jasno, co preferujes ty :mrgreen:

radka.vos
Závislačka 2711 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 11:33

Mamka ma jorsirku (driv byla moje) a ta mela za celej zivot (je ji skoro 14 let) vic pelechu, nez pulka utulku. :mrgreen: Ma rehabilitacni pelech, klasicky molitanovy, v tom ma dalsi deky, do kterych se rada zahrabava. Rada se zahrabava i v mega pelechu pro dalmatinku, nebo spi pod topenim na line. Kdyz sem jeste bydlela u mamky a brala sem si ji k sobe na noc do pokoje, kde byvala zima, mela tam prave boudicku vyplnenou dekama a rada se tam zahrabavala. Domecky mela dva, ale kdyz byla jeste damlatinka mlady trdlo, tak ji kolem nej skakala a ji vadilo, ze nevidi ven, takze tam spat nechtela, ale kdyz uz se vsechno uklidnilo, tak tam proste sla, pripadne si zalezla do boudy k dalmatince.
Uprimne netusim, jestli mam jebly psy, ale lehnou si proste tam, kde se jim momentalne ;) zachce, nehlede na velikost nebo typ pelechu, takze za me: Kupte si, co se libi vam a vyprdnete se na to, jestli vam nekdo rekne, ze je to „rozcapenost“… :mrgreen:

Heivka
Závislačka 3252 příspěvků 11.12.17 12:08

Za mě musím říct, že u psa návyk na uzavřený pelech není k zahození, nikdy nevíte, kdy budete potřebovat psa přepravit v kenele, nebo nechat u veterináře a psi naučení na boudu to mají mnohem jednodušší. Mám doma dvě třicetikilové čuby a od truhláře vyrobené boudy, schované v nábytku. Uvitř je matrace. Jinak plastové přepravky se čistí jednoduše, jdou rozdělit na horní a spodní půlku (určitě bych volila přepravku s leteckým certifikátem, mají pevnější plasty a využijete jí třeba v autě). Jinak pokud zatím pes není zvyklý na uzavřenou boudu, je třeba ho pomalu zvykat přes hračky a pamlsky.

A abych nezapomněla, kromě boud mají moje čubiny i klasický plastový pelech s polštářem. Stejně nejčastěji chrápou na gauči nebo v posteli. :mrgreen:

kvmatonka
Kecalka 419 příspěvků 11.12.17 12:11

My máme boudičku zn Huhubamboo - je to pro psa na cestování. Nesnáší totiž spát v otevřených prostorách. Doma si na to lehal osel jeden :mrgreen: Co se údržby týče, tak má vnitřní vyndávací podložku, která se dá vyprat a i celá bouda se dá vrazit do pračky. V boudě se v pohodě natáhne. Máme trpasličího jezevčíka a věř, že je fakt dlouhej :mrgreen:

Hoa Mai
Kelišová 5801 příspěvků 21 inzerátů 11.12.17 12:33

@Anik Naše čivava milovala boudičku. Měla pelech i boudičku, ale tu boudičku preferovala o mnoho víc. Nás by původně ani nenapadlo ji kupovat, ale dostali jsme ji od mamčiny kolegyně po její čivavě, byla to taková proutěná „kukaň“, rozplácnout to nešlo. Pes tam byl spokojený, vždycky, když měl chuť se někam zašít, tak se zašil tam. Jinak byl s námi na gauči :-D. Jestli je to rozcapenost…nevím, mě přijde jako rozcapenost spousta jiných věcí, ale proč by měla být rozcapenost, když má pes svou zašívárnu, tomu nerozumím.

jopo
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 1 inzerát 11.12.17 12:40

Za me něj pelech zn. GUISAPET naprosto bezudrzbove kupuju jen vnitřní polštáře máme na výměnu při přání. Pes má rád boudicku ale ta tak po 3 pranich vždy ztratila tvar. Toto je naprostá bomba a nenatahne žádný pach. Sice byla drahá ale když si spočítám cenu všech boudicek co jsme měli tak je to pohoda.

Hvězda diskuse 40464 příspěvků 11.12.17 12:42

@kvmatonka ta vypadá hezky :palec: jenže starší si na boudu taky lehala takže jí zničila :?

kvmatonka
Kecalka 419 příspěvků 11.12.17 13:12

@Markéta80 no pes si na boudičku doma taky lehal, zničit se naštěstí nezničila. Za ty prachy ještě tak :mrgreen:

Hvězda diskuse 40464 příspěvků 11.12.17 13:29

@kvmatonka kolik stála? My měli tuhle :lol:

Petra67
Kecalka 279 příspěvků 11.12.17 13:30

Ja mam JRT a ma latkovou boudu, klasicky pelech a na posteli jeden starsi polstar…behem dne to vsechno střídá ale stejne ji casto najdu v moji perine nebo pod mym polstarem v posteli :think: :zed:

kvmatonka
Kecalka 419 příspěvků 11.12.17 13:37

@Markéta80 krásná boudička :kytka: hele tenkrát když jsme tu boudu v petcentru kupovali, tak to byla naprostá novinka a ta značka se dala sehnat pouze u nich. Už přesně si to nepamatuji, ale stála cca 1200 kč. Mám od nich i pelech do obýváku a na spaní do komory. Všechno je pratelné, pořád v super stavu. Budeme to mít už 8 let.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >