Dá se půjčit kočka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klára-z-Prahy
Kecalka 275 příspěvků 12.12.17 10:07
Dá se půjčit kočka?

Ahoj,
předem svého příspěvku s dost pitomým názvem předesílám, že jsme kočku nikdy doma neměli, jen polodivokou na chalupě v kůlně.

Přijela jsem na chalupu a musím konstatovat, že se dost zamyšená. Patrně také tím, že tu teď 14 dní nikdo nebyl, takže myši měly pré. Máti přijede na vánoce a myši nesnáší, ba má z nich přímo hysterii. Mám tedy čas do vánoc chalupu zbavit myší.

Zlikvidovala jsem jedno myší hnízdo ve své posteli, odlovila tři utopené z vaničky se zimujícími želvami ve sklepě, želvy šoupla do přízemí do jediné místnosti, kde myši nejsou, ze sklepa vynosila všechny dýně (úžasná činnost) a nastražila takové ty lapací kloboučky.

Od té doby jsem do kloboučku ve sklepě chytla dvě myši, ty jsem odvezla pryč a vypustila. Zabíjecí pastičku bych nezvládla. Stopro jsem ještě viděla jednu myš ve sklepě a druhou v přízemí ve světnici. Ta potvora ve světnici prokousala husí krk od dřezu, ten jsem tedy demontovala a pojedu pro nový. Trubku od odpadu jsem důkladně zatarasila kovovou drátěnkou. Za celý včerejšek a dnešní noc se mi už ale nepovedlo další myš chytit.

No ale tedy jak ty myši odlovit? Jednu mám někde v odpadových trubkách, druhou ve sklepě, určitě aspoň jednu v podkroví. Nejsem zastánce sklapovacích pastiček, to nezvládám. Jediné, jak jsem schopná tu myš zabít, je jiné zvíře. Můj předchozí pes myši lovil, ten současný sice nadšeně se mnou chodí očumovat pastičky do sklepa, ale není tak svižný, aby myš sám chytl a ani to nechci, protože není ze zdrav. důvodů očkovaný proti leptospiróze. Napadlo mne tedy, zda by se dal půjčit u sousedů kocour?

Mají asi 8 koček, myslím, že kdybych jim vysvětlila situaci, jednu by mi půjčili, ale dá se to? Bude cizí kočka ochotna prošmejdit naši chalupu? Nebude spíš vystrašená, kde se to ocitla? Ideálně bych prostě psa zavřela do toho jediného myšoprostého pokoje, postavila kočku na zem a nechala ji šmejdit po těch myších, které tu ta kočka určitě musí cítit. A ideálně kdyby se jí povedlo rovnou i nějakou chytit nebo aspoň najít, kde jsou zalezlé. Nezkoušeli jste si někdo někdy půjčit takto kočku? Nebo je to naivní a nerealizovatelná představa?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Pety2
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 12.12.17 10:11

@Klára-z-Prahy
Kočka není stroj. Kočka je teritoriální zvíře poměrně dost nachylné na stres ze změny prostředí. Vypustíte kočku a pokud je domácí, tak chudák někde zaleze pod nábytek a odmítne se hnout, pokud venkovní, bude se snažit zdrhnout domů…Nadšeně lovit myšky v úplně novém prostředí zaručeně nebude.

jankajj
Závislačka 2802 příspěvků 12.12.17 10:14

Ne, nedá. A už vůbec ne kočka - lovec.

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 12.12.17 10:15

:lol: promin jsem se pobavila, no to ti neprojde kočka se bude bát a ještě ti to pose..re, my když si přivezeme kotě tak je 14 dní zavřený v boudičce aby na nás vidělo a zvyklo si že u nás má bydlet, pokud pustíme dřív tak uteče a ztratí se :nevim:
kup si ratimor je to jed na myši

terinka4444
Hvězda diskuse 68379 příspěvků 12.12.17 10:18

Kup si pastičky na myši.

terinka4444
Hvězda diskuse 68379 příspěvků 12.12.17 10:19

@ka2ka hele a jak docílíš toho, aby ti ta myš nechcípla někde v podlaze a tak a nesmrdělo to měsíc?

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 12.12.17 10:22
@terinka4444 píše:
@ka2ka hele a jak docílíš toho, aby ti ta myš nechcípla někde v podlaze a tak a nesmrdělo to měsíc?
:think: to je fakt

Klára-z-Prahy
Kecalka 275 příspěvků 12.12.17 10:23

Jo, tak přesně toho jsem se obávala, že to tak jednoduché nebude…

Jed nepřichází u nás v úvahu. Zaprvé kvůli našim psům a zadruhé kvůli těm sousedovic kočkám. Co já vím, kam přiotrávená myš odběhne, ještě venku narazí na sousedovic kočku a ta se kvůli ní pak otráví, to fakt ne. Nicméně mezi tím původním a tímto příspěvkem se do kloboučku ve sklepě chytla další potvora, takže výlet do instalatérství bude spojen s výletem a vypouštěním další myši.

Ona ta moje původní představa vyplynula ze zkušenosti se dvěma kočkami, se kterými jsem tu měli tu čest - první pohybově postiženou si vzala paní se sdružení na pomoc kočkám ve Strakonicích a adoptovala si ji sama, tu druhou, zdravou, u nás asi někdo vyhodil z auta. Obě totiž byly extrémně přátelské a bez problémů s námi chodily po chalupě i po zahradě, aniž by nás vůbec znaly. Tu druhou jsme udali máminým sousedům v Praze.

Příspěvek upraven 12.12.17 v 10:36

Klára-z-Prahy
Kecalka 275 příspěvků 12.12.17 10:25

Hele, pastičky zabíjecího typu já nezvládám, ty hrozí až s máti. Já lovím do kloboučků a vozím pryč a vypouštím. Ještě mne napadly takové ty lepící, ale z toho se pak to zvíře dá odlepit leda olejem a tedy abych tu pak koupala myš v oleji, to se mi taky nechce.

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 12.12.17 10:26

@Klára-z-Prahy tak některý kočky takový jsou hlavně, pokud byli hladový a dostali nažrat ale né všechny se takhle chovají, naše by utekli, nechají se pohladit od návštěvy, ale pochovat natož odnést ani náhodou

Lentilkaaa83
Závislačka 3074 příspěvků 12.12.17 10:37

@Klára-z-Prahy taky nemas jistotu, ze ta kocka po nich pujde. Nase je lovi venku a nosi nam je domu kolikrat zive a hraji si s nimi :mrgreen: takze doma mame zasobu klasickych pasticek. Priteli to sice nedela dobre, ale jinak se jich nezbavime.

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 12.12.17 10:45

Nebuď cimprlich a kup sklapovaci. To tam necháš kloboučky a vrátíš se třeba za dva týdny? Když se chytí ta myš do klobouku a bude tam chcipat několik dnů žízní, tak to bude lepší? Takhle má šanci na rychlou smrt, než si uvědomí, co se děje, bude po ní.

Kočka mimo svoje teritorium bude líbit jen z opravdu velkého hladu, takže půjčování kočky mi přijde blbost. Zavres ji do chalupy, kočka bude vyděšená a nejdřív se bude snažit dostat ven.

Klára-z-Prahy
Kecalka 275 příspěvků 12.12.17 10:48

Kloboučky kladu jen když tu jsem, samotné je tu rozhodně nenechávám. Sklapovačky používá máti. Do vánoc mám tedy čas lovit do kloboučků. Co se chytne do Štědrého dne, to přežije, pak mají myši smůlu a budou sklapovačky.

Amys
Generální žvanilka 20817 příspěvků 12.12.17 10:53
@terinka4444 píše:
@ka2ka hele a jak docílíš toho, aby ti ta myš nechcípla někde v podlaze a tak a nesmrdělo to měsíc?

Jednoduše, ten „jed“ totiž není jedem, ale obsahuje látku, která ředí krev, následkem čehož má myš nedostatek kyslíku v krvi a dusí se, tudíž má tendence vylézat ven. Takže holt vylezou z děr a zdechnou. Posbírat je bude muset, ale vzhledem k tomu, že to je v místě, kde se nikdo nevyskytuje (myšleno neruší a tak se myši nemusí bát vylézt), tak je vysoká pravděpodobnost, že budou myši na viditelných a přístupných místech. Případný smrad a nečistoty vystříká sanytolem :mrgreen:

Fíková
Kelišová 5475 příspěvků 12.12.17 11:02

Nám se dost osvědčila plašička od Deramaxu.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >