Moře 2018 - šestiletá a rok a půl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zirafka11
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 01.01.18 22:52
Moře 2018 - šestiletá a rok a půl

Zdravím,
vím, že je ještě poměrně brzy, ale ať vím dopředu :-)
Poslední týden v červnu jedeme k moři, autem, se dvěma dětma - šestiletou a rok a půl.
Zatím jsme byli jen se starší a byla to pohodička, jak s tou mladší uvidíme :-)
Poradíte mi, jak to šlo Vám s takhle relativně malým dítětem?
Dvoulůžák s přistýlkou a dětskou postýlkou, je to reálné? ;)
Berete sebou na dovču chůvy? Např. když dcera usne, aby jste se vzdálili v dosahu si sednout někam za programem? Nebo berete sebou do kočárku, a když usne, tak usne.?
Jaký kočárek jste brali na dovču, aby se vešel do kufru auta a dítě se v něm vyspalo případně?
Malá je hodňoučká, nemám strach z dovči a pobytu u moře :)
Máme polopenzi, je blbé že nemáme pití, jenže all inclusive jsme nenašli tam kam chceme. Takže džusy, šťávu atd bereme své a pití přes den budeme dětem dělat.

Dík za jakýkoli tipy a rady :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
darksun
Povídálka 48 příspěvků 138 inzerátů 01.01.18 23:14

My jsme obě dcery vzali k moři, když jim byl cca rok, ale letecky, na tak dlouhou cestu autem jsme si netroufali. Zvládly to obě super. V tom nejmladším věku jsme je ovšem vždycky měli mezi sebou v posteli, pokud je vaše malá zvyklá spát sama v postýlce a postýlka je na ubytování k dispozici, máte asi vyhráno. My byli dvakrát beze všeho, jednou s polopenzí. Dětem (ale konec konců i sobě) jsme dávali pít jedině kupované vody/limonády a něco málo jsme samozřejmě brali s sebou do začátku, než nakoupíme. :) A co se té chůvy týče, tak my letěli s mými rodiči, takže nějaké občasné pohlídání se našlo, mohli jsme si dovolit i delší pěší výlet bez dětí. :palec: Poradili jsme si bez kočárku, měla jsem s sebou šátek, ale stejně jsme se většinou střídali v nošení v náručí nebo na koni.

Laddmie
Závislačka 3377 příspěvků 01.01.18 23:16

Určitě nenechávat v cizí zemi dítko bez dozoru na chuvickach, vždy jsme brali do kočárku a večerní program přizpůsobili dětem, tzn. žádné ponocovani.

Moise
Hvězda diskuse 37092 příspěvků 19 inzerátů 01.01.18 23:18

@Zirafka11 ve dvoulůžáku s přistýlkou a ještě dětskou postýlkou budete s největší pravděpodobností jako sardinky.. pokud, tak jedině s teráskou, balkonem.
Na chůvě jsem v zahraničí nikdy děti nenechávala, ale to je asi o zvyklostech každého.. někdo jiný ti tu napíše, že je to ok a dá se to :nevim:

Zirafka11
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 01.01.18 23:22

Jasně, nějaké nošení neexistuje, dcera váží 14kg, to mi prasknou záda :mrgreen: :mrgreen:
Nutnost je kočárek. Ponocovat také nechceme, spíš mě to zajímalo, jak to mají ostatní na dovolených. My letecky né, chceme autem, i kvůli výletům a tak :-)

Ijen
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 01.01.18 23:29

Kluky jsme brali k mori cca od roka, autem do Italie. Pronajimali jsme si vzdycky apartman 2+1, cestovni postylku jsme brali s sebou, ale nebyl problem si vypujcit, to same jidelni zidlicka. Brali jsme golfky Mark4, odpoledne jsme drzeli siestu, deti spaly v apartmanu a vecery jsme travili venku i s detma, stejne jako vetsina Italu. Samotne na pokoji jsme je nikdy nenechavali.

zandidlo
Nováček 5 příspěvků 01.01.18 23:30

My jsme byli v lete s 1,5r v Chorvatsku, ale teda letecky. Spala s nami v posteli, jsme tak zvykli. Meli jsme plnou penzi, svacinky jsme dokupovali a stejne tak nejake ovoce a dzusy. Chuvicky jsme s sebou meli, nevzdalovali jsme se nikam extra, ale aby jsme byli schopni dobehnout rychle zpet(treba popovidat se sousedama o par bungalovu dal). Kocar jsme nebrali jenom nositko. Ta nase kachna se stejne chtela porad cachtat ve vode :D Takze zadne extra vylety.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 01.01.18 23:37

Byli jsme s tehdy 18 mesicni a naprosta pohoda. Nevim, v cem by mel byt problem. Meli jsme golfky, vecer jezdila s nami, ale stejne v nich moc nebyla, spis blbnula a behala s ostatnima detma. Vubec bych se toho nebala ;)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25307 příspěvků 01.01.18 23:42

Ne, chůvu sebou fakt nebereme a nevyužíváme ani nějaké tamní. Program trávíme s dětmi, malé může spát v kočárku. Pijí vodu, brát sebou šťávy nebo džusy mi přijde nesmysl.
Brávávali jsme golfky.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1733 příspěvků 01.01.18 23:52

@jenny.fields Pani myslela evidentne elekfronickou chuvicku ;-)

Zirafka11
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 01.01.18 23:54
@jenny.fields píše:
Ne, chůvu sebou fakt nebereme a nevyužíváme ani nějaké tamní. Program trávíme s dětmi, malé může spát v kočárku. Pijí vodu, brát sebou šťávy nebo džusy mi přijde nesmysl.
Brávávali jsme golfky.

Roční dítě mi opravdu nebude pít 14dní vodu z kohoutku!!Proboha :roll: 8o

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27433 příspěvků 02.01.18 00:00
@Zirafka11 píše:
Roční dítě mi opravdu nebude pít 14dní vodu z kohoutku!!Proboha :roll: 8o

Voda roční dítě po dvou týdnech nezabije, a i balená voda nebo džusy se dají koupit všude… a ve spoustě států ještě daleko lepší než ty u nás… ;)

Darcakarca
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 02.01.18 00:01

S sebou vzít vše potřebné a je to pohoda. Hlavně s sebou :-) A nemrskejte sebou moc ve vodě!

Moise
Hvězda diskuse 37092 příspěvků 19 inzerátů 02.01.18 00:04
@Regina Hero píše:
Voda roční dítě po dvou týdnech nezabije, a i balená voda nebo džusy se dají koupit všude… a ve spoustě států ještě daleko lepší než ty u nás… ;)

ježiš a není to jedno :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27433 příspěvků 02.01.18 00:04
@Zirafka11 píše:
Zdravím,
vím, že je ještě poměrně brzy, ale ať vím dopředu :-)
Poslední týden v červnu jedeme k moři, autem, se dvěma dětma - šestiletou a rok a půl.
Zatím jsme byli jen se starší a byla to pohodička, jak s tou mladší uvidíme :-)
Poradíte mi, jak to šlo Vám s takhle relativně malým dítětem?
Dvoulůžák s přistýlkou a dětskou postýlkou, je to reálné? ;)
Berete sebou na dovču chůvy? Např. když dcera usne, aby jste se vzdálili v dosahu si sednout někam za programem? Nebo berete sebou do kočárku, a když usne, tak usne.?
Jaký kočárek jste brali na dovču, aby se vešel do kufru auta a dítě se v něm vyspalo případně?
Malá je hodňoučká, nemám strach z dovči a pobytu u moře :)
Máme polopenzi, je blbé že nemáme pití, jenže all inclusive jsme nenašli tam kam chceme. Takže džusy, šťávu atd bereme své a pití přes den budeme dětem dělat.Dík za jakýkoli tipy a rady :-)

Byli jsme na dovolené s roční dcerou, starší měla 4 roky… vše bez problémů, v tom bych neviděla žádný problém, pokud dítě je zvyklé jezdit v autě a spát i jinde než doma v postýlce… brát sebou pití mi přijde jako blbost, to dnes koupíš naprosto všude… i tam, kde bys to ani nečekala… jinak se dvěma dětmi bych brala spíš apartmán než dvoulůžák…
S roční dcerou jsme brali sebou sporťák, s dvouletou už potom jen golfky, polohovací, takže se v nich případně vyspala taky…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tetování roku: Řepka chtěl mít na paži Kristelovou, dostal Krainovou!

Mělo to být vyznání lásky, prostřednictvím kterého všem dokáže, že právě... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >