2-3 dny restart. Kam?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olcatko
Kelišová 5298 příspěvků 01.01.18 12:14
2-3dny restart. Kam?

Zdravím,
ke konci roku je můj partner zas pěkně vycerpanej a už je to tak po několikáté. Každý rok v tomto obdobi, prošli jsme i vyhorenim, nechápu, ale je to tím jakej život vede, jak se stravje a jak smysli.
Stavíme, máme dvě deti, žijeme a pracujeme v zahranici a je toho asi dost a občas to na nej padne. Snaží se zas přestat kouřit, už po x x x ty a bude to o tom Ze si dá pauzu na pár dni, dokud má volno v práci, bude jen nevrlej, ležet a cpát se.
Pak to bude nanovo.
Probrani situace o strave, sportu a nějakým konickem nic nezabralo. Ja muzu varit co chci, on si bude jist stejne co chce i v práci. Večer se preji a jde spát a nenechá si vysvětlit že má tělu dát pohov na noc, že pak energii nebude mít.
Snahu občas má ale nevydrží mu a naje de pak na stejne - pivo po práci denně, kouření a předání se.
A to je mladý 32, vysoký a má pěknou postavu.
Prosí. Poraďte mi kam ho mám poslat;) kde si člověk uvědomí, dospeje, probere se?
Je si toho vědomě ale nevydrží.
Třeba několik známých kuřáků jeli někam na víkend a přijeli coby nekuřáků po nějaké „terapii“
Ja uz jsem na toto rezignovala, on se snazi ale bwz efektu. Nemá energii na cvičení, na nic jiného.
Díky za případné rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Malaga
Generální žvanilka 24610 příspěvků 01.01.18 12:25
@Olcatko píše:
Zdravím,
ke konci roku je můj partner zas pěkně vycerpanej a už je to tak po několikáté. Každý rok v tomto obdobi, prošli jsme i vyhorenim, nechápu, ale je to tím jakej život vede, jak se stravje a jak smysli.
Stavíme, máme dvě deti, žijeme a pracujeme v zahranici a je toho asi dost a občas to na nej padne. Snaží se zas přestat kouřit, už po x x x ty a bude to o tom Ze si dá pauzu na pár dni, dokud má volno v práci, bude jen nevrlej, ležet a cpát se.
Pak to bude nanovo.
Probrani situace o strave, sportu a nějakým konickem nic nezabralo. Ja muzu varit co chci, on si bude jist stejne co chce i v práci. Večer se preji a jde spát a nenechá si vysvětlit že má tělu dát pohov na noc, že pak energii nebude mít.
Snahu občas má ale nevydrží mu a naje de pak na stejne - pivo po práci denně, kouření a předání se.
Prosí. Poraďte mi kam ho mám poslat;) kde si člověk uvědomí, dospeje, probere se?
Třeba několik známých kuřáků jeli někam na víkend a přijeli coby nekuřáků po nějaké „terapii“
Ja uz jsem na toto rezignovala, on se snazi ale bwz efektu. Nemá energii na cvičení, na nic jiného.
Díky za případné rady.

To musí chtít člověk sám - kvůli sobě…
Většinou to přichází po nějaké zásadní „ráně“, že si člověk uvědomí jaké má hodnoty a někdy je i přeskládá…

smutny klaun2
Kecalka 409 příspěvků 01.01.18 12:33
@Olcatko píše:
Zdravím,
Pak to bude nanovo.
Díky za případné rady.

Najdi si nějaký víkendový pobyt s masáží v lázeňském městě pro dva-ano-pro dva a jeďte spolu někam, kde dokážete ty přiblblé starosti nechat za hlavou a zase zkusíte žít jako lidi.Ono je hezké vydělávat spousty peněz, ale až vám bude 45,skončíte v invalidních důchodech. Oba. Vyčerpaní, vyždímaní jak citrón. Budete závidět lidem, kteří sednou na kolo a pojedou na výlet.

pikola
Neúnavná pisatelka 19086 příspěvků 01.01.18 12:41

Na ARO :mrgreen:. Co jet někam na pár dní spolu, sami bez dětí?

Uživatel je onlineLenka_Hal
Závislačka 4868 příspěvků 01.01.18 12:47

Uz to, ze huli, napovida, ze to s Tim pristup k vlastnimu telu nebude nic moc. Ja manzelovi varim (nebo on Sam) I jidlo do prace. Ono doma pripraveny kus Masa je vzdy chutnejsi, nez jakykoliv fast food. Co se veceru tyce, Staci kdyz zacne jist trochu driv, at si to Tak nejak " sedne" jeste pred spanim. Ke sportu ci relaxu ho moc nedonutis pokud Sam nechce :nevim: Taky zijem v cizine, Mame tri deti, spoustu dodelavek na dome. Ono to neni takova hruza, Jen je treba nechat stres „za dvermi“…doma je oaza klidu…nebo alespon jiny typ stresu :)

Olcatko
Kelišová 5298 příspěvků 01.01.18 13:01

Před námi je „dovolená“ v čr. Samo že pojedeme na barák a budem dělat. Pak jeho rodina(De, Sk,) moje rodina CZ porad nejaky jezdeni, takze ze 3 tydnu bude akorat shon a pak zpět 2000km autem. Nějakej víkend asi urveme. Mám už taky dost. Proto chci naplanovat aspon 2-3dny jen pro něj ( nějaké uvědomění) jemu to nedochází že se noci, do teď mu nic nebylo jen stále chodí jak zombii a to čas od času přejde. Nebo tedy pro nás dva. Uz nevim jak ho nakopnout, panvici po hlave uz asi.

Olcatko
Kelišová 5298 příspěvků 01.01.18 13:05

Doma vařím, do práce jsem vařila, buď ale teď má z práce jídlo zdarma, nebo si sebou něco vezme. To je schopný první jídlo si dát až v poledne. Přijde kolem 6h vecer domů a buď něco podnikneme pak se preji a spi a nebo se preji a spi hned.

pikola
Neúnavná pisatelka 19086 příspěvků 01.01.18 13:15

Dovolená v čechách není dovolená. Vím, o čem píšu. Jeďte někam kde jste nebyli, kde bude klid, ty si taky odpočineš a budete mít čas jen pro sebe. Třeba si najdete i čas pro sebe si o tom promluvit.

Závislačka 4868 příspěvků 01.01.18 13:36
@pikola píše:
Dovolená v čechách není dovolená. Vím, o čem píšu. Jeďte někam kde jste nebyli, kde bude klid, ty si taky odpočineš a budete mít čas jen pro sebe. Třeba si najdete i čas pro sebe si o tom promluvit.

Souhlas :mrgreen:..to je skoro opak dovolene.

Olcatko
Kelišová 5298 příspěvků 01.01.18 13:42

Aspoň ten pobyt a masážní je fajn nápad. Jemu pomůže a babi dva dny zvládne. Spíš jsem myslela něco pro něj co mu víc pomůže podporu třeba v tom nekoureni, když se už do t9ho zas dal. Je to několikrát ročně a stavy má děsný. Pak zas najede do starých koleji pivo, cigara, jidlo pred spanim.

pikola
Neúnavná pisatelka 19086 příspěvků 01.01.18 13:42
@Lenka_Hal píše:
Souhlas :mrgreen:..to je skoro opak dovolene.

Já vždycky závidím těm, co jezdí na normální dovolenou ven, protože jet za příbuznýma je chválihodné, ale dovolená to není :mrgreen: Já se z toho pak zpamatovávám ještě týden.

Olcatko
Kelišová 5298 příspěvků 01.01.18 13:44

@pikola kdyby jen tyden, do doby nez me to prejde a znovu ve volnu tam jedeme zas. Tentokrát zas musíme, důvod je vždy. Ale snad tentokrát de. vypustime

Závislačka 4868 příspěvků 01.01.18 14:04
@Olcatko píše:
Aspoň ten pobyt a masážní je fajn nápad. Jemu pomůže a babi dva dny zvládne. Spíš jsem myslela něco pro něj co mu víc pomůže podporu třeba v tom nekoureni, když se už do t9ho zas dal. Je to několikrát ročně a stavy má děsný. Pak zas najede do starých koleji pivo, cigara, jidlo pred spanim.

To zalezi, co on rad. Sveho muze jsem vytahla na masaze jednou, masiroval ho nejaky chlap. Vylezl ven a mluvil o tom, ze to bylo vsechno, jenom ne prijemne (cekal nejakou fesnou maserku), rozmlouvala jsem mu to vcelku uspesne, ovsem jen do te doby, nez ten maser vylezl taky ven, kde ho cekal jeho pritel, dali si pusu a ruku v ruce kamsi odkraceli. Od te doby masaze nehrozi :mrgreen: Jaky mel konicky, nez zacal takhle drit? Mel nejaky?

Ou
Kelišová 5096 příspěvků 01.01.18 14:30

Čím více mu budete vnucovat svoji představu života, kterou zjevně nesdílí, tím víc bude v odporu. Je dospělý a svéprávný. Vřele doporučuju se s tím smířit.

Nejste jeho matka, nejste zodpovědná za jeho zdraví. Chápu vaše obavy, ale čím více ho budete lámat do něčeho, tím více mu to zprotivíte.

Olcatko
Kelišová 5298 příspěvků 01.01.18 14:33

Neměl nikdy zadny dle me. Když jsem ho poznala byl na montážních i víkendy. Teď sedí v kanclu a víkendyvolné za což jsem ráda ale náročný to má, hlavne zodpovednost. Je pohodar s pivem v ruce po práci nebo při každý akci.
Na masáž byl už taky ode mě, říkal že nic moc. Vaší zkušenost teda neměl. Moc mě toho nenapadá.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >