Reklama

Motivační dopis

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 14:44
Motivační dopis

Ahoj, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně motivačního dopisu. Chci poslat do jedné firmy životopis+ motivační dopis, ale uplně nevim, jak na to.
Ted momentálně nikoho neshánějí, ale jelikož mam ještě dost času než mi skončí RD, tak bych to ráda zkusila, kdyby se třeba časem něco uvolnilo. Od kamarádky vím, že tam zaměstnávají i na zkrácený úvazek, a to je právě jeden z důvodů, proč bych u nich chtěla pracovat, jenže to tam samozřejmě napsat nemůžu, takže nějak nevim, jak sepsat motivační dopis, aby to nevypadalo uplně blbě. Jedná se o administrativní práci v exekutorské kanceláři.
Kdyby vás něco napadlo, budu ráda za jakoukoliv radu, zkušenost, postřeh. Děkuji :)
Omlouvám se za anonym, nechci, aby o tom někdo věděl.

Reklama

Reakce:

Korela chocholatá
Kecalka 398 příspěvků 07.09.18 14:54

Ahoj. :) Hned důležitý je oslovení, nepíše se Dobrý den, apod., ale správně Vážená paní/váženy pane, pokud píšeš a nevíš konkrétně komu, nebo Vážená paní Nováková. Pak vysvětlíš, proč píšeš. Třeba: reaguji na Vaše hodnocení v… a mám vážný zájem se zúčastnit výběrového řízení na pozici tu a tu. Nebo máš vážný zájem se zúčastnit výběrového řízení, pokud se (např.) v ekonomickém úseku firmy uvolní podobná pracovní pozice, třeba i na zkrácený úvazek - tím si o něj nemusíš rovnou říkat. V dalším odstavci se vychval, stručně shrnout svoji praxi a schopnosti. Pak předem děkuji za odpověď a přeji hezký den, Podpis. A nezapomeň v životopisu nebo v motivačním dopisu zanechat mail a telefon. Přeji hodně štěstí :hug:

EMicina
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 07.09.18 15:09
@Korela chocholatá píše:
Ahoj. :) Hned důležitý je oslovení, nepíše se Dobrý den, apod., ale správně Vážená paní/váženy pane, pokud píšeš a nevíš konkrétně komu, nebo Vážená paní Nováková. Pak vysvětlíš, proč píšeš. Třeba: reaguji na Vaše hodnocení v… a mám vážný zájem se zúčastnit výběrového řízení na pozici tu a tu. Nebo máš vážný zájem se zúčastnit výběrového řízení, pokud se (např.) v ekonomickém úseku firmy uvolní podobná pracovní pozice, třeba i na zkrácený úvazek - tím si o něj nemusíš rovnou říkat. V dalším odstavci se vychval, stručně shrnout svoji praxi a schopnosti. Pak předem děkuji za odpověď a přeji hezký den, Podpis. A nezapomeň v životopisu nebo v motivačním dopisu zanechat mail a telefon. Přeji hodně štěstí :hug:

Nikdy nepiš, že děkuješ předem.
protože neděkuješ ani zadem.
Tak nám to říkali ve škole.
Jinak dobré rady.

Korela chocholatá
Kecalka 398 příspěvků 07.09.18 15:10
@EMicina píše:
Nikdy nepiš, že děkuješ předem.
protože neděkuješ ani zadem.
Tak nám to říkali ve škole.
Jinak dobré rady.

Děkuju za radu, to mě nenapadlo. :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 20:52
@Korela chocholatá píše:
Ahoj. :) Hned důležitý je oslovení, nepíše se Dobrý den, apod., ale správně Vážená paní/váženy pane, pokud píšeš a nevíš konkrétně komu, nebo Vážená paní Nováková. Pak vysvětlíš, proč píšeš. Třeba: reaguji na Vaše hodnocení v… a mám vážný zájem se zúčastnit výběrového řízení na pozici tu a tu. Nebo máš vážný zájem se zúčastnit výběrového řízení, pokud se (např.) v ekonomickém úseku firmy uvolní podobná pracovní pozice, třeba i na zkrácený úvazek - tím si o něj nemusíš rovnou říkat. V dalším odstavci se vychval, stručně shrnout svoji praxi a schopnosti. Pak předem děkuji za odpověď a přeji hezký den, Podpis. A nezapomeň v životopisu nebo v motivačním dopisu zanechat mail a telefon. Přeji hodně štěstí :hug:

Moc děkuji. Mě právě jde přesně o tu první větu, proč jim vlastně píšu…když je někde inzerát, tak je to jasný, reaguji na inzerát, ale takhle. Přemýšlim, že jim jen napíšu něco ve smyslu, „že si dovoluji zaslat jim svůj životopis a v případě konání výběrového řízení bych se ho ráda zůčastnila“.
Pozn. Předem děkuji používám hodně často v mailech :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 20:55

Nikdo jiný nemá zkušenost s posíláním motivačního dopisu do firmy, která nepodávala inzerát, že někoho hledají?

EMicina
Ukecaná baba ;) 2253 příspěvků 07.09.18 20:57
@Anonymní píše:
Moc děkuji. Mě právě jde přesně o tu první větu, proč jim vlastně píšu…když je někde inzerát, tak je to jasný, reaguji na inzerát, ale takhle. Přemýšlim, že jim jen napíšu něco ve smyslu, „že si dovoluji zaslat jim svůj životopis a v případě konání výběrového řízení bych se ho ráda zůčastnila“.
Pozn. Předem děkuji používám hodně často v mailech :mrgreen:

Pozor na pravopis.
V textu je hrubka.
Pisu z mobilu. Nejdou mi znaminka nad pismeny. Ve slove zucastnila je nad u carka. Zaklad je slovo ucast.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 07.09.18 23:10

googli,najdeš desítky vzorů,napiš,že tě zajímá jejich firma a zasíláš životopis pro případ uvolnění vhodné pozice,uvítáš i nezávaznou schůzku

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Slezáček: Socha Věry? Když si Majka z Gurunu podává ruku s Bakalou

Socha Věry Špinarové, nově odhalená v Ostravě, se mi nelíbí. Ne že by mi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >