Výpověď v práci a odstupné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 12:59
výpoved v praci a odstupné

Ahoj holky, měla jsem se tento měsíc vracet do práce po rodičovské dovolené, zaměstnavatel zrušil moje místo, mám čekat do příštího týdne vyjádření co a jak, tak se chci připravit, místo pro mě prý nemá, musí mi dát odstupné? a smlouvu ukončení dohodou nebo ne? zase, aby mě pak vzali na pracák? poradí někdo? děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
elinka90
Závislačka 2561 příspěvků 07.09.18 13:01

rozhodně bych se domluvila, aby si mohla alespoň na hodinu nastoupit do zaměstnání, protože se ti bude podpora počítat z platu. Pokud bys do práce nenastoupila, počítala by se ti podpora jen z nějakého základu.

rozand
Závislačka 4024 příspěvků 07.09.18 13:01

Proč bys končila dohodou? 8o 8o 8o

Lalelale
Závislačka 3110 příspěvků 07.09.18 13:03
@Anonymní píše:
Ahoj holky, měla jsem se tento měsíc vracet do práce po rodičovské dovolené, zaměstnavatel zrušil moje místo, mám čekat do příštího týdne vyjádření co a jak, tak se chci připravit, místo pro mě prý nemá, musí mi dát odstupné? a smlouvu ukončení dohodou nebo ne? zase, aby mě pak vzali na pracák? poradí někdo? děkuji

ukončení dohodou znamená, že nemáš nárok vůbec na nic, dobrovolně jsi skončila. Pokud se teda nedohodnete, že ti to odstupné dá. Pro zaměstnavatele je to to nejlepší, protože zaměstnanec se většinou nechá odrbat. Pokud ti nenabízí dobré peníze, nepřistupuj na to.

Uživatel je onlinesediza
Ukecaná baba ;) 1768 příspěvků 07.09.18 13:06

Můzete se dohodnout -podepsat Dohodu o ukončeni pracovniho poměru, ale náleží Vám 3 měsícni odstupné. Nebo výpověď ze strany zamestnavatele se stejným odstupným. Nepodepisujte dohodu bez odstupného.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 13:06

@Lalelale no právě o to mi jde, určitě mi nebude chtít dát odstupné, to musí ale ne? a na dohodu přistupovat taky právě nechci, určitě mě budou chtít co nejvíce obrat, nebo nejraději nic nedat, tak zjištuji na co mám právo? děkuji

toma0105
Kecalka 166 příspěvků 1 inzerát 07.09.18 13:08
@Anonymní píše:
Ahoj holky, měla jsem se tento měsíc vracet do práce po rodičovské dovolené, zaměstnavatel zrušil moje místo, mám čekat do příštího týdne vyjádření co a jak, tak se chci připravit, místo pro mě prý nemá, musí mi dát odstupné? a smlouvu ukončení dohodou nebo ne? zase, aby mě pak vzali na pracák? poradí někdo? děkuji

Dohodou určitě ne,ve výpovědi by měl být uveden důvod výpovědi,čili zánik pracovního místa+odstupné za odpracované roky.

Lendeš
Kelišová 5734 příspěvků 07.09.18 13:17

Musí ti dát výpověď a náleží ti tříměsíční odstupné + plat nebo náhrada mzdy než doběhne výpovědní doba, to je celkem 5-6 platů. Pokud bys měla plat nebo náhradu mzdy aspoň za 1 den po RD, tak se případná podpora v nezam. počítá z platu, ale náležela by ti až po těch měsících, za které bude odstupné.

Nebo může zaměstnavatel navrhnout dohodu, ale na tu ty nemusíš přistoupit, pokud to pro tebe nebude výhodné. I u dohody, pokud tam bude uvedeno, že je to kvůli nadbytečnosti (org. důvodů) by ti náleželo zákonné tříměsíční odstupné a samozřejmě si můžete dojednat i vyšší. Pokud by ses nevrátila ani na den do práce (nebo neměla aspoň za den náhradu mzdy), tak podpora bude jen ta nízká cca 4300 první dva měsíce, pak méně, protože bys na ni šla po náhradní době pojištění.

Výpověď je jednostranná, takže zaměstnavatel na ni nepotřebuje tvůj podpis, maximálně potvrdit převzetí se slovy „převzala dne…“. Pozor na formulace typu „výpověď dohodou“, kde se o výpověď nejedná.

Uživatel je onlinekarkarka
Závislačka 3048 příspěvků 07.09.18 13:18

Vypoved at ti da zaměstnavatel i s odstupnym.na pracak se zaregistrovat muzes kvuli pojisteni,ale podpora ti myslim hned nepobezi.

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 69386 příspěvků 07.09.18 13:28
@Anonymní píše:
@Lalelale no právě o to mi jde, určitě mi nebude chtít dát odstupné, to musí ale ne? a na dohodu přistupovat taky právě nechci, určitě mě budou chtít co nejvíce obrat, nebo nejraději nic nedat, tak zjištuji na co mám právo? děkuji

prostě mu oznam, že nastupuješ do práce den po třetích narozeninách dítěte a do té práce nastup. Nemá pro tebe místo, takže ti musí dát výpověď. Ovšem výpovědní doba běží 2 měsíce a pak ti náleží 3 měsíce odstupné. Takže nastup a dohodu mu podepiš, pokud o ni bude stát, ale až další den a s pěti odstupnými platy. 2 mzda a 3 odstupné. Ještě ale je září a to začátek, když ti teď dá výpověď, běží až od října, takže vlastně máš nárok pracovat ještě v září a pak dva měsíce. A pak teprve odstupné. Takže jim to neulehčuj, prostě nahlaš, že nastupuješ do práce a hotovo.
 http://www.aperio.cz/…ske-dovolene

Uživatel je onlineanupati
Kelišová 6427 příspěvků 07.09.18 13:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky, měla jsem se tento měsíc vracet do práce po rodičovské dovolené, zaměstnavatel zrušil moje místo, mám čekat do příštího týdne vyjádření co a jak, tak se chci připravit, místo pro mě prý nemá, musí mi dát odstupné? a smlouvu ukončení dohodou nebo ne? zase, aby mě pak vzali na pracák? poradí někdo? děkuji
řešila jsem to samé na konci srpna. Dohoda není problém, Jen v ní musí být jasně uveden důvod, na základě kterého ti náleží odstupné. Pokud by nebyl uveden, jsi bez odstupného. Jde to, jak radí Terinka, nastoupit, podepsat, dva měsíce výpovědní lhůta a pak nárok na odstupné, tj.pro zaměstnavatele 5 platů. My se dohodli, že se nebudeme navzájem prudit, dal mi 4 měsíce a já nebudu 2 měsíce někde, kde o mě nikdo nestojí. :kytka: Já teda měla vyčíslenou i výši odstupného v dohodě, protože byla jiná než v zákoníku.
Uživatel je onlineanupati
Kelišová 6427 příspěvků 07.09.18 13:44

Jinak dohoda k určitému dni např 1.1. zakláda mzdový nárok již na ten den, takže není třeba podepisovat až následující apod. Pokud máš nastoupit 1.10., přijdeš a podepíšete dohodu k 1.10. tak dle zákoníku ti náleží mzda za odpracovaný den. Alespoň to mi tam sdělili když jsme řešili, ke ketrému dni dohodu podepíšeme. Potřebovali, aby byla nejpozději k poslednímu dni rodičáku, ani jeden den následující.

jkra
Nadpozemská drbna 25835 příspěvků 07.09.18 13:45

Nastup. ten prvni den jdi do prace a chovej se tak, ze chces nastuopit.
Pak TI musi dat vypoved a odstupne.

X_Cassiopea
Stálice 91 příspěvků 08.09.18 11:38

Ahoj, pokud už Ti zaměstnavatel nahlásil, že pro Tebe nemá místo, očekávej výpověď. Pokud jsi ve firmě zaměstnaná více jak 2 roky, máš nárok na dvouměsíční výpovědní lhůtu a odstupné ve výši 3 průměrných platů. Pokud Ti dají výpověď, musí tam být uvedeno že je to dle paragrafu 52 píseno c - nadbytečnost. To si ohlídej aby tam nebylo uvedeno něco jiného. Může tam být také uvedeno že po dobu dvou měsíců nebudeš docházet do zaměstnání, to znamená, že Ti náleží normální mzda dle smlouvy, jen nebudeš docházet a končí to po uplynutím dvou měsíců počínaje prvním dnem následujícího měsíce kdy je výpověď podaná.

Může dojít i k tomu, že Ti dají dohodu, nicméně i v té dohodě by mělo být uvedeno, že je to dohoda na základě paragrafu 52 písmeno c - tedy nadbytečnost a v té dohodě může být co se týče odstupného být uvedeno cokoli, pokud tam bude vyloženě x měsíční odstupné, znamená to, že z odstupného se platí pouze daň, nikoli odvody, na úřadu práce po dobu odstupného nenáleží žádná podpora, nicméně po uplynutí měsíců odstupného pak na úřadu náleží průměrná mzda v délce klasických 5 měsíců po uplynutí pomyslného „odstupného“ tedy 3 měsíce. Na výpovědi musí být uvedeno ke kterému datu konči - u výpovědi ne dříve než uplyne dvouměsíční výpovědní doba, na dohodě to může být i dříve, ale ohlídala bych si, zda je v dohodě napsáno odstupné ve výši 5ti měsíčních platů (což znamená 2 měsíce výpovědní doba + 3 měsíce odstupné ) to vyjde pro zaměstnavatele i zaměstnance lépe, jelikož se z odstupného neplatí odvody. Na úřadu práce tedy budeš pobírat podporu až po 5ti měsících v takovém případě. Nicméně tu dohodu pokud Ti bude předložena si pořádně před podpisem přečti a nemusíš jí podepisovat. Zaměstnavatel Tě může i na dva měsíce té výpovědní lhůty přeřadit na jinou pozici, nicméně Ti bez Tvého souhlasu nesmí snížit plat který je na smlouvě. Kdyby cokoli, klidně napiš zprávu kdyby Ti něco poslali. V době kdy čerpáš rodičovskou dovolenou u zaměstnavatele Ti zaměstnavatel nesmí dát výpověď, tedy až po nástupu do zaměstnání. Nicméně navrhnout dohodu může. Přeju hodně štěstí a nenech se ošidit.

X_Cassiopea
Stálice 91 příspěvků 08.09.18 11:45

Ještě poradím zjisti si zůstatek dovolené pokud jsi jí nevyčerpala mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou, nárokovou dovolenou Ti také musí proplatit. Ještě v praxi může zaměstnavatel nabídnout dohodu s bonusem ve výši v Tvém případě těch 5 platů, co vyjde sice hůř co se týče odvodů, ale Tobě dají podporu v nezaměstnanosti na UP hned. Toto se používá v případě, že organizační důvody jsou, nicméně se místo neruší, v případě zrušení Tvého místa nesmí zaměstnavatel na stejné místo přijmout 12 měsíců nového zaměstnance, ale to se většinou používá pro řídící pozice, kde náleží odstupné až 12 platů.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >