Moučnivka a kolika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1Dany
Nováček 9 příspěvků 07.03.18 14:00
Moučnivka a kolika

Zdravím mamči, je tu některá, která u měsíčního miminka zápasila s moučnivkou a kolikami? Dceři je 5 týdnů a už 14 dní má moučnivku, v pusince i na zadečku, dáváme bio gaiu, zdálo se že to zabírá, dokonce zadeček už je momentálně bez opruzení, ale malá mi celé noci pláče kvůli bříšku. Bojím se, že to souvisí s kvasinkou, ale nedaří se nám jí zbavit…ted jsme začali ještě mazat pusinu neocide gelem, ale žádná změna, poslední dny to mám už i na bradavkách, tak mažu 2 x denně canestenem a po každém kojení tím neocide gelem a pak bepantenem a celkem se to zlepšuje, ale u malé zatím nepomáhá nic… starší dcera na to také trpěla, měla moučnivku snad 3 měsíce, ale koliky ji tolik netrápili, nakonec nám pomohl infectosoor mundgel, ale ten je až od 4 měsíců…díky za každou radu, je mi malé hrozně líto, v noci usíná na 15 minut a pak jí dalších 30 chlácholím a tak stále dokola i 6 hodin v kuse…naštěstí to tak není každý den, ale bohužel několikrát týdně ano…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 07.03.18 14:28

@1Dany na moucnivku nám zabral ten neocide gel a na bolení kapičky baby calm… Opravdu do 10min bylo po bolení, jsou přírodní, tak se dají používat dlouhodobě. Hodně štěstí! Ať je malá brzy v pořádku :hug:

Dandinkaaa
Kecalka 153 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 14:29

Neocid gel je naprd. Ja s malym bojovala 3 tydny. Ten gel z nemecka mam taky, ale nakonec jsem jej nevyuzila. Dr mi napsala vodicku s nystaninem a ta fakt zabrala. V lekarne ti to namychaji podle veku ditka, ale bez receptu to nejde. Mazala jsem 3× denne dite a sebe po kazdem kojeni. Je treba mazat jeste tyden nato, aby se to dobre podlecilo. Jinak jsem pokazde vyvarovala dudliky. Kdyz uz ma mala opruzeny zadek tak uz to ma hodne rozjete.

Janli
Závislačka 3771 příspěvků 7 inzerátů 07.03.18 14:31

Pořád je nejůčinější genciána. Po třech dnech je vždy po moučnivce u miminka i u mě. To ostatní dávno letělo do koše.

Míša 95
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 07.03.18 14:32

Po neocid gelu se to dceri rozjelo jeste víc, jediné co nam na moucnicku pomohlo byl ten gel z německa, pak se ale mrcha ještě jednou vratila tsk nam doktorka napsala recept na nejakou suspenzi, co se míchá v lékárně, trvá to 24hodin, od te doby klid, pro me absolutní zazrak

Dandinkaaa
Kecalka 153 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 14:36
@Janli píše:
Pořád je nejůčinější genciána. Po třech dnech je vždy po moučnivce u miminka i u mě. To ostatní dávno letělo do koše.

Neni nejucinnejsi, nekomu zabere a nakomu vubec. Kamosce vubec nepomohla. Nastesti se uz pry dela i bile barvy a ne fialove. :?

martanek29
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 07.03.18 14:37

Nam nepomohl ani ten michany nystatin. Jediny, co zabralo byl ten Infectosoor Mundgel. Mala mela cca 2 mesice a taky jsem ho pouzivala. Za 3 dny byl klid a nic se ji nestalo.

Dandinkaaa
Kecalka 153 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 14:38

@Míša 95 Presne jak pises, po Neocid gelu se to malemu rozlezlo jeste vic! Nechapu proc to dr porad doporucuji. :zed:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 07.03.18 14:41

@Dandinkaaa vidíš, nám neocide gel zabral do tří dnů, ale je pravda, že jsem začala mazat hned, když měl jen maličko potahle tváře.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 07.03.18 14:53

Holky, jen jsem ze zvědavosti nahlédla a teď jsem si to vygooglila, co to ta moučnivka vlastně je. Malý má bílý povlak na jazyku - nikde jinde. Zítra jdeme na prohlídku v 6 týdnech. Je možné, že moučniku má? Ten povlak tam má už dlouho, doktor to viděl a nekomentoval. Co s tím? Mám to nějak řešit? Dáváme BioGaiu, trpíme na prdíky. Může to spolu souviset?

Dandinkaaa
Kecalka 153 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 15:07

@Sashie Obecne se da rici, ze to muze byt MM nebo moucnivka. Rozdil je jednoduchy, pokud ten povlak setres treba plinkou tak je to jen zbytek MM. Kdyz to nejde, byva to nejaka bakterie.
Ono to ty mimina az tak neobtezuje, kdyz to neni rozjete a nemaji to az ve strevech, viz opruzeni zadku. :roll:
Nejhorsi je, ze kojenim si to budete predavat tam a zpatky (budou te palit bradavky), takze je treba lecit i sebe. Urcite se zmin dr. ze mas podezreni na moucbivku.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 07.03.18 15:15

@Dandinkaaa Já mám při kojení klobouček, mám „krátké“ bradavky a když má nalitá prsa, tak jsou i hodně ploché a malý se pak nechytí. S kloboučkem není problém. Tak to je začnu i preventivně častěji vyvařovat - takhle jsem to dělala jednou za den, po každém kojení jsem je pořádně umyla pod hodně horkou vodou. Dudlíka nechce, tak aspoň tohle je zatím vyřešeno. Až se probere, tak to vyzkouším, jestli se to setře či ne.

Dandinkaaa
Kecalka 153 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 15:23

@Sashie Taky jsem pouzivala kloboucky a po kazdem kojeni je vyvarila, je to otrava, ale u te moucnivky musis byt dusledna. :mrgreen: Syn to mel nejdriv jen na jazyku, ale po tom neocidu do 2 dnu olezla cela pusa. :nevim: Byt tebou tak to hned u dr na te prohlidce resim a chci nejakou mast, viz vyse co jsem psala ja a holky. ;)

Sashie
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 07.03.18 15:27

@Dandinkaaa Moc děkuji za info! Zítra to zkusím rovnou pořešit, jsem sama zvědavá, co pan doktor poví.

Dandinkaaa
Kecalka 153 příspěvků 1 inzerát 07.03.18 15:33
@Sashie píše:
@Dandinkaaa Moc děkuji za info! Zítra to zkusím rovnou pořešit, jsem sama zvědavá, co pan doktor poví.

Neni zac, hlavne at je mimi v poradku. :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Čtyři svatby a jeden pohřeb: Jak změnily osud Harryho z rebela v královský vzor

Je to opravdu výjimečný okamžik moderních dějin, královský syn z tradiční... číst dále >

Nejlepší moment svatby: Černošský kněz Michael Curry šokoval aristokracii

Už nyní se svatba prince Harryho stane nejvytíženějším generátorem tvzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama