Dvě děti jedno nemocné druhé zdravé

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zdenik1988
Kecalka 371 příspěvků 06.03.18 15:23
Dvě děti jedno nemocné druhé zdrave

Ahoj mám trochu hloupý dotaz. Jak řešíte když je jedno dítě školkou povinné zdravé a mladší nemocné? Mám děti 6 let a půl roku. Mala je už tři týdny nemocná a nemá chodit ven. Přesto ji každý den musím vzít protože vedu staršího. Ten je předškolák ale nemůžu mu přece psát omluvenku že je ségra nemocná. Hrozně by mě zajímalo jak řešíte vy. Protože mimo školku ještě odcházím na kroužky. Mám teď ze sebe pocit že ať to udělám jak to udělám tak je to špatně a nezvladam. Protoze starší potřebuje taky lítat venku a já opravdu nevím jak se rozkrajet.

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Moise
Vesmírná mluvilka 34457 příspěvků 23 inzerátů 06.03.18 15:25

@zdenik1988 sehnat pomoc na odvádění do školky :nevim:

iiiv
Extra třída :D 10766 příspěvků 06.03.18 15:28

Nemůže vodit otec?

R2
Závislačka 3576 příspěvků 06.03.18 15:31

Taky jsem to řešila, mladší dítě potom pořád nemocné, nedoléčené, ted když je mladší nemocný, holky předškoláci zůstavají taky doma, doktorka mi dá razítko do omluvneého listu, ve školce omluvím ;)

Alyss1
Závislačka 2749 příspěvků 6 inzerátů 06.03.18 15:36

Kdyz byl mladsi nemocny, starsiho jsem normalne vodila do skolky. Mame skolku fakt za rohem tak byl zachumlanej v nositku a byla to otazka par minut. Krouzky ale ktere jsou daleko jsem zrusila. Mimo skolku jsme byli vsuchni doma a “prezivali”

blumen
Hvězda diskuse 43122 příspěvků 06.03.18 15:39

@zdenik1988 a tatinek vodit nemuze? Tak dlouho bych starsiho zdraveho doma nenechavala. Otazkou je, jak mate daleko skolku a jak vazne je nemocne druhe dite.

unuděná
Kelišová 5147 příspěvků 1 inzerát 06.03.18 15:40

Pokud nemuze vodit ci vyzvedavat manzel, babicka, sousedka apod.,tak proste male dite nabalit a jde se.Vsak prochazka v hlubokem kocarku neuskodi ani nemocnemu diteti, ba naopak. Starsi se rozhodne vic vylita a, vyblbne ve skolce, nez s tebou a marodem doma, nemyslis? ;)

Billi
Nadpozemská drbna 25784 příspěvků 06.03.18 15:40

@zdenik1988 když to jinak nejde, přizpůsobujeme se nemocnému. Tak to bylo loni, předloni a rok předtím taky, kdy byl mladší celou zimu v kuse nemocný, tehdy jsem byla doma, tak jsme byli doma všichni. Loni mi tedy syna pak vodil celý zástup pomocníků. Ráno ho vozil táta a odpoledne ho vodila kamarádka, babička, děda, sousedka, nebo jsem naopak někde upíchla nemocné dítě a šla jsem tam sama. Když bylo nejhůř, zabalila jsem dítě do dek, nacpala do kočáru a šlo se.
Letos chodím do práce, tak staršího vodím do školky mladšího mám na hlídání (při nemoci, jinak chodí do školky, ale už tam od září byl cca 12×). Třeba v listopadu nebyl ve školce ani jeden, protože mladší byl nemocný a doktorka doporučila nechat staršího doma, aby měl mladší šanci se srovnat.
EDIT: Ještě doplním, že školku máme skoro 2 km a musím pěšky. Kdybych to měla „za rohem“, tak bych třeba chodila častěji s marodem.

Příspěvek upraven 06.03.18 v 15:44

ejhle
Závislačka 2777 příspěvků 06.03.18 15:44

Nemocne dite nema ve skolce co delat. A to ani jako doprovod! Pokud nejsem schopna zajistit vyzvedavani ( do skolky hodi bud manzel, pripadne ja pred odchodem manzela do prace ) starsiho ditka ze skolky, zustava s nami doma. Stejne pravidlo plati i u krouzku. Holt mame domaci program. :nevim:

zdenik1988
Kecalka 371 příspěvků 06.03.18 15:48

@iiiv ten právě v tomhle nefunguje. Doma se objevuje nepravidelně. Je řidič a práci většinou dostává den dopredu.

Billi
Nadpozemská drbna 25784 příspěvků 06.03.18 15:49

@ejhle a jak to řešit při dlouhodobé nemoci (třeba měsíc a víc) a povinné předškolní docházce? Nebo jak to řešit, když už je dítě školák a do školy musí?
Já když vidím, s čím dávají u nás děti do školky (a i do školy), tak si myslím, že přítomnost nemocného sourozence 10 minut v šatně nic nezkazí…

zdenik1988
Kecalka 371 příspěvků 06.03.18 15:50

@blumen školku máme cca 2 km ale malá má zánět průdušek který se jí vrátil. Tak mám právě výčitky jestli jsem to nezavinila když ji tahnu ven.

ejhle
Závislačka 2777 příspěvků 06.03.18 15:51

A hlavne, pokud mudr. naridila klidovy domaci rezim, tak vychazky do skolky a na krouzky moc nepomuzou. Kdyz nebudu resit, ze Tve ditko muze nakazit jine, tak muze chytnout jeste neco jineho. Ono je fakt rozdil v kocarku venku a prochazka do skolky, na krouzek ( u nas ve skolce musis nechat kocarek bez dozoru venku, dovnitr ho nemuzes vzit. )

blumen
Hvězda diskuse 43122 příspěvků 06.03.18 15:53
@zdenik1988 píše:
@blumen školku máme cca 2 km ale malá má zánět průdušek který se jí vrátil. Tak mám právě výčitky jestli jsem to nezavinila když ji tahnu ven.

Tak to je daleko. Pokud nefunguje manzel a ani zadny pribuzny, kamaradka by ho tam nedovedl, nechala bych ho doma, i kdyz nerada.

zdenik1988
Kecalka 371 příspěvků 06.03.18 15:53

@unuděná no právě. Chudáka nechci nechávat trpět doma. Matka protivná že je zavřená doma a nikam nemůže a malá protivná že je jí blbě. A v tom ho přece nemůžu nechat. Nejsme moc naučení být doma. naopak. malá mi doma spí jen přes noc. Přes den to nedává to jsou 10 minutovky. Dopoledne i odpoledne spala vždy jen na procházce.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama