Stále má kašel, již třetí měsíc!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

talichova
Nováček 1 příspěvek 06.03.18 08:05
Stále má kašel , již třetí měsíc...!!!

Zdravím, chtěla jsem se, prosím Vás zeptat. Mám dcerku je ji 18 měsíců, již 3 měsíce kašle. U Mudr. jsme jak doma, pořád nám dává ňáké sirupy, dvakrat měla antibiotika. Mudr. říká, že děti, můžou mít kašel měsíc, dva až čtyři měsíce…Je pravda, že má oslabenou imunitu, na to se přišlo asi před měsícem, málo železa. Má toho, už docela dost za sebou, holčička naše maličká. Předem děkuji za odpovědi. :) Nela

Reakce:

jannina1
Závislačka 4171 příspěvků 06.03.18 08:09

Co ji udelala za vysetreni? Jaka mela ATB a jak dlouho?

lolink
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 06.03.18 08:09

Mne nikdy na kasel nic z lekarny nezabiralo. Pred lety jsem si vyrobila jitrocelovy sirup a od ty doby nic jineho nepouzivam. Zabere vzdy. Z dusiveho kasle mi ho vytahl za pet dnu a ted, kdyz zakasle, mu ho nasadim a je klid do druheho dne. Nevim odkud jsi… Mam zasoby, mohla bych poskytnout.

Kazimíra Olejovka
Kecalka 312 příspěvků 06.03.18 08:09

Zkuste testy na reflux. Kamarádky dcerka kašlala rok, ve dne, v noci…hlavně v noci… Po roce doktorku na ORL napadlo poslat jí na test a reflux potvrzen. Bere léky a je ok, už nekašle.

Odebírá se vzorek slin, dítě nesmí sladké nějakou dobu, ale podrobnosti nevím.

hehehe
Extra třída :D 11553 příspěvků 06.03.18 08:20

@talichova
Napadlo mě i astma, asi bych zkusila odborníka a nejen pediatra, pokud jste nezkoušeli.

Linamati 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 08:22
@talichova píše:
Zdravím, chtěla jsem se, prosím Vás zeptat. Mám dcerku je ji 18 měsíců, již 3 měsíce kašle. U Mudr. jsme jak doma, pořád nám dává ňáké sirupy, dvakrat měla antibiotika. Mudr. říká, že děti, můžou mít kašel měsíc, dva až čtyři měsíce…Je pravda, že má oslabenou imunitu, na to se přišlo asi před měsícem, málo železa. Má toho, už docela dost za sebou, holčička naše maličká. Předem děkuji za odpovědi. :) Nela

Ahoj, nemůže mít astma? Dělali ji testy? Náš syn cca od půl roku začal strašně kašlat. Několikrát jsem myslela že budeme volat rychlou nebo že už se prostě nenahodí.
U doktora jsme byli snad milionkrát! A pak už jsem tam naběhla, že prostě nemůžu. Že mu musí něco být když furt kašle.. no a buch. Zjistili astma. Nasadili léky a do 2 dnů byl klid. Sice bere léky a asi brát bude.. ale prostě naštěstí se už nedusí. Takže já bych zkusila se zeptat i na to astma. U tak malých dětí dělají speciální odběr krve :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 08:28

U nás to bylo podobně - jedna viroza a neustupující kašel, pak to přešlo, ale další podzim se už z kašle nemohla vyhrabat, sotva začal ustupovat, zas chytla něco nového - no prokašlala takhle celý podzim a zimu, po krátkém zlepšení se to vrátilo i na jaře i bez virozy, prostě jen každý večer (někdy i přes den) kašel, tak nás konečně doktorka poslala na imunologii/aler­gologii - a zjistili jí alergii na roztoče a astma, dostala léky na astma a od té doby je to výrazně lepší, i je mnohem méně nemocná.

(anonym - zdravotní stav dítěte)

lucije28
Ukecaná baba ;) 1578 příspěvků 06.03.18 08:59

Kopíruji svůj příspěvek, cca 2-3 týdny starý:
Dcera 7 let, měla 3 měsíce kašel, poslechy, CRP vždy v pořádku, sirupy nezabíraly. Já už na nervy. Dcera má tedy vždy vlhký kašel. Před 5 týdny RTG, protože se přidaly teploty. Opět vše ok, včetně CRP a rentgenu. Kašel stále.. pak opět horečky, šílený kašel a to MUDr se konečně rozhodla vzít krev! Pozitivní mykoplazmata. Nasazena ATB na 14 dní. Horečky nesly srazit. Nyní je v rekonvalescenci, v pondělí škola. Prý krevní testy jsou na mykopl. a chlamydie drahé, proto je nechtějí standardně dělat. Dcera konečně bez kašle. Zabírá Klacid. Mykoplazmata jsou bakterie, ale nejsou CRP testem prokazatelné. Jsou to pěkně mrchy. Trvej na krevních testech!!! My už byli bezradní. Dcera má diagnózu nealergické astma a pořád se to na to svádělo.. ale protože to máme podchycené, pořád jsem je otravovala, ale asi né moc, když to trvalo 3 měsíce…

MartinaIrena
Extra třída :D 10237 příspěvků 06.03.18 09:12
@lolink píše:
Mne nikdy na kasel nic z lekarny nezabiralo. Pred lety jsem si vyrobila jitrocelovy sirup a od ty doby nic jineho nepouzivam. Zabere vzdy. Z dusiveho kasle mi ho vytahl za pet dnu a ted, kdyz zakasle, mu ho nasadim a je klid do druheho dne. Nevim odkud jsi… Mam zasoby, mohla bych poskytnout.

To mě zajímá, nehodila bys recept?

lolink
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 06.03.18 09:20

@MartinaIrena snad tu nebude vadit odkaz. Delam to podle toho receptu, nikdy se mi to nezkazilo a vzdy vyslo https://prolaskyzlasky.blogspot.cz/…opinaty.html?m=1

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 06.03.18 10:05

Zkoušeli jste ji nechat testovat na alergie? Třeba má alergii na roztoče, na prach, nebo na něco určitého v bytě (zvíře…). Případně jsem četla kdysi tenhle článek: https://ona.idnes.cz/…6-/deti.aspx?… nikdy by mě nenapadlo, že to může souviset s kašlem dětí.

MartinaIrena
Extra třída :D 10237 příspěvků 06.03.18 14:45
@lolink píše:
@MartinaIrena snad tu nebude vadit odkaz. Delam to podle toho receptu, nikdy se mi to nezkazilo a vzdy vyslo https://prolaskyzlasky.blogspot.cz/…opinaty.html?m=1

Pani, to vypada bozsky jednoduse. Tak do toho urcite na jare jdu. Jeste teda nevim, kde na nej narazim, ale na nejake louce v okoli by mohl rust.
Moc diky

lolink
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 06.03.18 15:11

Roste vsude. @MartinaIrena ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Milion mu nestačil, chtěl další peníze, tvrdí svědek v případu podvodu Tomáše Řepky!

Milion korun. Za takovou sumu měl Tomáš Řepka své dávné, dnes již bývalé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >