Reklama

Framikoin na ušní dírky..kdy pomůže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajurka
Stálice 97 příspěvků 05.03.18 07:24
Framikoin na ušní dírky..kdy pomůže?

Ahoj chtěla bych se zeptat… Malá měla nastřelene náušnicky… Měla sem je vytáhnout po 6 týdnech a nasadit své… Dala sem ji zlaté a od té doby je má zarudlé.. spíše jen i té dírky cca. 5mm.. doktorka mi předepsala framikoin jel pro to přítel.. takže se na nic neptal jen by mě zajímalo za jak dlouho by měla mast pomoc? Jak dlouho a kolikrát denně mazat? dekuji

Reklama

Reakce:

lucynka25
Kelišová 7114 příspěvků 2 inzeráty 05.03.18 07:31

@ajurka ahoj, také jsme byly min. týden na nastřelení a mě tedy bylo řečeno nechat ty nastřelovcí min. 3měsíce, že na zlato bývá reakce, což se u vás asi stalo.
U první dcery jsme je také nechala asi 3měsíce.
Vrátila bych nastřelovací nechala delší dobu, aby se pořádně ouška zahojila.
Framykoin mám mazat 2× denně po dobu 5dní :nevim:

ajurka
Stálice 97 příspěvků 05.03.18 07:44

@lucynka25 já je už asi vyhodila.. :roll: tak koupím jine z té samé značky další náušnice ještě tedy počkám jestli nezabere ten framikoin… Při výměně malá rvala a házela sebou.. tekla ji z těch dírek trochu krev.. tak jeslti sem ji to i nějak nepodráždila ????

lucynka25
Kelišová 7114 příspěvků 2 inzeráty 05.03.18 07:58

@ajurka jeeje chuděra, to bych opravdu ty plastové vrátila, do toho živého to zlato asi nebude pravé ořechové :roll:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19313 příspěvků 05.03.18 08:41

Jak dlouho je to od výměny? Pokud ty plastové už nemáš, těžko je budeš vracet :lol: Za mě bych řekla, že když si jí to vyměňovala, tak si ty dírky uvnitř podráždila „do živýho“, takže pár dní to bude pobolívat a pak se to srovná. Mazala bych framikoinem (vždy jakoby protoč tu náušnici a namaž i tu „tyčku“ co je v uchu, ať se hojivá mast dostane i do toho bolavého.
Vydesinfikovala si ty náušnice pořádně, než jsi je píchla do ucha?
Jinak s tím mazáním by se to mělo srovnat cca do týdne, pokud ne, tak znovu na kožní a pak případně řešit výměnu zlatých za jiný materiál (může tam být ta alergie).
Mě i jako dospělé každá výměna náušnic bolí, den, dva tři, než si ucho zvykne (mažu propolisovou mastí a desinfikuju alpou nebo peroxidem - ten nepálí). Ale jsou materiály, na které reaguju už za pár hodin a nedá se to vydržet - můžu používat jen stříbro nebo chirurgickou ocel.

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 05.03.18 09:44

Patrim mezi ty jedince, kteri maji problemy temer s veskerym typem nausnic a tak jak radi @Mar__tanka1983, namazat cele, i tu nausnici, protocit, trosku si s tim pohrat.

Mazat rano a vecer, fakt se neboj vetsi vrstvou, at se toho vic dostane hlavne dovnitr, do te dirky. Zlepseni bys mela pozorovat cca 2-3 dny ale celkove zhojeni klidne i 14 dni.
Pokud by to mala ale i po tydnu mela stale nejak cerstve, hnusave, tak bych urcite opet navstivila doktora a hlavne zvazila zakoupeni nausnic z chirurgicke o­celi.

Mimochodem, me asi pred pul rokem v lekarne tvrdili, ze Framikoin uz neni a nebude :think:

ajurka
Stálice 97 příspěvků 05.03.18 19:49

@Mar__tanka1983 jo podraždila to je pravda neršlo jí to jakoby zacvaknout tak jí z toho teklo i trochu krve… ano byli den v lihu… snad se toi srovna
@Vickee jo popkud se to nbezl, epší určitě koupím jiné…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama