Mudr. David Frej

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kateřinasandra
Nováček 8 příspěvků 10.03.18 13:51
Mudr. David Frej

Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s panem doktorem Davidem Frejem z Prahy. Na pana doktora jsem se obrátila po porodu druhého syna, neboť jsem trpěla několika zdravotními potížemi, se kterými mi nikdo nepomohl. Pana doktora jsem zvolila jako takovou „poslední záchranu“. Líbilo se mi, že léčí jinak, než běžní lékaři, že se zaměřuje na přírodní preparáty a stravu. Pečlivě jsem před jeho návštěvou vyplňovala všechny dotazníky, které jsou uveřejněné na jeho webu. Na návštěvu jeho ordinace jsem se těšila. Když jsem v den D přišla do jeho ordinace, uvítala mě celkem milá asistentka. Prostory, kde pan doktor ordinuje jsou honosné, už na první pohled velmi luxusní. Pan doktor má na pacienta údajně 45 minut. Čekala jsem tedy na chodbě, až přijdu na řadu. Paní, co byla přede mnou, vyšla a ani 15 nebo 20 min. se nic nedělo. Pan doktor skutečně počkal až nadešel můj přesný čas, na který jsem byla objednaná. Podal mi ruku, nepodíval se mi ani do očí a hned si sedl za svůj psací stůl. Mávl rukou, abych si sedla na pohovku naproti němu. Od první chvíle vystupoval velmi nepříjemně. Nakoukl do vyplněných dotazníků, řekl mi, že mám špatnou stravu a zeptal se, s čím přicházím. Líčila jsem mu svoje vleklé zdravotní potíže. Pan doktor během toho koukal do pc a nijak nereagoval. Řekla jsem mu, že jsem vyzkoušela už všechno možné a zatím mi nic nepomohlo. Poté pan doktor udělal strašný obličej, koutek nahoru a řekl: „Tak co teda chcete tady, když už jste vyzkoušela všechno.“. Musím říci, že jsem zalapala po dechu a nevěděla, co říct. Když jsem se vzpamatovala, vykoktala jsem se ze sebe, že jsem ho vyhledala v naději, že právě on mi pomůže. Opět následoval velmi arogantní obličej s koutkem nahoru a další šokující odpověď: „Já tady pro Vás ale nemám zázračnou pilulku. Jestli si jako myslíte, že Vám tady dám zázračnou pilulku, která Vaše problémy vyřeší, tak to teda opravdu ne.“ Znovu jsem byla jako opařená. V tu chvíli jsem přemýšlela o tom, že se prostě zvednu a odejdu. Zpětně si vyčítám, že jsem to neudělala. Poté mě vyzval, abych si vlezla na váhu a dal mi do rukou dva válečky. Poté řekl, že mám nadváhu a že můj metabolický věk je téměř padesát let. A opět si sedl za svůj pracovní stůl a něco klepal do pc. Ptal se mě (matky na mateřské) zda denně provádím dechová a relaxační cvičení. Řekla jsem, že ne. Opět následoval velmi otrávený pohled a oči v sloup. Ptal se, zda umím relaxační dýchání. Řekla jsem, že ne a čekala jsem, že mi tedy ty relaxační nádechy a výdechy předvede. Bohužel se tak nestalo, podal mi pouze vizitku své manželky a řekl mi, abych se k ní objednala, že ona mi ty dechové cviky ukáže (ovšem za další poplatek samozřejmě). Dodal, že bez toho, abych navštívila jeho manželku a naučila se od ní dechové cviky, to nepůjde. Potom si zase sedl k pc a něco tam sepisoval. Říkala jsem mu, že jsem si přinesla lékařské zprávy (na svém webu píše, že si každý má lékařské zprávy přinést). Vzal si je tedy do ruky, pouze je s rychlostí blesku prolistoval a podal mi je zpět. Takže se na ně prostě vůbec nepodíval, jediné, na co se podíval, byly krevní testy, na ty asi 5 vteřin koukal. Poté mi vytiskly dva papíry - jeden se seznamem zakázaných potravin a druhý se seznamem dovolených potravin. Papíry mi vrazil do ruky a tím sezení ukončil. Podotýkám, že návštěva měla trvat 45 minut, ale ve skutečnosti trvala tak polovinu toho času. Do seznamu potravin mi napsal bylinné preparáty, které jsem si následně měla zakoupit u něj na recepci od asistentky. Za tuto první návštěvu jsem u asistentky nechala přes 5tis. Kč. Další návštěva měla být za dva měsíce. Chtěla bych k tomu říci jediné: Od takového lékaře, kde za jednu návštěvu necháte 5tis. Kč, bych očekávala alespoň slušné jednání! Panu doktorovi chybí empatie, slušnost, komunikativnost a vůbec schopnost, pobavit se v klidu s pacientem o jeho zdravotním problému. Také by si za takto vysokou sumu, kterou tam pacient nechá, mohl odpustit svoji arogantnost a povýšenost. Navíc, jak jsem psala výše, nekončí to u pěti tisíc Kč za první návštěvu - další návštěva měla následovat za dva měsíce + v mezičase jsem ještě měla jít k jeho manželce, aby mi za další peníze ukázala dechové cviky (které mi jistě mohl ukázat i sám doktor v ordinaci). Pan doktor napsal několik knih, doporučuje samozřejmě jejich zakoupení, aby se pacient mohl lépe orientovat v jídelníčku atd. Neříkám, že pan doktor Frej není dobrý lékař. Jistě je to odborník a má ve svých knihách, co se týče chronického zánětu a stravy, pravdu. Nicméně bych od něj očekávala aspoň trochu příjemné a lidské chování. Odcházela jsem napůl otřesena a napůl znechucena. Možná má pan doktor averzi k lidem s nadváhou a k hubeným pacientům je milý…ale já mám tuto velice negativní zkušenost, která mě stála pět tisíc korun. Samozřejmě na další návštěvu již nepůjdu a k jeho manželce jsem se také neobjednala. Odradil mě od toho sám pan doktor Frej svým chováním. Když jsem to pak doma líčila manželovi, řekl, že jsem měla odejít a nic mu nezaplatit. Ano, měla jsem to udělat, jenže já byla tak v šoku, že jsem to prostě neudělala…a doteď si to vyčítám. Lékař, který Vám řekne, proč k němu vlastně lezete, že pro Vás nemá přece zázračnou pilulku…by podle mého názoru vůbec neměl pracovat s lidmi. Představte si to, jdete tam s nějakým vážným zdravotním problémem a setkáte se s takovou arogancí a povýšeným jednáním…kdyby to ještě bylo vyšetření hrazené zdravotní pojišťovnou, tak by se nad tím snad i dalo přimhouřit oko. Ale u pana doktora si všechno pacient hradí plně ze své kapsy a pan doktor má ještě k tomu takovéto jednání. Závěrem jen uvádím, že pan doktor má v mnohém pravdu, souhlasím s jeho postoji o zánětu, o stravě atd., ale skutečně to jeho jednání je něco, přes co se nelze přenést. Katka

Reklama

Reakce:

Anonymní  09.04.18 20:54

Musím souhlasit, mám podobnou zkušenost, byla jsem u něj cca před 10 let, arogantní studenej čumák, kterej mě akorát zvážil a řekl, že mám organismus na 50 let (s tímto starým organizmem jsem o pár let později porodila dvě zdravé děti v kondici a bez komplikací) a akorát zkásnul prachy. Mě tedy oproti paní měřil jakoby tep a na základě toho mi vyjmenoval čím vším údajně trpím (což si před tím přečetl v papírech, zapomněla jsem tam něco uvézt a to mi teda náhodou z toho tepu nevyčetl). Též jsem zůstala pouze u jedné návštěvy o 3 tis lehčí

jezz1e
Kecalka 224 příspěvků 09.04.18 21:09

Taky potvrzuji. Šla jsem k němu před lety kvůli hubnutí. Na netu psali, že je třeba mít s sebou jídelníček týden zpátky. Sestra mě ale objednala hned na druhý den, že jim někdo vypadl. Že prý můžu přijít i bez jídelníčku. Dr. Frej mě pak sjel jak malou holku, co tam teda jako dělám. Následně mi předal seznam vhodných potravin, zjevně staženo a blbě přeloženo z netu (sprouts jako šproty :-)) Knížky jdou, ale osobní jednání fakt hrůza. Absolutně mi nesedl.

růžový achát
Závislačka 3244 příspěvků 09.04.18 21:15

8o - hustej,,untrwas­rman,, :poblion:

kateřinasandra
Nováček 8 příspěvků 10.04.18 08:32

Dobrý den, děkuji za Vaše reakce. Jsem ráda, že jste mi napsali, že to cítíte stejně. Nerada bych panu doktorovi křivdila, ale je vidět, že stejný dojem, jako jsem měla já, měli i jiní lidé. Zrovna včera mi volala asistentka dr. Freje a nabízela mi hned druhý den termín kontroly. Řekla jsem, že nepřijdu. Už tam skutečně podruhé nejdu, jedna návštěva mi stačila. Dřív asi měřil tepy, jak píšete, teď už ani to nedělá. Teď mě strčil na váhu, do ruky válečky a to je všechno…jak píšete, věk na 50 atd.
Já tam nechala přes 5tis. Kč a ještě jednu věc bych ráda napsala - dostala jsem BIO ALEO VERA na pití za 550 Kč, doma jsem pak koukla na net a v každé lékárně se dá objednat také Aloe vera na pití za zlomek ceny! Myslím, že stejně velké balení, jako u dr. Freje jsem si v lékárně objednala potom za 170 Kč. Ta aloe mi dělá na zažívání dobře, ale za 550 Kč jedna lahev…to je tedy síla, když v lékárně to mají o mnohem levnější a ve stejné koncentraci, jako pan doktor. Takže to není levnější tím, že by tam té aloe bylo méně, to vůbec ne - složení na obou lahvích je stejné, jen cena je poněkud jiná.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Ulice po dlouhé době na veřejnosti: Jak se na ní podepsal čas a drogy?

Herečka Šárka Ullrichová (43) se svého času objevovala na televizních... číst dále >

Musíme škodit, říká dle svých slov „sluníčkářka“ Bára Hrzánová

Bára Hrzánová je svéráznou postavou nejen pro svůj herecký projev, ale také... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak snížit hladinu cukru v krvi? Jezte vlákninu, na smažené zapomeňte

Zvýšená hladina cukru v krvi je příčinou řady zdravotních problémů. K udržení... číst dále >

Tři tipy, jak nosit overal. Hodí se i pro baculky

Skvělý a praktický kousek, který v sobě spojuje top i kalhoty, se hodí do... číst dále >

Reklama