MUDr. Jaroslava Kolářová – České Budějovice

430
20.12.10 20:12

Mudr. Jaroslava Kolářová

Máte někdo prosím zkušenosti s paní doktorkou Jaroslavou Kolářovou z Českých Budějovic? Máme k ní jít se synem a po tom co jsem o ní četla mám hrůzu tam jít. Údajně skvělá odbornice, ale dost drsné jednání… :nevim: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7584
20.12.10 22:55

No jo, má tu své zastánkyně i protivníky. :mrgreen:
Já jí mám ráda a i jako člověk jsem s ní vycházela. Ne, že by si mě aspoň trochu pamatovala. :lol:
Je velký odborník a ví to. Ale už jí přestalo bavit něc dvakrát vysvětlovat. A s ničím se nepáře. Teda podle těch lidí, co s ní spokojený nejsou.
Ale prostě ona je fakt jedna z nejlepších a když řekne, že dítko má problém, tak ho opravdu má a řekne i konkrétní věc a to většinou dr neřeknou.
Neboj se jí. Hodně napovídají rodiče, co jsou spokojený s Arpidou, nebo co to tam máte. Ale jo. V Arpidě nejsou na maminky přísný, že cvičí špatně. Taky to často není úplně Vojtovka.
Kdybych to k Vám neměla daleko, jezdím k ní s mladším dítkem.
Buď fakt ráda, že jdeš k ní.
Když dětičky nemají problém, ať se šolíchaj a doháněj vývoj nějakým motivačním cvičením. Ale na Vojtovku a kvalitní diagnostiku poruchy psychomotorickýho vývoje je tu prostě ona.
Když jsem měla po kurzu a byla jsem sama, docela jsem uvažovala, že bych u ní pracovala. :mrgreen:
Ber to tak, že ti odpovídá bývalý fanatický zastánce Vojtovy metody. :mrgreen: Neboj.
A taky počítej s tím, že na každým se něco najde. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
22.12.10 11:11

Aladino, díky za info. U paní doktorky jsme byli včera, měla jsem z toho děsný strach, ale naštěstí to nedopadlo nejhůř. Byla docela milá, řekla na rovinu co viděla a to jsem potřebovala ( ne nějaké utěšování, že každé dítě je jiné a dožene to ). Prostě přišla, koukla a viděla :palec: . Šli jsme k ní proto, že se můj 10 měs. syn neplazí, nestaví na kolínka, neleze… :cry: Byla jsem z toho nešťastná, pediatr to nehodlal řešit, dle něj to je normální :cert: . Zjistila mu povolené břišní svaly, preferování levé strany těla. Neurologický nález tam naštěstí není ( což mi spadl kámen ze srdce ). Dostal cvik na posílení břišních svalů, 4× denně, 3 opakování. Takže jsme začali cvičit, jenom mám strach, jestli to dělám správně.
Aladino, můžu se zeptat, proč jsi bývalý fanatický zastánce Vojtovky? :mrgreen: ( nemyslím to nijak zle, jenom mě to zajímá, určitě o Vojtovce hodně víš ). :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7584
22.12.10 12:34

No, mám kurz a je to moje práce. A dokud jsem neměla dvě děti a druhé dítko ne zcela zdravé - hodně hypotonické(ponese si následky bohužel dál), tak jsem nutila maminky cvičit ve dne v noci, spaní nespaní, jídlo nejídlo. :lol:

No a samo super, že malému nic nenašla :huban:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
22.12.10 13:03

Aha, takže je to tvoje profese. Budu mít ještě jednu otázku. Za jak dlouho by se mohly ukázat výsledky cvičení? Na kontrolu jdeme 7.1.2011.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7584
22.12.10 13:21

To je dítě od dítěta, tak se to říct nedá. Na někom do týdne na někom do měsíce. Hned po cvičení je vidět chvilková změna - která se má právě častým opakováním zafixovat. Aler musí se to umět vidět.
A holt se to musí zkoušet a zkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ina1
8.4.11 12:59

I já se synem chodíme k paní doktorce Kolářové cvičit. Je to skvělá paní doktorka a jako jediná nám při první schůzce dokázala vysvětlit, jaký má syn problém. Jsem ráda, že jsme se k ní dostali, chodíme tam už tři roky a vždy bez problémů. Tak držím palce :-) a přeju pevné nervy, protože o tom to cvičení je hlavně. Někdy se prostě nechce cvičit, ale musí se :-D

• Citovat
  • Nahlásit
20519
8.4.11 13:13

Chodila jsem půl roku. Poslala nás tam pediatrička, prootže syn nebyl úplně v normě. Spíš tak nějak jakoby tři měsíce pozadu. Cvičila jsem, sice ne úplně precizně a často, to se přiznávám. Mám ale dvě malé děti.

Malej začal rozdíl nějak dohánět. teda ne skluz, ale ty dovednosti. Bohužel ne tak, jak to preferuje ordinace. Lezl po břiše, a ne po kolenou. Sedá si ne přes bok, ale přes kolena. Atd. Takže místo toho, abych měla mít radost z nějakého postupu, spíš jsem cítila tlak, že můj syn se vyvíjí křivě. Asistentka se vždycky zeptala: „Dělá to takhle?“ a ukázala obrázek. Podtržený ještě měsícem, v kterém to má umět. Což u mého syna nehrozilo. Musela jsem konstatovat, že ne. Čímž mně vytáčely víc a víc. MOJE DÍTĚ NENÍ TABULKOVÝ A NEBUDE!!! TO PŘECE NEZNAMENÁ, ŽE NENÍ NORMÁLNÍ!!! DO PRDELE!!! Nechci tabulkové přístupy, chci individuální, a je mi jedno, že moje dítě si nesedlo v půl roce, ale až v roce. Podstatný je pro mně, že si sedlo, a že s tím nemá problém!!! Stejně tak jako vím ze svého okolí o dětech, které prostě chodily až třeba v roce a půl a dneska se nezdá v těch fotbalových kroužcích, že by s tím měly mít problém …

Navíc jsem se (asi omylem) dostala do místnosti, kde se asistentky schází,a vyslechla jsem si jejich komentář klientek. Nedělám si iluze, že je nedrbou. Ale nejsem si jista, zda je to vhodné v mé přítomnosti … :nevim:

Tím pochopitelně nechci výsledky paní doktorky znevažovat. V žádném případě. To je čistě můj subjektivní pohled a názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ina1
8.4.11 13:23

Já měla děti po roce a půl, mladší syn se začal stáčet na jednu stranu a přesně jak říkáte místo aby lezl tak se plazil. Paní doktorka i sestřičky to věděly, ale nikdy se mě nezeptaly jestli si sedá tímto způsobem a už vůbec ne s obrázkem :nevim: v ruce. Já jsem spíš byla nešťastná z toho, že se můj syn nevyvíjí tak jak má. Celé okolí se divilo, co já na něm pořád vidím, že nikdo na něm žádnou vadu nevidí, ale já prostě vím, že to tam je a že někdy v budoucnu mu pravidelným cvičením ušetřím spoustu bolesti :-?

• Citovat
  • Nahlásit
joli 80
11.10.11 11:58

zkušenost

Dobrý den. Chtěla bych přispět do diskuze svou zkušeností. Paní Mudr. Kolářová není dětský neurolog! Není oprávněna indikovat Vojtovu metodu, ale pouze cvičit či vyšetřovat a provádět jiné činnosti, ale ne neurologické. Při problémech s dětma raději jako prvního kontaktujte oprávněného dětského neurologa, který zjistí, zda je nutnost terapie.

• Citovat
  • Nahlásit
7584
11.10.11 12:30

Ale, no tak, Joli. Paní dr má asi tři specializace a má důvod nemít neurologii. Zk tady nedělá - i když jí to její kolegové - doktoři doporučují právě kvůli lidem, jako ty a kvůli podobným řečem. Neuznává orotdoxní neurlogii a právě tabulky - ve smyslu, že dítě má v tom a v tom roce a měsíci dělat to a to. To se Emílie trošku mýlí. Dítě si určitě nemusí v 6ti měsících sedat. My jsme se od paní dr učili, že v 8mi-9víti měsících. :wink:
Jde hlavně o to, že by žádný pohybový model ve vývoji neměl chybět. kdy to dělá je trochu méně důležité.

Paní dr je jedna z největšíc odbornic na psychomotorický vývoj a Vojtovu metodu tady v Čechách. Pan profesor Vojta s ní byl v kontaktu a poslední „konferenci“ (to je blbý výraz - prostě přijel a konzultoval těžké pacienty v ČR), na kterou přijel on sem, pořádala právě ona. Paní dr je velmi svérázný člověk. Ale kdybych měla problémy s dítětem(ne, že nemám) a bydlela někde blíž, rozhodně bych k ní jezdila.
Ono nakonec, když dítě problém moc velký nemá, tak se jednoduše říká, že bylo zbytečné cvičit a podobně.
Emily - že se zaměstnankyně chovaly nevhodně, je určitě škoda. Ale Kolářová je velký odborník. Možná jsi jim měla něco říct. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
joli80
11.10.11 14:28

zkušenost

Nejsem si jistá, do jaké míry Vy znáte dětskou neurologii a principy v ní. Též nevím, do jaké míry znáte řízení v této reflexní terapii. Ale zjednodušeně lze říct, že odlišit fyziologii a patologii umí snad každý, ale zda signály z mozku jsou fyzio či nikoliv to odečte pouze neurolog. Nechci tady nikoho hanit, jen si myslím, že je vhodné ostatní rodiče informovat jak mohou postupovat a především, že mají právo volby.

• Citovat
  • Nahlásit
7584
11.10.11 15:00

Ona umí a magistr fyzioterapeut(přeci taky není neurolog), který má kurz Vojtovy metody určitě umí z vyšetření reflexů, polohových zkoušek a psychomotorického vývoje dítěte určit, jestli je někde nějaký problém.
A teda neuroložka, která vyšetřovala moje dítě, dokázala od stolu, aniž by na dítě sáhla popsat do papírů klidně i střemhlavý reflex. :wink: Neudělala jedinou polohovou zkoušku, a reflexy vyšetřila celkem tak tři. Na dítě při hře taky nekoukala. :nevim: Takže jsme si našli lepší. Jasně, že je dobrý zkonzultovat problém s více lékaři. Já jen píšu, že Kolářová je odborník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7584
11.10.11 15:11

Joli a co vy máte proti paní dr? Udělala podle Vás něco špatně?
Jo a jsem fyzioterapeutka a mám kurz Vojtovy metody v Olomouci. Snad aspoň malinko vím, o čem mluvím. I když Vy jste nejspíš něco víc. Neurolog? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
joli 80
11.10.11 16:11

Nejsem neurolog-mám kurz jako vy, jen jsem si celou diskuzi precetla trochu pozdeji, takze chvilku po tom jsem zjistila, ze kurz máte. Souhlasim s konstatováním, že je odborník, tohle jí nikdy a nikdo nemůže vzít a o to se zde ani nepřu. Víte, mě v terapii této lékařky chybí trochu lidskosti. Jestliže po rodičích chcete, aby pracovali a s Vámi spolupracovali, musíte s nimi mluvit a vysvětlovat, neboť vy z nich děláte ty terapeuty. Nemusí zde rodiče děsit (s mnoha z nich jsem mluvila), věřte, že rodiče budou pracovat, ale musíte s nimi mluvit, jestli je cvičíte, tak to přeci víte. Víte to přeci i z kurzu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat