Můj otec je alkoholik

Anonymní
5.4.20 23:46

muj otec je alkoholik

Dobry vecer,
chtela bych se vas vsech zeptat, jestli nekdo nema zkusenost s pomoci cloveku, ktery si nedokaze priznat, ze je zavisly na alkoholu.
muj otec se vekem blizi k padesatce a poslednich deset let (zhruba od svych osmi let, co jsem se to naucila vnimat) mi prijde, ze to s nim jde z kopce. uvedomila jsem si to v tu dobu, kdyz, prominte si za ten vyraz, ozraly jak h*vado si spletl dvere, spadl ze schodu a mel silny otresk mozku… to teda jeste nepil tolik, nebo mi to alespon neprislo.
avsak za posledni dva tydny vnimam, jak kazdy vecer popiji vino v nadlidske mire (normalne to bylo treba trikrat az ctyrikrat tydne, tak jsem to radsi neresila) a prijde mi, ze uz bez neho nemuze byt… snazila jsem se mu to naznacit, ale vetsinou si myslel, ze si z nej delam srandu, a tak zacal zpivat ruzne pisnicky tykajici se alkoholu.
vim, ze trpi zavislosti, vime to vsichni (matka a sestra), ale kdykoliv neco rekneme se sestrou, reaguje tak, jak jsem psala vyse. a co se tyce matky, tak na ni je vskutku neprijemny, zly a agresivni, kdyz neco rekne… a co je jeste horsi, rano si nic nepamatuje…
nema nekdo zkusenost s takovouto situaci? normalne bych to nesdilela online, ale jsem uz zoufala. neuveritelne nas to nici a ja se bojim, ze se jednou upije k smrti. omlouvam se za anonymitu, ale nemam srdce na to byt pod svym jmenem, jelikoz jde o velmi citlivou vec…
dekuji preden vsem za odpovedi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34763
5.4.20 23:51
@Anonymní píše:
Dobry vecer,
chtela bych se vas vsech zeptat, jestli nekdo nema zkusenost s pomoci cloveku, ktery si nedokaze priznat, ze je zavisly na alkoholu.
muj otec se vekem blizi k padesatce a poslednich deset let (zhruba od svych osmi let, co jsem se to naucila vnimat) mi prijde, ze to s nim jde z kopce. uvedomila jsem si to v tu dobu, kdyz, prominte si za ten vyraz, ozraly jak h*vado si spletl dvere, spadl ze schodu a mel silny otresk mozku… to teda jeste nepil tolik, nebo mi to alespon neprislo.
avsak za posledni dva tydny vnimam, jak kazdy vecer popiji vino v nadlidske mire (normalne to bylo treba trikrat az ctyrikrat tydne, tak jsem to radsi neresila) a prijde mi, ze uz bez neho nemuze byt… snazila jsem se mu to naznacit, ale vetsinou si myslel, ze si z nej delam srandu, a tak zacal zpivat ruzne pisnicky tykajici se alkoholu.
vim, ze trpi zavislosti, vime to vsichni (matka a sestra), ale kdykoliv neco rekneme se sestrou, reaguje tak, jak jsem psala vyse. a co se tyce matky, tak na ni je vskutku neprijemny, zly a agresivni, kdyz neco rekne… a co je jeste horsi, rano si nic nepamatuje…
nema nekdo zkusenost s takovouto situaci? normalne bych to nesdilela online, ale jsem uz zoufala. neuveritelne nas to nici a ja se bojim, ze se jednou upije k smrti. omlouvam se za anonymitu, ale nemam srdce na to byt pod svym jmenem, jelikoz jde o velmi citlivou vec…

A co kdybyste se všechny sebraly a šly od něj? Že odcházíte proto, že už nemáte sílu se koukat, jak se ničí. Až bude střízlivější.

Upít se může. Vy s tím nic nenaděláte, dokud on si nepřizná, že má problém. Do léčebny půjde dobrovolně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CodyTurecek
5.4.20 23:52

Alkoholik - Závislost :

Dobrý večer.
Pokud chcete, tak mi napište zprávu.

• Citovat
  • Nahlásit
6049
6.4.20 06:34

Úsměvy smutných mužů, film, který bych tátovi řekla, že musí vidět. Můj otec ho viděl a razantně se vyděsil. Já třeba vím, že pro mého otce jsem já, mamka i brácha vším - a i jeho vnoučata. Takže já bych s ním musela jednat přes city.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24554
6.4.20 07:40

On sám chtit nebude, ani si to nepřipustí, musite na to jit přes city. Proste mu dát ultimátum, kdyz pit neprestane nebo nevyhleda pomoc, tak od nej odejdete (a musite byt připraveni to udelat, kdyz to nevezme vážně, ne o tom jenom plkat). Buď mu to docvakne a nebude chtit přijít o rodinu a pít přestane a nebo je pro nej alkohol milejší než blízcí a s takovým člověkem bych neztracela čas. Taky sem to zažila, akorat můj otec si vybral ten chlast místo rodiny.

Příspěvek upraven 06.04.20 v 08:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.20 07:56

Když on sám nebude chtít, nic nezmůžete…vím z vlastní zkušenosti. Zažila jsem, jak alkohol během 8 let zničil to nejkrásnější, co bylo…krasný vztah…též si má láska vybrala alkohol…už se to nedalo vydržet…stávala se ze mě troska…tak, jak se stane podle mě z každého, kdo přistoupí na hru alkoholika!

• Citovat
  • Nahlásit
5732
6.4.20 07:58
@Anonymní píše:
Dobry vecer,

Dokovad mu budete pomáhat, nebude mít žádný důvod s tím něco dělat, dokonce ani přemýšlet nad tím, že je alkoholik. Je to smutné, ale je to tak. Problém blízkých osob je však ten, že si toto odmítá připustit a tak bezúspěšně roky, někdy desetiletí a někdy celý život pomáhají a koupou se v tom s ním, až je to úplně semele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19913
6.4.20 11:43
@Anonymní píše:
Dobry vecer,

Zkušenost mám, že neuděláš naprosto nic. Doporučuji včas psychologickou pomoc pro SEBE, aby až se jednou něco stane, ty si věděla, že nejsi zodpovědná za život svých rodičů. Přeju hodně sil, je to hrozný… Jiný prarodice lítají kolem vnoučat a my doma akorát řešíme, co ten alkač zase vymyslí :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
6.4.20 11:45
@kve-tinka píše: Úsměvy smutných mužů, film, který bych tátovi řekla, že musí vidět. Můj otec ho viděl a razantně se vyděsil. Já třeba vím, že pro mého otce jsem já, mamka i brácha vším - a i jeho vnoučata. Takže já bych s ním musela jednat přes city.

Obávám se, že pokud je již někdo závislý, film už nepomůže. Ale bylo by to hezké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
6.4.20 11:46
@Anonymní píše:
Když on sám nebude chtít, nic nezmůžete…vím z vlastní zkušenosti. Zažila jsem, jak alkohol během 8 let zničil to nejkrásnější, co bylo…krasný vztah…též si má láska vybrala alkohol…už se to nedalo vydržet…stávala se ze mě troska…tak, jak se stane podle mě z každého, kdo přistoupí na hru alkoholika!

Jak to dopadlo? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat