Můj otec je zadlužený

Anonymní
28.7.13 10:44

Můj otec je zadlužený

Dobrý den, anonym musím dát, jelikož je to hodně blbý téma.. Takže začnu tak, že rodiče bydlí v domě, který je čerstvě přepsaný na mě,(bydlím zde i s mojím přítelem)mí rodiče vedle na zahradě mají nedostavěný barák, do kterého se měli už před rokem stěhovat, ale: otec je zadlužený na své stavbě co má na zahradě, nechce zaplatit 90.000,(plus nějakých 140.000 nedoplacených)druhé je, práci před půl rokem ztratil a ted má každý týden jinou práci, ze které ho vyhodí, kde taky v jedné práci dluží dalších 30.000 které nechce zaplatit, třetí je, že má x let na baráku natahanou elektřinu na černo a už tady zvoní z elektřiny a on jim neotvírá, prostě má dost dluhů a chci se zeptat, má právo exekuce sem dojít a vzít třeba i auto, které je partnerovo, co stojí na dvoře? Máme tady všichni pod jednou střechou trvalé bydliště, jak to vše může dopadnout? Popř. co můžu udělat?? Otec se snaží to napravit, ale místo toho dělá jeden kopanec za druhým…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
28.7.13 10:47

My jsme nedávno řešeli něco podobného a známý nám poradil, ať na ho na čas odhlásíme na obec. Že by měl trvalé bydliště tam..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.7.13 10:50

No právě, taky jsme přemýšleli takhle. Ale když mu něco řekneme, tak začne být zlý a nevrlý. K ničemu se nemá prostě. Je hroznej. Ale teda, musím ti říct, že je to strašný strach, kdy tady někdo může zazvonit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.7.13 10:52

Jojo je to masakr, mám tátu, který je tak zadlužený, ale jeho sestra to nejhorší zaplatila a teď poctivě splácí to co tolik nehořelo. No a my jsme měli problém, že švagrová měla zde trvalý pobyt, bydlela jinde a hukla do drog.. Nikdo nevěděl kdy kdo přijde :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
24459
28.7.13 10:54

Změna trv. bydliště podle mě nepomůže, max. na chvíli oddálí příchod exekutora - on může přijít tam, kde se domnívá, že se povinný zdržuje a má své věci.

Teoreticky může zabavit vše, od čeho nemáte doklad, že není jeho (faktury, kupní smlouvy…), můžete pak podat vylučovací žalobu a své věci dostat zpět, ale trvá to dost dlouho.

Situace značně na pytel.

Nevím, co poradit… zaplatit ty dluhy, ale jak, že :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.13 10:56

My s přítelem taky chceme bydlet už v tom, co je naše, ale on si nasekal tolik dluhů, že se jen tak brzo vedle neodstěhuje a nedostaví. Do toho čekáme rodinu, ještě to háže na nás, že jsme si tu rodinu udělali naschvál, aby jsme ho mohli pak vyhodit. Prostě depka každý den a strach. Nečekali jsme, že to tak dopadne.. Jsme prostě z toho zoufalí, až jsme kvůli tomu pohádání pořád

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.7.13 10:59
@Pipet píše:
Změna trv. bydliště podle mě nepomůže, max. na chvíli oddálí příchod exekutora - on může přijít tam, kde se domnívá, že se povinný zdržuje a má své věci.

Teoreticky může zabavit vše, od čeho nemáte doklad, že není jeho (faktury, kupní smlouvy…), můžete pak podat vylučovací žalobu a své věci dostat zpět, ale trvá to dost dlouho.

Situace značně na pytel.

Nevím, co poradit… zaplatit ty dluhy, ale jak, že :zed:

No právě, situace na p… a jeho dluhy, z toho se asi jen tak nevyseká, teprve ted vše začalo, řekl že nic nezaplatí, že nemá nikdo právo mu dávat pokuty atd…Tak se bojíme, co bude dál 8o

• Nahlásit
  • Citovat
9128
28.7.13 11:27
@Anonymní píše:
chci se zeptat, má právo exekuce sem dojít a vzít třeba i auto, které je partnerovo, co stojí na dvoře?

Tak zrovna to auto, které je psané na partnera neseberou, ale jinak exekutor přijít může a sebere co bude chtít. Pak budete dokazovat, že ty věci jsou vaše. Má otec nějaký nemovitý majetek, třeba ten rozestavěný dům je na něj? Bála bych se té elektřiny, ta je v tom tvém domě či v tom jejich rozestavěném?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8792
28.7.13 11:40

Zakladatelko, auto přítele by mě tolik netankovalo - tam je v evidenci jasně uvedený majitel, takže by ho exekutor zabavit neměl a když už by ho v návalu iniciativy zabavil, vylučovací žalobou by ho přítel dostal nazpátek.

z čeho bych měla obavy větší je dům - jak píšeš, je ČERSTVĚ přepsaný na tebe, předtím byl (spolu)majitel i otec? pokud ano a pokud už v té době byl zadlužený, už probíhaly exekuce nebo bylo riziko, že by se k nim mohlo schylovat, tak pak ten převod může exekutor označit za účelový a zabavit ti ho. to nevařím jen tak z vody, zažila jsem to - naštěstí tedy z té druhé strany. manžel byl věřitel a exekutor takhle zabavil barák dlužníkovi, který ho asi půl roku před vyhlášením exekuce převedl na jiného příbuzného. netuším, co exekutor k tomu musel nebo nemusel splnit, ale každopádně v konečném důsledku barák zabavil a manželovi se tak vrátila aspoň část peněz (ono věřitelů bylo víc, tak se peníze dělily).

jinak jak už bylo psáno, odhlášení otce na úřad nic neřeší, protože exekutor může jít tam, kde se domnívá, že má dlužník majetek, není vázán trvalým bydlištěm. navíc pokud v domě skutečně bydlí, tak teoreticky by ho na úřadě neměli odhlásit na ohlašovnu. tam by změna mohla být jedině tak, že by se otec sám přihlásil jinam (i kdyby tam nebydlel, to už se nezkoumá), ale to se zas nemůže přihlásit na ohlašovnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
28.7.13 12:19
@Anonymní píše:
No právě, situace na p… a jeho dluhy, z toho se asi jen tak nevyseká, teprve ted vše začalo, řekl že nic nezaplatí, že nemá nikdo právo mu dávat pokuty atd…Tak se bojíme, co bude dál 8o

A matky se dluhy netýkají? Píšeš o rodičích a pak, že dluhy má jen otec. S jeho přístupem že nic nezaplatí a nikdo nemá právo mu dávat pokuty a ještě k tomu jede na černý odběr elektřiny - to je a vždy musel být velmi problémový člověk. Nějak se ho papírově zbavte (i matky?) protože tohle nedopadne dobře. Ale pokud exekutor zjistí, kde rodiče opravdu bydlí, tak máte stejně smůlu. Musejí odejít, jinak vás stáhnou sebou. A pokud otec není psychicky nemocný, měl by vaši situaci pochopit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marki5874574
28.7.13 15:15

Kdysi jsem četla, že když se zdržuje u vás, tak můžou zabavit i tvé věci(ale auto asi těžko)ale tv, pc klidně :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama