Líbí se mi učitel, co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aquarius18
Nováček 1 příspěvek 16.05.19 21:52
Můj učitel

Ahoj všichni,
chtěla bych se vám tady svěřit s něčím, co je pro mě důležité a chci znát váš názor. Hloupé poznámky si prosím odpusťte, jsem plnoletá, nejsem 13ti letá puberťačka v sedmé třídě.
Inu.. chodím na střední školu a letos k nám přišel úplně nový matikář. Je tam jen na záskok, i když dlouhodobě. Není mu ani 30 let. Nejsem do něj zamilovaná, jen jsem se trochu zakoukala, jestli mi rozumíte. Nehodlám ho nijak balit ani nic podobného. ALE… přišlo mi, že jsme si zkrátka padli do noty. Poprvé v životě mě zajímala matematika a poprvé v životě jsem se v ní také začala snažit a začala dostávat jedničky a dvojky. Je to fakt sympaťák, takže jsem se snažila s ním navázat kontakt i mimo jeho hodiny. Třeba jsem za ním zašla s písemkou do kabinetu, aby mi něco vysvětlil.. asi před dvěma týdny jsem si brzy ráno (jsem ve škole každý den hodně před osmou) kupovala kávu a on zrovna přišel do školy, zastavil se u mě a prohodil něco ohledně kofeinu. Pak si také něco kupoval a vlastně započal konverzaci, ze které jsem byla ještě dva dny na větvi. Zjistila jsem, že bydlel ve stejné části města, jako bydlím teď já, a že i chodil do stejné školy. Divný. Bavili jsme se několik minut, bylo to fajn. Normální. Jenže tady přichází kámen úrazu…
Ještě ten týden jsme šly s kamarádkami večer do města, trochu jsme se napily a v pozdních nočních hodinách na učitele přišla řeč. Už dříve jsme narazily na jeho profil na Facebooku, kde ale byly jen fotky staré pár let. Říkaly jsme si, že vůbec nemusí být aktivní, ale nebyly jsme si jisté. Začala jsem vtipkovat, že mu pošlu žádost o přátelství, že jsme už prolomili ledy apod., poté jsem to bohužel opravdu udělala.
Samozřejmě nepřišla žádná odezva, tedy alespoň ne přes internet. Po pár dnech jsem žádost raději vymazala. Jenže poté se na mě při hodině skutečně ani nepodíval, jako by se mi vyhýbal pohledem (snad to není jen můj výmysl) a já si teď přijdu velmi špatně. Stydím se a mrzí mě, že mě nyní ignoruje. Vrtá mi hlavou, co si asi myslí.
Proto by mě zajímal váš názor. Asi se mi úplně nechce za ním jít a omlouvat se mu, ale nevím, co dělat. Mám to nechat být?
Děkuji za odezvy a za to, že jste příběh dočetli až sem.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tejule
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 16.05.19 22:02

Podle mě, se učitel bojí, že pubertacka po něm pojede jak po uzeným a on z toho bude mít problém. Chápu ho, on se s tebou chtěl zdvorilostne prohodit pár slov a hned mu je odeslána žádost o přátelství… Taky bych couvala a raději se s tebou nebavila, abys neměla jakoukoli zaminku. PS: nechoď za ním.

Anetaa120
Povídálka 28 příspěvků 16.05.19 22:03

Myslím, že to není tou žádostí.. na tom přece nic není, ja jsem teď střední vyšla a měla jsem v přátelích celkem dost učitelů :D takže pochybuju, že se kvůli tomu nějak naštval nebo něco.

ontar
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 16.05.19 22:05

Asi je pan učitel dost chytrej na to, aby se profláknul s uhyhňanejma studentkama, které by si případné zážitky sdělovaly v cukrárně…

Russet
Neúnavná pisatelka 15935 příspěvků 16.05.19 22:08
@Aquarius18 píše:
Ahoj všichni,
chtěla bych se vám tady svěřit s něčím, co je pro mě důležité a chci znát váš názor. Hloupé poznámky si prosím odpusťte, jsem plnoletá, nejsem 13ti letá puberťačka v sedmé třídě.
Inu.. chodím na střední školu a letos k nám přišel úplně nový matikář. Je tam jen na záskok, i když dlouhodobě. Není mu ani 30 let. Nejsem do něj zamilovaná, jen jsem se trochu zakoukala, jestli mi rozumíte. Nehodlám ho nijak balit ani nic podobného. ALE… přišlo mi, že jsme si zkrátka padli do noty. Poprvé v životě mě zajímala matematika a poprvé v životě jsem se v ní také začala snažit a začala dostávat jedničky a dvojky. Je to fakt sympaťák, takže jsem se snažila s ním navázat kontakt i mimo jeho hodiny. Třeba jsem za ním zašla s písemkou do kabinetu, aby mi něco vysvětlil.. asi před dvěma týdny jsem si brzy ráno (jsem ve škole každý den hodně před osmou) kupovala kávu a on zrovna přišel do školy, zastavil se u mě a prohodil něco ohledně kofeinu. Pak si také něco kupoval a vlastně započal konverzaci, ze které jsem byla ještě dva dny na větvi. Zjistila jsem, že bydlel ve stejné části města, jako bydlím teď já, a že i chodil do stejné školy. Divný. Bavili jsme se několik minut, bylo to fajn. Normální. Jenže tady přichází kámen úrazu…
Ještě ten týden jsme šly s kamarádkami večer do města, trochu jsme se napily a v pozdních nočních hodinách na učitele přišla řeč. Už dříve jsme narazily na jeho profil na Facebooku, kde ale byly jen fotky staré pár let. Říkaly jsme si, že vůbec nemusí být aktivní, ale nebyly jsme si jisté. Začala jsem vtipkovat, že mu pošlu žádost o přátelství, že jsme už prolomili ledy apod., poté jsem to bohužel opravdu udělala.
Samozřejmě nepřišla žádná odezva, tedy alespoň ne přes internet. Po pár dnech jsem žádost raději vymazala. Jenže poté se na mě při hodině skutečně ani nepodíval, jako by se mi vyhýbal pohledem (snad to není jen můj výmysl) a já si teď přijdu velmi špatně. Stydím se a mrzí mě, že mě nyní ignoruje. Vrtá mi hlavou, co si asi myslí.
Proto by mě zajímal váš názor. Asi se mi úplně nechce za ním jít a omlouvat se mu, ale nevím, co dělat. Mám to nechat být?
Děkuji za odezvy a za to, že jste příběh dočetli až sem.

Celkem nevinné. Nechala bych to být. O učiteli bych radši moc nesnila. Jeho ignorace je nejlepší na tvoje splašené hormony.

rokris
Kelišová 7413 příspěvků 16.05.19 22:08
@Tejule píše:
Podle mě, se učitel bojí, že pubertacka po něm pojede jak po uzeným a on z toho bude mít problém. Chápu ho, on se s tebou chtěl zdvorilostne prohodit pár slov a hned mu je odeslána žádost o přátelství… Taky bych couvala a raději se s tebou nebavila, abys neměla jakoukoli zaminku. PS: nechoď za ním.

Souhlas. Jestli je to sympaťák, má už možná v tomto směru neblahou zkušenost.

Russet
Neúnavná pisatelka 15935 příspěvků 16.05.19 22:10
@rokris píše:
Souhlas. Jestli je to sympaťák, má už možná v tomto směru neblahou zkušenost.

Asi tuším, co udělá mladý sympatický učitel se slečnami. Jestli je dost duchapřítomný, hodí zpátečku. Aby jí nedával naděje. Zamilovaná holka si lecos zveličí…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 22:25

Během gymplu jsme se spolužáky měli na FB v přátelích většinu učitelů.
Teď učím na ZŠ a děti si mě taky vytrvale přidávají (marná snaha). Takže myslím, že mu to nepřipadalo vůbec divné.

Beckyttine5
Kecalka 483 příspěvků 16.05.19 22:25

Já učím na gymnáziu a žádosti o přátelství od svých studentů dostávám pravidelně a jako učitelka s tím Žádný problém nemám, žádost klidně potvrdím, ale nic se tím mezi mnou a zaky nemění..myslím, že to moc hrotis

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 16.05.19 22:42

ANo, nech to být a pokud ho necheš balit (nebudeš ani první, ani poslední), tak se prostě zaměstnej něčím jiným.

Problémy jsou primárně v tvé hlavě, protože ses zamilovala, ačkoliv si to nechceš přiznat.

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 16.05.19 22:55

Já už jsem očividně jiná generace :D Něco po třicítce, facebookovou dobu ve škole nepamatuju… zato pamatuju doby, kdy profesoři striktně a studenti aspoň většinou ještě mluvili slušně :D poznámky o kofeinu slýchal ledaskdo z nás na gymplu, ale my to ještě nepovažovali za snahu o sblížení… pouze za zbytečnou buzeraci :D
Aáááá… s tím, jak byl nastavený náš „ústav“, tak by nějaké žádosti o přátelství na sociálních sítích byly prostě nemyslitelné, a s touto mojí školní výchovou musím říct, že bych následně o totéž nestála ani já jako dospělá učitelka u žáků. Čistě podle podobného věku hádám, že on to třeba může mít podobně.
A pokud bych byla mladý chlap a zkoušela to na mě puberťačka… no, já tomu týpkovi vlastně úplně rozumím.
Milá zadavatelko, prostě jsi zašla do velmi nechtěných mezí - neřeš co je běžné nebo ne, on má svaté právo na svoje vnitřní nastavení… - a být tebou, držela bych kontakt na striktně žákovské a nevyčnívací hranici.
Třináctiletá puberťačka nejsi, já to beru, ale dělat osudové setkání ze zjištění, že jste chodili na stejnou základku, kterou vychodily tisíce dětí… to úplně není známka rozumu a dospělého odstupu. ;)
Fakt bych ostře zabrzdila, možná se mu do kabinetu zašla omluvit, že to byl úlet (či úklik) v „náladičce“, a že se omlouváš… slušně, lidsky… a prostě dál už absolutně nic. Aspoň to by bylo moje osobní řešení.

Příspěvek upraven 16.05.19 v 22:56

Aduš8
Závislačka 4487 příspěvků 16.05.19 22:55

Prostě sis z jeho snahy o konverzaci začala představovat, že byste byli spolu a svou žádostí mu jen potvrdila, že na něj myslíš. A jelikož není hloupý a nechce problémy, vzal zpátečku. Píšeš, že jsi dospělá, ale chováš se jak malá :P nechala bych to být a chovala se jako jeho studentka.

zzpet
Kecalka 356 příspěvků 16.05.19 23:16

Nechala bych to být, neřešila a už hlavně za učitelem nechodila a nesnažila se navazovat kontakty. Za tím, že nereagoval na žádost o přátelství na FB, nemusí nic být, pokud opravdu není na FB nijak aktivní (po pravdě já to mám stejně - už nejsem ta facebooková generace, ale starší, takže FB sice mám, ale zajdu na něj, jen když chci zkontaktovat někoho známého a spoustu žádostí o přátelství jsem tam ani nezaznamenala a našla, až když se mě na to někdo ptal, může to mít podobně). Ale taky to může být tak, že samozřejmě poznal z tvé strany zájem, a protože (zvlášť v dnešní době) je pro učitele velmi nebezpečná věc družit se se studentkou, která je do něj zakoukaná, tak se rozumně drží zpátky. Pochop, žádný učitel nestojí o to, aby se o něm začalo povídat, že má něco se studentkou, nestojí o to, aby za ním mladá holka chodila do kabinetu, kde jsou o samotě, nestojí o to někoho podporovat v přesvědčení, že „má zájem“ - a rozhodně nestojí o to, abys za ním chodila „řešit“ žádost o přátelství na FB či se omlouvat. Tohle všechno by ho totiž mohlo stát místo a hlavně pověst. U vás je na záskok, ale jak se o něm začne šířit, že „něco měl“ (a věř, že školství je malej rybníček a minimálně po daném městě se ví všechno), tak jiné místo nesežene. Takže ho nech být a je to.

yse
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 16.05.19 23:17

Jako bych cetla svuj denicek psany pred xxx lety a muzu rict, ze 90 % byly jen moje zbourene hormony - podival se na me, sel stejnou ulici-je to divny=jasny znameni apod. Myslim, ze to patri ke tvemu veku a tvuj ucitel je profik, kdyz mu asi doslo, ze ti jde o vic, tak ti nechce davat zadny dalsi podnet. Co vis, treba az ukoncis skolu, tak se vase cesty zase potkaji a bude vse jinak.

biggi
Povídálka 31 příspěvků 16.05.19 23:21

Ja bych to brala pozitivne…za ty jednicky z matiky to stoji :-D ale nechala bych to ciste ve fazi ucitel vs student..dobry den, dekuji, nashledanou…za par let se tomu zasmejete, myslim, ze touhle platonickou laskou si prosla skoro kazda holka…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama