Multivitamín pro 1,5r dítě - permanentní rýma

685
18.2.06 19:26

Multivitamín pro 1,5r dítě - permanentní rýma

Ahoj,
máte některá tip na dobrý multivitamín pro 1,5r dítě? Od prosince má s malýma přestávkama pořád rýmu - většinou průhlednou, co teče téměř bez přestání, občas i tu zelenou hustou. Teplotu nemívá. Nějak se z toho nemůže vyhrabat a to teď nechodí vůbec mezi děti. Spí v teple, doma je teple oblečená, venku má taky několik vrstev a vždycky se někde nachladí. Už nevíme, čím to může být. Ve středu už byla celkem dobrá a dneska ráno zase rýma jak z vodovodu. Babička poradila dávat vitamíny (zeleniny jí hodně), třeba má některého po dlouhé zimě nedostatek. Máte zkušenost s nějakými?

Díky za tipy,
Jitka a Hanička (19m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

880
18.2.06 19:51

Ahoj,my dáváme Elišce Multisanostol a je sladkej ale nechce ho ze lžičky dávám jí to do pití.Může se dávat od 1 roku.
Binky+Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679
18.2.06 20:09

Ahoj my pro syna používali nejdřív kapky multitabs-jsou myslím do jednoho roku a pak takové žvýkací tabletky multitabs. Synovi chutnali a nemocní jsme nebyli. Musíš vyzkoušet více věcí a nech si poradit v lékárně. Teď je strašně velký výběr vitmínků pro dětičky. Taky jsme myslím používali nějaký sirup s echinaceou na posílení imunity. Lžičku denně.
Teď jsem akorát koupila synkovi v lékárně echináčky. Chu´t nic moc, ale zatím dobrý :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
18.2.06 21:03

Ahoj.

Používám multivitamín Pikovit. Je poměrně sladký, takže ideální do čaje.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.2.06 21:14

Vyzkoušej čaj, který převážně obsahuje Echinaceu. Tato bylinka je na posílení imunity.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.2.06 22:54

Rýma

Taky má syn(17měsícu) pořád rýmu,teď používáme spraymare,je to roztok z mořské vody který se dá používá neomezeně dlouho a zdá se mi,že se to lepší,ale uvídíme.V lekárně poradí.Věřím,že je to lepší než kapky do nosu,které se používají 3 až 5 dnů a leptájí sliznici.

• Nahlásit
  • Citovat
326
18.2.06 23:32

Taky jsme používali multi-sanostol. Je pro děti od 1 roku, ale nemá se užívat déle jak tři měsíce, pak je třeba udělat asi přestávku. Mám i dobrý typ. Sice taková babská rada, ale myslím, že dobrá. Nakrájíš cibuli na malé kostičky, dáš do misky a zaprášíš mletým cukrem 1-2 lžíce. No a pak to necháš louhovat a po chvíli ta cibule pustí štávu. Je sladká, malá to jedla v pohodě. To je spíš bych řekla na obranyschopnost. Ale má to jednu menší nevýhodu. Vždycky mi od toho k večeru smrděla kuchyň. Ale co by člověk neudělal pro zdraví. Tak hodně štěstí. :D
Evča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
19.2.06 09:12

Ahoj Jitu,

máme zhruba stejně staré prcky, my na toto trpíme už asi od 9m. poté co jsme začali v půlroce chodit plavat…následovaly vleklé rýmy,kašle, nic vážného, ale otravuje to život. Dr.nás poslala na imunologii, kde štěpíkovi udělali stěry a zjistili mu tam nějakého bacila (už přesně nevím jestli stafylokoka nebo streptokoka..), toho jsme museli několikrát přeléčit nosními kapkami Pamycon,což jsou ATB. Chodíme teď asi každého čtvrt roku na kontroly, říká, že pokud je hustá rýma, tak se nemám ten Pamykon bát dávat, že to ničemu nevadí…mno. Jinak jako prevenci Vincentku (nebo Sterimar, to je jedno je to to stejný) zvlhčuje to sliznici a ta pak není tolik náchylná k přemnožení bacilů. Jinak dávám asi obden Marťánky a doporučila nám ta dr.na imunologii vit.C 25mg každý den v tomto zimním období jako prevenci.
Tak zkuste zajít k dětské na stěry a uvidíš, určitě je to lepší, než to nechat být. :)
Papa S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.2.06 10:08
EvcaZb píše:
Taky jsme používali multi-sanostol. Je pro děti od 1 roku, ale nemá se užívat déle jak tři měsíce, pak je třeba udělat asi přestávku. Mám i dobrý typ. Sice taková babská rada, ale myslím, že dobrá. Nakrájíš cibuli na malé kostičky, dáš do misky a zaprášíš mletým cukrem 1-2 lžíce. No a pak to necháš louhovat a po chvíli ta cibule pustí štávu. Je sladká, malá to jedla v pohodě. To je spíš bych řekla na obranyschopnost. Ale má to jednu menší nevýhodu. Vždycky mi od toho k večeru smrděla kuchyň. Ale co by člověk neudělal pro zdraví. Tak hodně štěstí. :D
Evča

PS: Tu štávu nemsí vypít denně všechnu, stačí tak 1-2 čajové lžičky. Jinak jsme taky měli teď rýmu už od prosince, takovou větší i menší ale pořád. Teď jsme byli asi 14 dní doma a léčili to taky pamyconem a teď je malá bez rýmy. Tak se držte a ať jste brzy zdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.2.06 10:38

My taky do jednoho roka pouzivali kapicky Multitabs. Zacala jsem je davat po te, co jsem prestala davat od pediatra doporuceni vitamin D. Multitabs myslim D obsahuji, tak abych nepredavkovala - jinak maji jeste vitamin A a C. Maji i fajn baleni - sosatko, takze se to mimi dobre davkuje. Ted davam Multitabs zvykaci tablety 1-4 roky - v lekarne mi je doporucili jako jedny z nejlepsich vitaminu. Obcas nejaky sirupek jsme taky meli, ale dceri ho musim davat do caje.

• Nahlásit
  • Citovat
258
20.2.06 15:05

rýma

Ahojky, my máme úplně ten stejný problém.Malému je 15m a v listopadu měl salmonelozu, hned v prosinci chycené průdušky a rýmu a od té doby má rýmu pořád. Vyzkoušeli jsme několik druhů kapek, jen z lékárny a i na předpis a nic, bylo to stále stejné. Malému teď dělala doktorka i výtěr z nosu a krku a taky nic. Na Orl mu zjistili jen červenou sliznici a dostali jsme opět Nasivin a Pamycon a na doléčení průdušek kapky Fenistil. Rýma mu sice trošku ustoupila, ale nachlazený není ale co ho trápí je svědění, nemůže spát, pořád jen na sucho pšíká a hrozně moc si mne nos, musí to tam mít hodně podrážděný. Chtěla jsem od lékařky doporučení na alergologii, ale neposlala nás tam, prý by musela udělat sama hodně testů a prý je na alergii ještě maličký.Nakonec jsme dnes dostali Zyrtec který se užívá při alergické rýmě, tak snad to konečně zabere… a vitamíny zatím nebereme, ale chci malému něco koupit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama