Ty věčné pády

106
17.2.06 21:54

Ty věčné pády

Ahoj holky,
zajímalo by mě jak zvládate drobné pády svých dětí.
Můj téměř roční synáček už sám chodí.No chodí,řekla bych,že spíš běhá.Je hrozný zbrklouš,do všeho jde po hlavě.Tak např. pije zá:,–(ně ve stoje,kymácí se přitom,ale sednout si to ne.No a tak se samozřejmě nevyhneme pádům.Občas se bouchne i do hlavičky,vetšinou ani nezabrečí a jede se dál.Jenže já z každýho pádu mám hned nervy,aby neměl otřes mozku,i když on je naprosto v pohodě.Téměř se od něj neuhnu,ale úplně to neuhlídám.Nejradši bych to pokaždé konzultovala s doktorem,ale to bych mu někdy volala každý den a možná by pak mě doporučil hospitalizaci na psychiatrii.Tak to aspon tvrdí moje mamča (bývala sestra na chirurgii).Prostě se bojím,abych něco nezanedbala.
Je tu taky někdo podobně postižený jako já?
Kiky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
664
17.2.06 22:05

Ahoj, male je dneska zrovna 11 mesicu a zjistila jak vylezt na postel, ale dolu to neumi nohama napred ackoli ji to ucime dlouho. Takze uz zitra cekam pad nebot urcite tam vyleze behem vteriny co se nebudu divat. Jinak byly pady nez se naucila stabilne stat, mala byla za minutu v poho a ja az tak druhy den, takze taky plasan. Po jednom padu hlavou na svislou hranu linky ji pritel chodil v noci kazde 3 hodiny sledovat, ona pekne spinkala a my byli vzhuru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
17.2.06 22:06

Kiky myslím, že tvoje maminka má pravdu:) Nicméně je úděl maminek se obávat o své ratolesti:) Nezbývá než si zvyknout, určitě rozpoznáš, kdy je to vážné.
U nás byly jednu dobu pády na denním pořádku, i dva, tři, čtyři relativně vážně a dost často se u toho kousla a byla krev. Cit ti ale nedovolí něco zameškat:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3367
17.2.06 22:08

Kiki,mluvíš o našem synáčkovi,že?? :wink: :P

Úplně jej před sebou vidím,lítá,nekouká pod nohy,padá na držtičku,pije za letu…děs běs.jako by měl pocit že musí všechno stihnout.

Pády řešíme pořád,často i na kebuli,občas se bojím ale co se dá dělat..za zadkem jim nemůžeme být 24hodin denně,takže se to snažím přecházet a učím ho aby reagoval na slůvko OPATRNĚ!!!

Zpozorní a zpomalí,tak aspoň něco ale doufám že se chůze bude vypilovávat a za chvíli ho snad to lítání přestane bavit 8)

Gabka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
17.2.06 22:15

Milá Kikky,
my jsme takovýhle pádů zažily už bezpočet, i když syn začal chodit až skoro ve 14 měsících . Ze začátku jsem měla taky dost hrůzu . Takže se držím asi těchto pravidel .
Dobré znamení je pokud mimi pláče , nechá se utišit do 5 minut , nechá se zabavit nějakou hračkou .
Průšvich je pokud je dítě byt i jen krátce v bezvědomí , je spavé , apatické ,reaguje s latencí , z oušek mu teče krev ,zvrací to bych asi ihnet vyhledala lékaře, podle stavu volala RZP .
Někdy se však ta nejhorší varianta krvácení do mozku může projevit až za několik hodin.
Pokud je pád hodně ošklivý asi bych dítě pozorovala několik hodin, sleduje se velikost zorniček , respektivě jestli jsou obě stejně velké, stejně tak pokud dítě mělo ošklivý pád večer nebo před plánovaným spánkem ,asi bych ho kontrolovala ,zda reaguje ,zhruba po 2 hodinách , jesli je probuditelné .
Pokud by by si si někdy nebyla jistá , vždycky pro radu můžeš zavolat dětskařce nebo na LSPP.
Apolena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.2.06 12:38

Pádění a padání

Ahoj Kikky!

Mému Samovi byl v lednu rok, takže už zkoušíme ujít první metříky.Než jsme se ale dostali do této fáze, která mi zatím připadá poměrně bezpečná, prožili jsme občas krušné chvilky.Během září se začal pokoušet o postavení se u jakékoliv opory, která občas nebyla sama o sobě nijak stabilní, takže dotyčnou věc na sebe i zvrhl.Také jsem za ním chodila jako stín a hrozně mě štvaly poznámky mého okolí typu"Jen ať se omlátí, pak se to rychleji naučí."Jako by nechápali, že psychomotorický vývoj má svou rychlost a ranami do hlavy se opravdu neuspíší.Samíka jsem učila reagovat na slovíčka Pozor!, Drž se! Pomalu! a myslím, že jejich význam opravdu chápe.To by mě zajímalo, kdy se ti naši kluci dostanou do fáze, kdy už je nebude třeba tolik sledovat.Tak hodně trpělivosti a pevné nervy!

Morti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
18.2.06 13:02

Ahoj.

Všechny maminky potkává v době chozeckých pokusů asi to samé. Když Radim nechodil sám, ale jen kolem nábytku, naučili jsme ho slézat z postele - preventivně. Ukázalo se to jako dobrý nápad, protože zanedlouho zvládl na postele s nižšími nožkami vylézt … Týden, kdy zvládal základy samostané chůze byl strašný, protože mu nešlo padat normálně, na polstrovaný zadek. Padal dopředu a ruce nestačily…
Výsledkem začátku chození byl drobný úraz - rozseknuté obočí. Podle zá:,–(y schválnosti se to stalo večer, v neděli, když byl tatínek v práci a já nevlastním řidičák … Takže se podomácku čistilo, desinfikovalo a vyráběly se mašličky. Ráno u doktora se stejně nic víc nedělo. No uvidíme. Chlapi prý jsou s drobnými jizvami sexy (pokud je Radim po tatínkovi, mám se na co těšit :roll: ).
Dneska už chodí celkem jistě, velmi zbrkle, nekouká pod nohy… :roll: :roll: :roll: .
Opravdu je to riziko pořídit si dítě, už se celý život budeme strachovat. Ale je nutné najít rozumnou míru, jinak bychom zbly. :) :wink:
U běžných pádů bych hlídala typické projevy otřesu mozku a jiné neobvyklosti v chování dítěte. Vážnější pády - z výšky - stůl, pračka, schody… krvácející zranění bych řešila pohotovostí.

Beruška

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
18.2.06 16:38

Já pády toho svého čertíka spíše nezvládám. A to ještě nechodí, zatím se začal stavět. A v kuchyni jsou děsně tvrdé dlaždice, mám strach, že se fakt pořádně pořádně praští. A i když jsem mu pořád v patách, tak stejně všechno neuhlídám. Taky ho učím: „Pozor na hlavičku“ a „Drž se“, ale to je použitelné jenom někdy, při nenadálých pádech to samozřejmě nepomůže. Dělám teď všechno napůl otočená, abych mohla tu svou ratolest pořád sledovat. Doktorka mi říkala, že nebezpečnější jsou pády dozadu na hlavičku, že čelo toho vydrží víc.
Takže jedině: Stále ve střehu!
Gabriela + Kuba (10 měs.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat