Reklama

mutace krve a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

leyla.x
Nováček 2 příspěvky 13.02.09 15:17
mutace krve a těhotenství

Ahoj holky, ¨
trpím tzv. trombofilií (Leiden)- vysoká srážlivost krve. Nemáte někdo zkušenosti s tím, že by toto onemocnění mělo vliv na zmlklé těhotenství? Již dvakrát jsem ho prodělala. Díky za odpovědi. Lenka

Reklama

Reakce:

sandrik
Neúnavná pisatelka 19775 příspěvků 13.02.09 15:38

Diskuse kolem Leidenské mutace už nějaké proběhly:
https://www.emimino.cz/modules.php?…
 https://www.emimino.cz/modules.php?…

Nevím, jakou přesně to může mít souvislost se zamlklým těhotenstvím, ale rozhodně se s Leidenskou mutací dá otěhotnět a v pořádku donosit a odrodit dítě / děti (viz metřík můj i holek v diskuzích výše).
Třeba moje máma se o tom dozvěděla až v 50ti a vlastně náhodou (jakoby zpětně, protože moje sestra je homozygot - tj má to otec i matka).

Víc ti o tom určitě řeknou na hematologii, pokud máš zjištěnýho Leidena, tak musíš mít i nějakýho svýho dr., poraď se s ním - on nejlíp bude věděd, jaký máš typ, jak závažný a jestli to má souvislost, respektive jak dál jednat, aby se příště to těhotenství vydařilo. Často je nasazený Ascorutin (nebo Anopyrin? teď nevím) v prášcích, případně injekce na ředění krve, začátek jejich aplikace, intenzita i doba kdy s tím skončíš (obvykle po 6ti nedělí) závisí na výsledcí krevních testů

Držím palečky ať to dobře dopadne :srdce:

leyla.x
Nováček 2 příspěvky 13.02.09 17:41

Ahoj Sandrinko, zasloužilá kecalko,
děkuji moc za odpověď, na odkazy jdu hned teď kouknout.

HankaB
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 13.02.09 18:29

Ahoj Leylo.x :lol:

Ta mutace bývá nezřídka příčinou potratů, proto se dnes docela často zjišťuje (někdo po 1, někdo po 2 potratech posílá na genetiku). Já mám také jednu z mutací s vlivem na srážlivost. Je sice méně závažná než ta leidenská, ale také mě dost hlídají. Pokud vím, tak jakmile máš //, musíš na krev, kde zjistí, zda ta mutace má vliv na krev (některé tělo si s tím poradí a vliv to aktuálně nemá). A i kdyby to vyšlo blbě, tak prostě dostaneš injekce, které si budeš píchat na ředění krve (zjednodušeně řečeno). A pak si tě prostě víc hlídají. Mám kamarádky s touto mutací, také si píchali - a dobrý. Jedna donosila i dvojčátka z IVF :lol:
Takže neboj, bude líp. I když si si už prošla svým :cry:
 Hanka

zulok
Echt Kelišová 9217 příspěvků 13.02.09 20:31

ahoj..poruchy zrazanlivosti krvi maju velky podstatny vplyv na uspesne donosenie babatka..a velmi pravdepodobne ,z e to u teba sposobilo zamlkle tehu…
nutne je podavat lieky alebo inkekcie na riedenie krvi…
viac info je na tejto dorbe rozbehnutej diskusii
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?…
je tam vela tehuliek a uz aj stastnych maminiek..
budeme radi, ak tam medzi nas zavitas :wink:

Kikija
Echt Kelišová 8432 příspěvků 13.02.09 20:59

Ahoj,
taky mám Leidena + ještě MTHFR a zjistili mi ho po druhém potratu. Teď už mám krásnou holčičku. Celé těhotenství a šestinedělí jsem si musela píchat lék na ředění krve a docházela jsem do hematologické poradny na kontrolu krve.

Moc držím pěsti, aby to příště už vyšlo :wink:

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 09.07.09 10:08

Ahoj holky,nejdná se přímo o mě,ale mou sestru,také ji zjistili vysoukou srážlivost krve a boužel už dvakrát potratila,vždy ve třetím měsící ji řekli,že plod je mrtvý,jsme z toho všichni moc smutná a sestra psychicky dost špatná(ani se nedivím)injekce si píchala na ředění krve a stejně,dodáte nám některá naději? :cry:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >