Může pomoct nadace?

7
1.5.21 16:04

Může pomoct nadace ?

Přeji hezké odpoledne. Kdysi jsem sem chodila. když byly děti menší a tak přicházím s prosbou o radu. Po dvaceti letech jsem odešla od manžela, situace se vyhrotila tak, že už jsem fakt nemohla dál. Pomohlo také to, že i děti pochopily, jak tatínek dokáže všechno převrátit, abych já byla ta špatná. V tomhle děkuju za ten nouzový stav, kdy jsme všichni zůstali pohromadě. Taky rodičům došlo, že nemám modřiny proto, jak nedávám pozor. Zkusila jsem odejít už několikrát, ale vždycky jsem se musela vrátit. Pořád to nějak šlo, akorát před dvěma lety jsem se kvúli zdravotnímu stavu dostala do ID. Peněz málo, ale brigádu jsem k tomu měla vždycky. Pak přišel koronavirus a fakt nikde nic. Tak samozřejmě jsem byla lempl, co vždycky vydělával mín apod. Nebudu to dál popisovat. Nakonec mi i našel a sebral peníze, co jsem si šetřila skoro rok, právě abych vzala děti a našli jsme si bydlení. Tak jsem se v únoru ocitla na ulici, pomohli rodiče. Podala jsem žádost o rozvod, ale nikdo mi nedokáže pomoct z něj dostat něco na náhradní bydlení. Všechno pry až soud. Teď se všechno zdržuje. S dcerou jsme dokázali něco naspořit, aby jsme měli aspoň na první nájmy. Konečně jsem zas našla aspoň brigádu a malý byt pro mě a děti. Bohužel mi nikdo nedokáže poradit ani pomoct s kaucí na nové bydlení. Zkoušela jsem snad všechno, různé linky pomoci apod. Už od toho února. Začínám být dost zoufalá. Děti jsem musela zatím nechat u něj a jsme spolu jak to jde. když není doma. Bohužel teď začal zkoušet ty svoje ponižovací praktiky i na ně. Mám jen rodiče s malým bytem a bohužel finančně nemůžou pomoci. Přesto nás tam chvíli nechají všechny, nemůžu je u něj nechat.
Teď se konečně dostávám k tomu proč sem píšu. Neví někdo prosím třeba o nějaké nadaci, spolku, která by opravdu nějakým způsobem pomohla.Nebo nasměrovala. Zkoušela jsem nadaci na kauci i různé jiné. Nikdy jsem o nic nikde neprosila a hlavně vím, že jsou lidé na tom hůř. Kdyby někdo měl prosím zkušenost, napište jakoukoliv radu. Tohle je asi poslední, co mě napadlo zkusit a dost se stydím o tom vůbec psát :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26201
1.5.21 16:11

A co azylový dům? Kolik je dětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5827
1.5.21 16:14

Pokud mam povedomost spolecnost Women for Women poskytovala samozivitelkam pomoc ohledne bydleni a s kauci.Zkus mrknout a spojit se s nimi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
1.5.21 16:20

A čí je byt, ve kterém jsi bydlela s manželem?

A kolik dělá ta kauce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
1.5.21 16:41

Azylový dům u nás je plný a dočasně mi opravdu lépe pomůžou rodiče. Hlavně kvůli distanční výuce je to lepší, i když ne na moc dlouho. Dceři je 20 je na VŠ a má brigádu, takže pomůže s financemi. Synovi 13 a toho opravdu potřebuju mít u sebe, hlavně kvůli škole a taky je pro manžela dobrý terč. Co se týká původního bytu máme společnou nájemní smlouvu. Nikoho nezajímá, že kauci jsem tenkrát skládala čistě já. Manželovi jsem dnes opět pomilionté vysvětlovala, že aspoň polovina je moje. Jede si svoje, že když jsem nosila míň peněz, tak je vlastně všechno jeho. Na úřadu nepomůžou, máme se dohodnout nebo počkat na soud. Kauce jsou všude min. 2 nájmy, takže většinou 15 tisíc. Zatím, i když jsem to zkoušela to majitelé na části nedají. Lítám, běhám a zkouším co se dá. Prostě to najednou nedám nebo bych pak neměla na nájem. Women for women jsem zkoušela skoro jako první, ale podmínkám nevyhovuju. Já když to tady tak píšu a čtu po sobě, tak vím že to vypadá, jako že se nic neděje a mohla bych to překousnout. Ale věřte mi, že se to podrobně psát nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
1.5.21 16:56

Můžu se prosím ještě zeptat, z jakého důvodu nesplňujes podmínky women for women?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
1.5.21 17:01

A podala sis na úřad tu žádost o poskytnutí jednorázové dávky na mimořádný výdaj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
1.5.21 17:32

Women for women požaduje už nájemní smlouvu. I když ji můžete dodat později, tak prostě majitel nedá smlouvu bez zaplacení kauce. A když řeknete, že někde žádáte na kauci, tak už vidí dopředu problémy. Také musíte předložit zamítnutí žádosti z úřadu. To je ta mimořádná pomoc.Tam mi řekli, že musím pobírat dávku hmotné nouze. To zase musíte být v evidenci úřadu práce. Nejsem ani jedno. Takže jsem se dopracovala jen k doporučení z OSPODU.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
1.5.21 18:16

Tenhle stát a jeho byrokracie vážně nestojí za nic. Zakladatelko, víc už ti tu asi nikdo neporadí.

Pokud bys chtěla, můžu ti pomoct max finančně, napiš mi do sz číslo účtu a já ti něco malo pošlu. Nebude to sice na celou kauci, ale tobě určitě pomůže každá koruna :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5827
1.5.21 18:34

Jen technicka - v evidenci UP nejsi proč? Pochopila jsem, ze jsi bez prace. Pokud jsou na to vazane davky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
1.5.21 18:39

@Konnny myslím, že je v důchodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5827
1.5.21 18:40
@Ojanka píše:
@Konnny myslím, že je v důchodu

Jj, jasne, jestli v plnem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
1.5.21 18:44

@Konnny tak to nevím, zakladatelka pouze psala, že má invalidní důchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
1.5.21 19:02

Mám částečný invalidní důchod a vždycky něco k tomu. Kromě tedy posledních několika měsíců. Teď jsem úplnou náhodou zase našla brigádu. Nenapadlo mě se registrovat a ani nevím, jestli to jde. Navíc teď je fakt blbá doba na řešení čehokoliv. Když jsem kontaktovala Bílý kruh bezpečí, nesmělo se za hranici okresu, ale po telefonu mi poradili. Většinou sice obecné informace, ale aspoň mě to trochu nakoplo dál. Byla jsem docela na dně. Vím, že asi nikdo nic dalšího neporadí, ale jak říkám zkouším všechno. Měla jsem na mysli třeba nějakou pomáhající organizaci, která není tak známá. Kdysi jsem někde slyšela, že za pomoc u nich pak člověk dělá dobrovolníka a pomůže zase jinak. Právě přesně nevím. A taky to byla nějak vázané na místo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
1.5.21 19:16

I tak moc děkuju za reakce. Sbalili jsme tady ve starém bytě věci a dcera je s kamarády odváží k našim. Manžel je totiž na dva dny pryč. Hlavně kvůli synovi tady zkouším kde co. A mám taky chvilkama čas ještě něco pročíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat