Může říct, kdo mě nesmí stěhovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eireen
Nováček 2 příspěvky 07.05.19 19:23
může říct, kdo mě nesmí stěhovat?

Omlouvám se za kategorii, vůbec nevím, kam to zařadit. Stěhuji se v neděli s dětmi od přítele. Jenže- řekl mi, že moje rodina do bytu vstoupit nesmí - jelikož se vzájemně nesnášejí po tom, co on nám dělal, jenže on to vnímá jako jeho příkoří a že je vlastně oběť. A tak řekl, že prostě at se stěhujeme jak chceme, ale moje rodina do bytu nevkročí. Nemám moc možností sehnat na stěhování někoho jiného. Jak mohu jednat, má právo opravdu říct, že do bytu někdo nesmí? Přestože jsme tu bydleli společně? Tp nemá zde ani jeden z nás, smlouvu také ne, byt je jeho rodičů.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Paola21
Závislačka 4057 příspěvků 07.05.19 19:26

Ne, fakt ti nemá co nařizovat. Rodinu si na stěhování pozvi a na něm se vyprdi, ať se třeba zvencne.

zrcadlo
Kelišová 7426 příspěvků 07.05.19 19:27

Zavolala bych jeho rodičům a slušně jim řekla, že dělá problémy s vystěhováním, tak je jako majitele bytu chceš informovat, že toho a toho dne v těch a těch hodinách se tam bude vyskytovat tvoje rodina. Poděkovala bych za pochopení a pak jen jemu řekla, že se budeš bavit pouze s majitelem bytu.

tereza12345
Extra třída :D 11814 příspěvků 07.05.19 19:31
@zrcadlo píše:
Zavolala bych jeho rodičům a slušně jim řekla, že dělá problémy s vystěhováním, tak je jako majitele bytu chceš informovat, že toho a toho dne v těch a těch hodinách se tam bude vyskytovat tvoje rodina. Poděkovala bych za pochopení a pak jen jemu řekla, že se budeš bavit pouze s majitelem bytu.

Naprosty souhlas. :palec:

Tableta
Závislačka 4892 příspěvků 07.05.19 19:34
Jestli s tím má problém, tak ať si objedná a zaplatí stěhováky a nazdar.
@Eireen píše:
Omlouvám se za kategorii, vůbec nevím, kam to zařadit. Stěhuji se v neděli s dětmi od přítele. Jenže- řekl mi, že moje rodina do bytu vstoupit nesmí - jelikož se vzájemně nesnášejí po tom, co on nám dělal, jenže on to vnímá jako jeho příkoří a že je vlastně oběť. A tak řekl, že prostě at se stěhujeme jak chceme, ale moje rodina do bytu nevkročí. Nemám moc možností sehnat na stěhování někoho jiného. Jak mohu jednat, má právo opravdu říct, že do bytu někdo nesmí? Přestože jsme tu bydleli společně? Tp nemá zde ani jeden z nás, smlouvu také ne, byt je jeho rodičů.
Monchichik
Echt Kelišová 8344 příspěvků 07.05.19 19:38

Jaký máš vztah s jeho rodiči? Zavolala bych jim, že se stěhuju a mladej dělá problémy, tak jestli si ho usměrní nebo mám rovnou zavolat policii a stěhovat se za její asistence. Jemu bych řekla, že to není jeho byt, takže nebude určovat, kdo tam může vstoupit.

Janli
Echt Kelišová 8492 příspěvků 07.05.19 19:43

Ani majitel bytu nemá dle občanského zákoníku právo zakázat přístup jiných osob do bytu. Pokud bude přítel dělat problémy, volej policii a jeho rodiče informuj předem.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2203 příspěvků 07.05.19 19:54
@Janli píše:
Ani majitel bytu nemá dle občanského zákoníku právo zakázat přístup jiných osob do bytu. Pokud bude přítel dělat problémy, volej policii a jeho rodiče informuj předem.

to sice nemá, nicméně nepředpokládám, že ona disponuje nájemní smlouvou. Takže když dojde na lámání chleba a oni ji dovnitř vůbec nepustí, ani ji, natož její rodinu, nemá nic, na základě čeho by se mohla dožadovat vstupu a policie jí nijak nepomůže, protože nebude mít na základě čeho. Stejné, jako já bych si stoupla k tchánovo domu a volala policii, aby mi asistovala při stěhování věcí z jeho domu. Budete to muset pak honit přes soud, dokazovat, že tam žila svědky a že tam měla nějaké věci s nejistým výsledkem…takže já bych byla opatrná na to, že on ať si trhne nohou. Záleží na rodičích jako majitelích. Pokud má v ruce nájemní smlouvu, pak platí, co píšeš.

PpeŤuLiK
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 07.05.19 20:28

@Šáruší to máš naprostou pravdu. Ona bez nájemní smlouvy je v podstatě cizí osoba v cizím bytě. A oni na ni můžou zavolat policii, že jim vykrádá byt. Ať to zní šíleně, ale je to tak. A pokud jí tchánovci uznají, že tam bydlela a že to jsou její věci, můžou po ní zpětně chtít i nájemné. Též bych se zdržela ramenatých gest a raději rodičům řekla, ať počkají na chodbě a lifrovala jim tam věci, než se optají nějakého právníka a pak bude mít kočka ještě nepěkné tahanice.

Jolynka
Extra třída :D 13646 příspěvků 07.05.19 20:28

A co vše stěhuješ? Jsi schopná věci nanosit sama ke dveřím? Nemusí vstoupit do bytu a jen si u dveří přeberou od tebe.

divine woman
Extra třída :D 11612 příspěvků 07.05.19 20:30

Zavolej si ke stěhování policajty, bude vám veseleji a ty budeš mít klid.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2203 příspěvků 07.05.19 20:38
@divine woman píše:
Zavolej si ke stěhování policajty, bude vám veseleji a ty budeš mít klid.

a na základě čeho se bude dožadovat vstupu do cizího bytu ještě za asistence policie? Šoupala bych nohama, nedráždila chlapa a byla ráda, že si můžu stěhovat věci. Není v pozici, kdy může dělat ramena.

Janli
Echt Kelišová 8492 příspěvků 07.05.19 20:56

@Šáruší mýlíš se. Ona v bytě prokazatelně bydlí, policie by tam našla její věci, sousedé to dosvědčí. Nájemní smlouva sice vyžaduje písemnou formu, ale pronajímatel nemůže nájemníka pro nedostatek formy poškozovat. Občanský zákoník pamatuje i na to. Ona má právo vstupu do bytu i osoby, které jdou k ní na návštěvu.

Eireen
Nováček 2 příspěvky 07.05.19 21:02

Moc vám děkuji za rady:) naštěstí teď je dobře naladěn a prý chápe že na stehovaky nemám a umožní tedy mě rodině aby pomohla. Stehuju i těžké patová postele co pod sebou mají skříně, sama bych to ke dveřím nedostrkala. :nevim: snad mu nálada zůstane a klapne to

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 21:35
@Janli píše:
@Šáruší mýlíš se. Ona v bytě prokazatelně bydlí, policie by tam našla její věci, sousedé to dosvědčí. Nájemní smlouva sice vyžaduje písemnou formu, ale pronajímatel nemůže nájemníka pro nedostatek formy poškozovat. Občanský zákoník pamatuje i na to. Ona má právo vstupu do bytu i osoby, které jdou k ní na návštěvu.

nemýlí se, já v té pozici byla, bydlela jsem u přítele, on mě pak vyhodil, a policie mi nepomohla, i když sousedka říkala, že jsem tam bydlela. Neměla jsem tam trvalý pobyt. Nakonec mi ty věci dal, jen ty, co on uznal za vhodné, a nikdo mi nepomohl.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama