Může to být borelióza?

2
9.7.20 23:20

Může to být borelióza?

Dobrý den, syn má třetí den na obličeji flek viz. foto. Může to být borelióza? Cca před měsícem měl ve vláskách klíště. Bohužel jsem ho objevila až nacucané. Ještě mě napadá pátá nemoc, ale nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

700
9.7.20 23:31

Dle mé zkušenosti to na boreliózu nevypadá. Jinak, syn měl klíště na usnim boltci a fleky se mu udělaly na nohách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1127
9.7.20 23:38

Já jsem si ten flek teda na sobě střihla „jen“ třikrát (zatím), ale řekla bych, že může. Pro jistotu bych zašla k pediatrovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1607
9.7.20 23:40

Borelioza může mít atypický průběh, kdekoliv na těle. Pokud měl syn klíště a teď má flek, je nejvyšší čas nechat syna vyšetřit na přítomnost borelií. Přinejlepším to bude něco jiného, prinejhorsim - pokud se borelioza potvrdí, začne se alespoň rychle léčit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15193
10.7.20 06:53

Syn mel něco velmi podobného - v listopadu 8o a borelie mel v krvy pozitivni.. Dostal antibiotika. Skvrna pak zmizela.. Zasla bych k lekari (syn dostal antibiotika hned, vysledky z krve to jen potvrdili)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3312
10.7.20 07:04

Ano může a rozhodne bych mu dala ATB a na odber krve cca 6tydnu po kousnuti klistete na protilatky. Pri pozitivite Elisa i Western blot test.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2439
10.7.20 07:42

Trošku mně překvapuje, že to má už 3 dny, slovy tři a ještě jej neviděl pediatr. Ale na eMiminu jsou všechny studované :think: Jinak bych tam určitě šla, ať to otestují a nasadí případně ATB. Já osobně nepamatuju klíště, ani flek a čistě náhodou se mi při pobytu na neuro klinice zjistila neuroborelióza. Takže hezky na 3 týdny na kapačky, už to nejde vyléčit, mám to usazené :nevim: Fakt není o co stát, držím palce, ať je to u syna v pořádku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3595
10.7.20 07:53

No tak já vás nepotěšim, ale moje dvouletá dcera se teď s boreliózou léčí a klíště měla na konci května taky ve vlasech, taky jsem ho našla už nacucane… A po třech týdnech se jí začal nenápadně pod okem dělat flíček, až z toho byl pořádnej flek, měla to na druhý straně obličeje, než bylo to klíště a pak se jí začal dělat ještě jeden u nosu, no vypadalo to dost podobné, co máte vy… Takže běžte k doktorovi co nejdřív a trvejte na testech.. nás pediatr nejdřív odbýval fenistilem, až jsem musela změnit doktora, pak už nám udělali odběr a ejhle, ona borelióza!! Mrkněte na naše fotky, jak to vypadalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
10.7.20 11:50

Děkuju všem za reakce. Byli jsme dnes u doktorky a diagnoza borelioza. Dostali jsme atb na 14 dní. Takovéto fleky jsou prý běžný příznak. S návštěvou jsem otálela, protože naše paní dr je na dovolené a chtěla jsem vydržet do pondělí, nakonec jsem šla k jiné. Syn měl také zvýšenou teplotu, což rozhodlo, že jsme šli. Jako 12ti letá jsem boreliozu take mela, zadne fleky jsem ale nemela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1922
11.7.20 08:06

Dcera ma tiez boreliozu. Mala presne taky flak pod okom ako to dievcatko na fotkach. Dostali sme na 3 tyzdne Doumox atb. Kliesta mala na tom istom mieste ako flak, pod okom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama