Můžu do hospody? - pravidla očkování+PCR test

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1780
2.12.21 11:16

Můžu do hospody? - pravidla očkování+PCR test

Zdravím milé maminky. Asi neumím číst. Včera jsem chtěla jít do restaurace na vínko s kamarádkou. Mám 2 dávky očkování, ale ne 14 dnů po druhé dávce a zároveň také platný PCR test. Přesto do hospody nesmím? Já myslela, že ano. Pán skenoval QR kod PCR testu a červeno, pak skenoval QR kod toho nedokončeného očkování a taky červeno. Tak já už nevím. Jak to prosím je? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31221
2.12.21 11:28

Testy už neplatí a certifikát ti ještě neplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
2.12.21 11:33

Bylo to správně, jen se to špatně vyhodnotilo https://covid.gov.cz/…a-nemoc-test
Rozočkování a test, tvoje očkování není zelené ale stačí se podívat na datum a k tomu je test, že nejsi infekční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
2.12.21 11:35

Kdo se může od 22.11. prokázat RT-PCR testem:

osoba mladší 18 let,
osoba, která se ze zdravotních důvodů nemůže nechat očkovat a má kontraindikaci zapsanou v systému ISIN,
osoba, která obdržela alespoň jednu dávku vakcíny, ale neuběhla u ní doba 14 dnů od poslední dávky vakcíny.

Těmto osobám je hrazen 5× RT-PCR test za kalendářní měsíc ze zdravotního pojištění.

Myslím že můžeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2832
2.12.21 11:36

Rozoočkovaným test platí,,,tušíím 3 dny? měl tě pustit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11248
2.12.21 11:53

Nepromyšlený post, omlouvám se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80476
2.12.21 11:57

@Lerista Bylo to správně, pán má použít hlavu a ne slepě důvěřovat nějaké pitomé aplikci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2643
2.12.21 14:44

Omlouvám se zakladatelce za dotaz.
U nás se nekontroluje, ale pro případnou kontrolu mají mít lidé u sebe potvrzení. Jedná se o kolektiv lidí, který chodí do hospody občas jako parta. Nebudu vysvětlovat více.
Hlavní člověk z tohoto kolektivu řekl - mějte buď očkování, prodělání covid nebo test (v době kdy se test uznával) Šli by jste do hospody s čerstvým testem negativním, kdy hospodský nekontroluje, ale může přijít kontrola? Mohlo by to projít, když budou rozumní a budou přemýšlet svým mozkem a ne vládním nařízením, že dotyční jako jediný z kolektivu prokáže, že je negativní? Ostatní jsou očkování nebo po covidu což jak víme mohou mít covid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80476
2.12.21 15:00

@smajlik345 No, stejně jako může mít Covid ten, co se prokazuje negativním testem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat