Můžu věřit HA?

77
6.2.20 08:11

Můžu věřit HA?

Selhání HA?
Ahoj, beru druhým měsícem kombinovanou HA. Začala jsem ji brát klasicky s prvním dnem měsíčků. Celý měsíc jsem neměla styk až teď v polovině druhýho platýčka. A ještě navíc šlo snad všechno ven ???? Beru ji přesně na minutu každý den ve stejnou dobu, jsem na to dost opatrná. Chybu jsem tedy žádnou neudělala. Ani jsem nebrala antibiotika ani jiné léky. Za 12 dní bych měla mít měsíčky z vysazení a asi třetí den mám takový nažloutlý hlen jako u ovulace. Občas přes den mi bývá divně od žaludku a trochu bolí hlava. Snad nemusím panikařit, že bych byla těhotná a HA selhala ne? Je možné, že by tělo vědělo, že má být ovulace i přes HA :D? Na test je brzo, tak jsem jen nervózní a chci se trochu uklidnit :) jsem plašan a nejradši bych si dělala testy po každém sexu. Antikoncepci se už dnes může věřit, když se bere správně že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15814
6.2.20 08:16

Samozřejmě. Pokud ji bereš správně, tak těhotná být nemůžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
6.2.20 08:24

Ano..brala jsem ji 13 let, přesně jak se má.
HA věřím ze všech antiko nejvíc. Protože to je něco co můžu sama ovlivňovat. Když vím že ji beru správně, tak bude vše oka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
6.2.20 08:25

Jo a ještě pozor na zvracení a průjem - to taky dokáže ovlivnit ha…jen tak do budoucna. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
6.2.20 08:43

@terien vždycky jsem si to taky tak myslela, jenže po přečtení příspěvků tady, jak skoro každá druha otěhotněla přes prášky, mě bere panika :D a pak nakupuju testy jak blázen :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
6.2.20 08:48

@smurfka jj o tom vím taky a to u mě taky nic, jen mi je prostě už pár dní divně, cítím břicho, hlava mě bolí a je mi blbě a nevím proč, tak už šílím, že mi nefunguje HA :) může to byt i z ty antiny třeba? Já ji brala několik let 9-10 pak 5 let nic, chtěli jsme mimčo, teď máme půl roční holčičku a vrátila jsem se k HA. No a teď mi je blbě, tak možná jen vyšiluju :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
6.2.20 09:09
@Jessi12345 píše:
@terien vždycky jsem si to taky tak myslela, jenže po přečtení příspěvků tady, jak skoro každá druha otěhotněla přes prášky, mě bere panika :D a pak nakupuju testy jak blázen :oops:

no ale ony už nepřiznají, že ji braly špatně.. :P že zapoměli, místo jedné pak vzali dvě, nebo že byli nemocné, brali atb, atd…většina si totiž ani nečte příbalovák…není tam nic zajímavého :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
6.2.20 09:24

@smurfka no jasný, to jsem si taky říkala, ale dušovaly se tady, že brali přesně a nevynechaly a žádný atb k tomu atd.atd. Taky si říkám, že to není přece možný, jen tak, když to beru fakt svědomitě, ale vyděsilo mě, že mi je poslední dny divně od žaludku a cítím podbřišek a hlavu. Při tom měsíčky mám mít až za 11 dní, nebo teda pseudomenses z vynechani, tak to nemůžu takhle pociťovat dopředu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
6.2.20 09:54

@Jessi12345 to nevím..
stejně to ted nezjistíš..já už se nepamatuju stavy při braní ha
po porodu jsem nasadila tělísko… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
6.2.20 10:12

@smurfka to mi nabízela doktorka po porodu taky, ale nelíbí se mi, že vůbec není menses, 3 nebo 5 let. Přijde mi to nezdravý, protože tělo se tím vlastně i čistí a je to i kontrola, že je vše v pořádku ;) tak jsem zvolila zase pilulky, jako před 15ti lety :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
6.2.20 10:31

@Jessi12345
v poho..
já miluju život bez ms.. :pankac: letos jdu na výměnu..

uvidíš třeba si to sedá, zase po takové době hormony a tak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
6.2.20 11:10

@smurfka tím se uklidňuju, že jsem 5 let byla bez hormonů a navíc před tím jsem brala jinou, tu už za ty roky přestali vyrábět, tak mám teď jinou, dvousložkovou a nízkohormonální, nad tím jsem taky hlodala :D jestli nízkohormonální nemá menší účinky, ale v příbalovém letáku píšou nejspolehlivější forma, tak snad jim můžu věřit :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15814
6.2.20 11:17
@Jessi12345 píše:
@smurfka to mi nabízela doktorka po porodu taky, ale nelíbí se mi, že vůbec není menses, 3 nebo 5 let. Přijde mi to nezdravý, protože tělo se tím vlastně i čistí a je to i kontrola, že je vše v pořádku ;) tak jsem zvolila zase pilulky, jako před 15ti lety :D

A ono je to přesně naopak :lol: tim, že nedorůstá sliznice je menší riziko problémů. Ale každý si musí najit to své, já do tělíska taky nešla, ale zase z jiných důvodů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
6.2.20 11:44

@Jessi12345
To by se mi asi nelibilo. Nizko a dvouslozka. Ja brala cely zivot cilest. V mezidobi mel nejakou pauzu, to mi pak nasadila taky nejakou takovou hruzu a tak jsem rada ze ten vypadet tenkrát nezrval extra dlouho. Me ty nizko a viceslozkove neudrzely ms, takže jsem vecne spinila v prubehu, coz asi nebylo moc správně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
6.2.20 12:15

@smurfka ale nepůsobí méně ne? Každá antikoncepce musí chránit stejně, když se bere správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama