Myčka a hořké nádobí

217
7.11.19 23:23

Myčka a hořké nádobí

Stalo se vám někdy že cítíte z nádobí umyte myčkou hořkost? Nikoli chuť přípravku, ale jen tu hořkost. Myčku máme necelý rok novou. Používám obyčejné DM tablety, dřív žádný problém, ale najednou jakoby nádobí bylo hořké. Třeba dřevěné vařečky, ale i nerezové lžičky a příbor - když je umyju vodou tak se mi zdá že to zmizí. Dnes jsem uvařila omáčku v hrnci a jak jsem ji ochutnala, vařečka hořká, omáčka se mi zdá taky nahořklá - jestli hrnec :nevim:
Sváděla by jsem to na tablety, ale ty obyčejné přece nejsou tak chemicky napuštěný a hlavně s nimi dřív nebyl problém. Používala jsem i jarove i finish a občas jsem právě taky cítila hořkost. A pak že to má ušetřit práci :nevim: nemůže tam třeba chybět sůl i když mi to nic neukazuje. Občas pustím čistící program. Nějaký dobrý čistič poradíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
347
7.11.19 23:43

Dřevo moc do myčky nepatří. Zkus si najít co tam dávat a co ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31037
7.11.19 23:46

V těch tabletach i jiných přípravcích z DM je jakási strasne horka látka, aby to nesnedly deti. Zkus si liznout tablety. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
7.11.19 23:52

@me-ow Sice ne, ale já tam dávám všechno a problém nebyl až teď. Ale nerez taky načichl takže tím to asi nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31037
7.11.19 23:53

Koukám ale ze to na těch tabletach napsané není. Nemáš i lestidlo z DM? Prozkoumej ho zda tam není napsáno ze obsahuje Bitrex. Bývalo to na výrobcích napsáno. Ja mám teď jiné lestidlo a varecky horké nejsou ale taky byly někdy. Někdy mám prave lestidlo z DM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
7.11.19 23:53

@veria To mě nenapadlo teda ochutnávat tablety do myčky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31037
7.11.19 23:54

@tothova myslím ze to bude spis lestidlo ochutnej lestidlo. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
7.11.19 23:55

Taky davam do mycky vsechno a drevene varecky mi zhorkly pri pouzivani dm gelovych kapsli. Myly bajecne, takhle ciste nadobi jsem hodne dlouho nemela, ale ta hořkost me odradila. Ted aktualne mame sypky Finish prasek, chutove dobry, ale nadobi neni tak dobre umyte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
7.11.19 23:55

@veria Jo myslím že jo, ale moc ho tam neleju. mám snad i sůl z DM. Já nevím, mě to holky doporučovaly, že prý je to stejný jako ty dražší. Byla to známá tak jsem ji verila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31037
7.11.19 23:56

@tothova tak je to jasný, je to lestidlem. Prozkoumej ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
7.11.19 23:56

Dodavam, ze lestidlo mame dm a ted mi to v kombianci s praskem nedela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19115
8.11.19 00:27

Jo, to jsem po tabletách z DM měla taky. Přestala jsem je používat, páč mi bylo fakt nepříjemný jíst s hořkýma příborama….. Teď používám somat gel a talíře mám bez příchuti…Leštidlo z DM jsem nepoužívala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2567
8.11.19 00:41

Mě to dělaly Finish tablety. Pak jsem přešla na Jarové kapsle a eko tablety z DM a od té doby je klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat