Mykóza

6.7.10 11:02

mykóza

Ahoj,holky.Mám takový problém.Asi před 14 dny mi pan doktor zjistil mykózu,předepsal mi vaginální krém Dafnegin,který dost rychle zabral.Na kontrole týden poté mi řekl,ať to ještě doberu.V neděli jsem si zavedla poslední dávku a hned v pondělí mi zase začalo svědění v podbřišku.Na kontrolu jdu zase v pátek,ale problém je,že už mám 2 dny po termínu,takže můžu porodit každou chvíli a bojím se,že pokud se mi ta mykóza vrátila,tak aby se nepřenesla na miminko a nějak mu neublížila.Nemáte s tím někdo zkušenost,prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9454
6.7.10 12:08

ahoj…me bylo v porodnici receno ze se to leci jen proto aby to nezpusobilo predcasny porod…coz u tebe uz asi nehrozi :mrgreen: mela jsem mykozy uplne cely tehotenstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.7.10 12:45

Moc díky!Jsem teď klidnější :wink: Četla jsem na netu v různých diskuzích,že tím trpí hodně budoucích maminek třeba celé těhotenství.Já jsem měla štěstí,že mě to potkalo až ve 38.tt.Jen jsem měla strach o mimčo,aby se to na něj nepřeneslo při porodu a nezpůsobilo to nějaké komplikace nebo zdravotní problémy.Ještě jednou díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
7.7.10 22:43

POKUD MOHU TAKÉ JEŠTĚ REAGOVAT.POKUD MÁTE DOJEM,ŽE SE VÁM TO VRACÍ,TAK MI BYLO ŘEČENO ŽÁDNÉ SLADKÉ A NE HORKÁ KOUPEL.O PŘEDČASNÉM PORODU KVŮLI MIKÓZE MI TAKÉ BYLO NĚCO ŘEČENO.JÁ JI PRAVIDELNĚ DOSTÁVÁM DOKOLA UŽ OD 4 MĚSÍCE A JE TO DĚS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15062
8.7.10 12:03

Tak na mykozy se celkově doporučuje změna stravy. Jsou různé protikvasinkové diety atd., ale je to běh na dlouhou trať. Vypisovat nebudu, na netu je toho dost. Kdo s tím má letité problémy by mohl určitě vyprávět. Ale pokud přišly mykozy v těhotenství a nikdy dřív, tak asi potom jak přišly odejdou a vše se hodí do normálu samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.10 13:15

O tom,že se má omezit sladké,jsem četla,bohužel pozdě,až když se mi mykóza vrátila.Je fakt,že během těhotenství mi sladké chutnalo a chutná,jenže změna jídelníčku mi teď už bohužel nepomůže.Mykózu jsem poprvé dostala v 38.tt,doktor mi předepsal ten krém, který v podstatě hned zabral.Vrátilo se mi to hned po dobrání toho krému a teď už můžu rodit každým dnem (dnes jsem 40+4).Zítra jdu na kontrolu,tak jsem zvědavá,co mi řekne…Ale i tak moc díky za rady :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
3.2.13 08:04

8o Ahojky jsem tady nová, ale s mykozou zápasím celý život :nevim:.Není nic co by jsem nevyzkoušela a je to jedno velké zoufalství. Nejvíc mi pomohla doktorka na alergologii, ale už to mám zase zpátky na to hrozný svědění jsem dostala AERIUS, ale není to na vyléčení jenom to tolik nesvědí. Zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá co mi řekne. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
14.6.13 08:36
@veverka_C píše:
Ahoj,holky.Mám takový problém.Asi před 14 dny mi pan doktor zjistil mykózu,předepsal mi vaginální krém Dafnegin,který dost rychle zabral.Na kontrole týden poté mi řekl,ať to ještě doberu.V neděli jsem si zavedla poslední dávku a hned v pondělí mi zase začalo svědění v podbřišku.Na kontrolu jdu zase v pátek,ale problém je,že už mám 2 dny po termínu,takže můžu porodit každou chvíli a bojím se,že pokud se mi ta mykóza vrátila,tak aby se nepřenesla na miminko a nějak mu neublížila.Nemáte s tím někdo zkušenost,prosím?

Mně zjistili u porodu streptokoka a říkali, že by se to mohlo přenést na miminko. Dostala jsem kapačku s nějakými antibiotiky a všechno bylo oukej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
14.6.13 08:37

@ina 77
Já jsem na ni nikdy netrpěla, ale od té doby, co jsem otěhotněla už ji mám podruhé :(. Aktuálně s tím zase bojuju. Tentokrát je nějaká silnější, nepříjemnější a svědivější, ach jo :/.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.13 15:07

Dobrý den, prosila bych o jakékoli rady s mykozou, trápí mě už druhý rok a opravdu jsem už zoufalá. Gynekoložka mi vždy předepíše akorád nějake globule nebo čípky, ale pak se to o5 oběví. Můj sexuální život už je skoro pase, protože vždy po sexu mam utrum minimalně na tyden:( a to tak sex miluju:(…potře­bovala bych nějake zaručene rady jak to dlouhodobě vylečit… děkuji za každou radu:* už jsem fakt zoufalá :zed: :| :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.14 21:27

3. rok bez mykóz

Holky, cítím s Váma!
Na mykózy jsem trpěla několik let a s těhotenstvím to nikdy nemělo nic společného. Děti ještě nemáme. Začlo mi to na vejšce asi ve třeťáku a táhlo se to dobré 4 roky. Nejdřív jen občas, když byl stres nebo změna prostředí, pak čím dál častěji a nakonec už jsem měla buď menzes nebo slušně rozjetý kvasinkový zánět. Hrozný! Sex tabu, nálada hrozná, částky za doktory astronomické - to Vám nemusím vyprávět. Zkusila jsem masti, kapsle, prášky, antibiotika, diety, změnu oblečení, hygienické přípravky, preventivní lactobacily, speciální tampony a nakonec i „očkovací kůru“. Občas to zánět utlumilo do další menzes, ale většinou se nestalo nic. Pomohla mi až tchýně, které se asi zželelo sexuálně abstinujícího syna a dokopala mě k doktoru Šabatovi, který provozuje léčbu nosody. Na tyhle věci moc nejsem, ale když už několikátý rok nemůžete dát nohy pořádně k sobě, aby to nepálilo, zkusíte vše. Holky, SUPER!!! Hned ve dveřích jsem dostala sprďáka za uplé džíny a zaplať PánBůh, že jsem neměla tanga, kor z uměliny. Nebudu to protahovat. Pan doktor mi udělal rozbor pomocí elektropřístroje a zjistil hned několik věcí (Mimo jiné i boreliózu). Domluvili jsme se ale, že nejdřív přeléčíme ten zánět, ať mám pokoj. Vysvětlil mi, že to je dneska velmi běžná věc, na kterou trpí velké procento žen a že je způsobená chlamydií. Mám přírodovědné vzdělání, tak jsem mu namítla, že to je blbost a že chlamydie se přenáší jen pohlavně a ještě, že se dá snadno zjistit (Sama jsem byla několikrát testovaná a nic.). Prý to není pravda a už na to začíná přicházet čím dál víc lékařů. Neprotestovala jsem, přeci jenom jsem chtěla pomoct. Celá léčba probíhala tak, že jsem od něj brala kapky, u kterých zvyšoval koncentraci účinné látky. Kůru dostal povinně i přítel, takže jsme kapali oba. Za cca 3 měsíce bylo po zánětu. Vážně. Prostě šmitec. Trochu jsem upravila i šatník a raději se neláduju moc sladkým, ale s klidným svědomím si občas dám jedno 4-pivo a letos jsem poprvé vytáhla i uplé džíny. Záněty přestaly. Od té doby pěju ódy na pana doktora a nosody kudy chodím a doporučuju všem, co si na záněty stěžují. Ale dokud to člověk sám nezkusí, tak neuvěří. Já mám pokoj už 3. rokem 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.4.14 14:19

Ahoj holky potřebovala bych porodit. V těhotenství jsem trpěla na výtoky a mykozu, dr. mě nelečila že je to normální v těhu. Už je to 2měsíce po porodu a stále ji mám Dr předepsal tablety nepomohly.Tak jsem si koupila sama bez předpisu a zase nic, potom zase jinou značku a stále nic. Mám výtoky a už mě začíná bolet podbřišek. Fakt si už nevím rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.4.14 14:20

Ne porodit, poradit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
15.4.14 15:09

No, zkus jiného gynekologa. Sama jsem s tím byla asi u 6 různých a každý předepsal něco jiného. Něco pomohlo, něco ne. Ale teda bohužel, nic nepomohlo úplně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.14 18:25

Ahoj, je mi to trapný a proto pros o anonym.. Asi před 10-ti dny jsem dostala silnou hnisavou angínu, beru antibiotika.. Asi třetí den mě začlo pálit mezi nohama.. Mazalo jsem to dětskym krémem na opruzeniny, většinou to pomůže, teďkon ne.. Teď to mam tak týden, nemůžu si ani sednout na záchod, mam oteklou hráz a vždycky mi přijde, že to „praskne“ a začně to hrozně pálet, trochu i krvácim..myslíte že je to mykoza? Na gyndu se mi nechce, svýho gynekologa moc nemusim, navíc jsem panna a přijde mi, że si mě za to dobírá, także tam fakt nechci.. A nevim co mam dělat :,( :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama