Placenta praevia – bojím se, zda donosím miminko

16742
1.7.10 08:55

placenta praevia

Ahoj, jsem v 19tt a před měsícem jsem začala krvácet a odtekla mi asi i nějaká voda. 3týdny jsem ležela v nemocnici a pak mě propustili s tím že mám mít klidový režim a že neví čím to bylo. Můj gynekolog mi z utz zjistil že mám špatně uloženou placentu-nízko a že mi překrývá celou branku,takže je velké riziko dalšího krvácení, potratu nebo předčasného porodu. Mám ležet, občas se můžu projít ale dodržovat klidový režim.
Zajímá mě jestli to někdo měl taky tak a jak jste mimčo donosili? Ale spíš by mě zajímali případy kdy ta placenta byla opravdu přes branku a ne jen že dosahovala k ní. Já mám tu nejhorší možnou variantu
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5550
1.7.10 09:09

Ahoj, mě v 19.tt dr. zjistil, že mám placentu praevia tak jako ty - přes celou branku zepředu i zezadu. Neměla jsem teda žádné potíže a kdyby mi nedělal utz, ani o tom nevím. Za 14 dní jsem šla na kontrolu a placenta se posunula tak, že už nezasahuje přes branku, jen je níž, než by měla být. Jsem teď ve 23.tt a doufám, že už to bude jen a jen lepší.
Tobě držím pěsti, aby se placenta vysunula nahoru a tys donosila zdravé miminko! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
1.7.10 09:30

Tak to je zatím pozitivní, díky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
1.7.10 09:49

leila-ty mas praeviu centralis,tedy uplne vcestnou.To zkusenost nemam,muze se vytahnout,ale ta centralis vetsinou az tak ne.. :nevim:,a pokud tak zustane,rodi se CS.
Ja mam praeviu marginalis-to znamena castecne prekryvajici,na zadni stene.V tehotenstvi jsem krvacela hodnekrat(vsechny tri trimestry),placenta se diky tomu,ze na je na zadni stene posunula za celou dobu jen nepatrne.Ted uz jsem nastesti ukoncila 38tt,takze uz me ceka jen zaver.

Preji ti,at se placenta umoudri,hlavne nekrvaci a vse dopadne dobre :kytka:

/jen nechapu,ze ti ji nezjistili i v nemocnici :nevim: ,mne diky ni delaji celou dobu krom utz pres bricho i vnitrni utz,a to pokazde/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
1.7.10 10:04

Any mě v nemocnici dělali utz přes břicho, vnitřní nikdy. Oni jen hlídali tu vodu a jendu mi doktor řekl, placenta je v pořádku je na zadní stěně. Že by spadla během těch dvoutýdnů? ale propuštěli mě ve středu, to mi dělali UTZ a v po jsem už byla u svého doktora a ten to už viděl, tak já fakt nevím. Ale ve strakonické nemocnici jsou prostě machři, jsoutam třicetiletý dktoři a nějak nevzbuzujou důvěru

Jinak za CS bych byla ráda, já se porodu bojím, chtěla jsem si to někde vyřídit i tak na přání, takže za to bych byla moc ráda, ale bojím se aby to nepřineslo nějaké komplikace Nejvíc mě děsí že jsem sipřečetla že se může do 10minut vykrvácet a my to máme do nemocnice 40 minut.
Taky mi doktor říkal že by to znamenalo od třetího trimestru do konce ležet v nemocnici.
No a ten doktor v nemocnici mi taky říkal že jí mám na zadní straně ale že je v pořádku, tak snad mu můžu věřit alesopoň tu zadní stranu :lol: Takže tam se moc nevytahuje jo? On mi taky můj doktor říkal že tolik se to zase nevytáhne.
každopádně děkuju za rady. ještě jaký jste měli ten režim, leželi jste?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8707
1.7.10 10:14

ahoj holky mám placentu jak na zadní tak na přední stěně kde zasahuje 2 cm přes branku,minule pondeli jsem po krecich spinila to se na placentu neprislo a predevcirem mi to řekla moje gynekoložka,beru ascorutin,ale jak mám doma děti moc klidu nemám a od toho uterý špinim resp v uterý ano včera ne dnes od rana trošku… :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
1.7.10 10:30

mě napsal doktor nějaký cyclo 3 forte, prý je to lepší a silnější než askorutin. Tak jím to a magnesium, pobolívá mě břicho,a le to i celé první těhu takže u ěm asi norma :wink:
já právě nevím jak se chovat kdybych začala špinit nebo krvácet. jak jsem si přečetla že se může za krátkou dobu vykrvácet tak se budu bát to nechat, ale do nemocnice by se mi taky hned nechtělo, protože tam si mě nechají to je jasný. Doufám že se to teda nestane, ale chci být připravená
Já mám ten luxus že manžel pracuje jen od 3 do 8 ráno,tkaže přes den je s náma a má malu na starost. Sice je to pro něj záběr, vaří, stará se o malou, uklízí, prostě dělá všechno a k tomu do práce, ale musí to vydržet.Takže já se snažím šetřit když můžu ale už mě to teda nebaví jen ležet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8707
1.7.10 10:35

leilo a teď špiníš???já mám přítele 30 km od sebe a roediče pracující ,takže mam jedine stesti ze uz muzu deti vypustit i pred barak starsi maleho ohllidá a vidim na ne z okna ,ale leženi mne neba a boli mne celej clovek…pristi týden mame jezdit po vyletech meli jsme s pritelem planovanou dovolenou,ale nevim jestli jezdit bduu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
1.7.10 10:41

Nešpiním. Krvácela jsem ten týden v nemocnici, pak to přestalo a po týdnu jsem jen tak zašpinila úplně černou krví, tak to prý tam někde bylo schovaný, nebyla to čerstvá krev. Od té doby nic. hrozně bych so přála aby to tak zůstalo. Chtěla bych miminko donosit a děsí mě jak všude píšou že u tohle diagnozy hrozí ppředčasné porody a dokonce potraty. S Nelčou jsm taky ležela, ale to se mi zkracoval čípek, tak to ještě není vyloučené že mě to postihne taky i v tmhle těhu. A strašně jsem se o ní celou dobu bála, potíže jsem měla od 18tt ale ten čípek až ve 26. Považovala bych za súspěch donosit mimčo alespoň do toho 30tt pak užto není taková katastrofa

Příspěvek upraven 01.07.10 v 10:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
1.7.10 10:44

leila-no oni rikaji,ze kolem 20tt je spousta placent dole,ale hodne se jich do 30-35tt vytahne nahoru.Mne se teda nevytahla,ale pokazde to kontroluji vnitrnim utz(jestli se povytahuje,jestli se neodlucuje apod).
Do nemocnice to mam taky 40minut-teda do jedne to mam cca 5min,ale prave kvuli rizikovce a odbornosti dojizdim do te lepsi,vzdalenejsi.S krvacenim me naopak uklidnovali,ze mam jezdit az kdyz je kraceni „mohutne“ jako silna MS,ktera nejde zastavit.Spineni jsem tedy vzdy hlasila na dalsi kontrole,kdyz to zacalo krvacet „cerstvou krvi“,tak jsem lehla a pul hodky cekala,jestli se bude zeslabovat..a pak kdyz ne,tak vyjizdela..
Rezim samo klidovy-zadne namahani,nic tezsiho k zvedani,zadny sex,zadne delsi chozeni,proste opravdu opatrne,ale vylozene celou dobu lezeni ne.To jsem vzdy lezela v tech krvacejicich obdobi.(cele 4mes.jsem lezela u prvorozeneho a to obdobi potom byl des bes-svaly a fyzicka zadna)
Na porod jsem pravda trochu nervoznejsi,protoze zvolili,ze se to zkusi normalne(moje lekarka v poradne pro patolog.tehu je velmi proti CS) a kdyz to zacne moc krvacet,tak akutni CS.(ale jak rikam,ja nemam centralis,jen castecne zasahujici)Takze nevim,na cem budu,ale verim,ze to bude dobre.
A ten UTZ,oni to vidi i pres bricho,ale myslim,ze daleko presnejsi je to vnitrkem-mne to delali jeste min.tyden(37tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8707
1.7.10 10:45

já nemám čerstvou krev jen růžový až nahnědlý výtok,ale jen když se utřu na intimce není nic zaplatbuh…minuklý týden jsem teda byla hodně vyjukaná ..predchozi těhu jsem měla bez problému tak jsem z toho rozladěná už jen proto že už tak mám rizikové čekám dvojčátka…mne bylo řečeno že se mi určitě placenta vytahne jak je na přední stěne na zadní stěne je dobře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
1.7.10 10:47

a ted jsem si precetla tvuj posledni prispevek-tak to jsme na tom stejne-ja taky u prvniho mela zase problemy se skracovanim cipku a oteviranim…a v druhem tehu zas ta placenta..
to je nahodicka 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
1.7.10 10:51

market-tobe taky drzim palecky,at se placenty umoudri.Na te predni stene by se to melo velice pravdepodobne vytahnout,i vzhledem k tydnu tehu.Ty to mas zas komplikovane a rizikove kvuli dvojcatkum,tak at je vse v poradku!
(jsem ty placenty za toto tehu tak studovala,ze toho mam plnou hlavu :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
1.7.10 10:53

Any já si to právě pamatuju z prvního, v podstatě jsem ležela od 18tt mezitím jsem pak na chvilku chodila ale nic velkýho a ve 26 lehnout až do 36. A ta fyzička potom byla teda šílená. Poád jsem byla unavená jak jsem byla zvyklá ležet, no hrozný. Ale zase aby bylo všechno v pořádku za to mi stojí. Taže třeba do krámu neba na zahradu můžu, tam sednout nebo lehnout a zase domů. trochu poklidit a něco uvařit asi taky co? Ty jo ať už je alespoň po prázdinách a jsem alespoň 28, pak už se nebudu tolik bát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
1.7.10 10:53

Any já si to právě pamatuju z prvního, v podstatě jsem ležela od 18tt mezitím jsem pak na chvilku chodila ale nic velkýho a ve 26 lehnout až do 36. A ta fyzička potom byla teda šílená. Poád jsem byla unavená jak jsem byla zvyklá ležet, no hrozný. Ale zase aby bylo všechno v pořádku za to mi stojí. Taže třeba do krámu neba na zahradu můžu, tam sednout nebo lehnout a zase domů. trochu poklidit a něco uvařit asi taky co? Ty jo ať už je alespoň po prázdinách a jsem alespoň 28, pak už se nebudu tolik bát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama