Reklama

Mzda účetní - kolik si říct?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 20:59
Mzda účetní - kolik si říct?

Zdravím všechny, kdo mají co k tématu ;)
Pracovala jsem po škole 5 let jako účetní (Praha, větší firma), účtovala jsem pohledávky, sklady, pokladnu, cesťáky, banku, závazky… nedělala jsem mzdy, majetek atd. Nyní hledám práci po 6 letech na RD (měla jsem jednu kratší brigádu v účetní firmě) a nevím, kolik si říct? Po škole jsem měla 25 hrubého, ale jak se to pohybuje teď? Je mi jasné, že jinak to bude v Praze a jinak na menším městě, ale aspoň orientačně, kolik byste si řekli?

Děkuji všem a přeji hezký večer.

Anonym - osobní info, peníze.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 21:06
@Anonymní píše:
Pracovala jsem po škole 5 let jako účetní (Praha, větší firma), účtovala jsem pohledávky, sklady, pokladnu, cesťáky, banku, závazky… nedělala jsem mzdy, majetek atd. Nyní hledám práci po 6 letech na RD (měla jsem jednu kratší brigádu v účetní firmě) a nevím, kolik si říct? Po škole jsem měla 25 hrubého, ale jak se to pohybuje teď? Je mi jasné, že jinak to bude v Praze a jinak na menším městě, ale aspoň orientačně, kolik byste si řekli?

Hrozně moc záleží na firmě a na přesné pozici co konkretně budeš dělat. Jsou firmy, které zaplatí účetní sotva 20tis hrubého a v jiných firmách mají 60. Ale vše se odvíjí od konkrétní náplně práce a zodpovědnosti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 21:08

Brno větší firma cca 30-35 hrubého + roční bonus. V naší firmě záleží i na jazykové vybavenosti atd.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 21:18
@Anonymní píše:
Hrozně moc záleží na firmě a na přesné pozici co konkretně budeš dělat. Jsou firmy, které zaplatí účetní sotva 20tis hrubého a v jiných firmách mají 60. Ale vše se odvíjí od konkrétní náplně práce a zodpovědnosti.

Myslela jsem přibližně účtování výše zmíněného, banka, pokladna, pohledávky, závazky…

J_Doe
Závislačka 2838 příspěvků 11.09.18 21:19
@Anonymní píše:

Umíš jazyky?
A chceš dělat účetní, nebo například finančního analytika se znalostí účetnictví? Kontrolera?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 21:26

@J_Doe Angličtina, ale poslední dobou moc nepoužívaná, takže spíš písemně… Chci dělat účetní a nejradši bych na zkrácený úvazek kvůli dětem.

J_Doe
Závislačka 2838 příspěvků 11.09.18 21:29
@Anonymní píše:
@J_Doe Angličtina, ale poslední dobou moc nepoužívaná, takže spíš písemně… Chci dělat účetní a nejradši bych na zkrácený úvazek kvůli dětem.

Tak když oprášíš AJ, a budeš hledat tam, kdy ji využiješ, mířila bych minimálně na 35t za celý úvazek úplně v pohodě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 22:02

@J_Doe V Praze klidně víc. To co zakladatelka popisuje je velký objem práce. Já bych si s klidem řekla 45-50tis za plný úvazek (Praha, střední firma, aktivní využití AJ).

Moise
Hvězda diskuse 35317 příspěvků 15 inzerátů 11.09.18 22:21
@J_Doe píše:
Tak když oprášíš AJ, a budeš hledat tam, kdy ji využiješ, mířila bych minimálně na 35t za celý úvazek úplně v pohodě.

v Praze určitě víc

Moise
Hvězda diskuse 35317 příspěvků 15 inzerátů 11.09.18 22:23
@Anonymní píše:
@J_Doe V Praze klidně víc. To co zakladatelka popisuje je velký objem práce. Já bych si s klidem řekla 45-50tis za plný úvazek (Praha, střední firma, aktivní využití AJ).

neřekla bych, je to úplně běžná a ta nejjednodušší účetnická práce. Vyšší mzdy mají hlavní účetní ve firmách, které už mají mnohem větší zodpovědnost, mzdovky.. :nevim:

J_Doe
Závislačka 2838 příspěvků 11.09.18 22:25
@Moise píše:
v Praze určitě víc

No, tak pokud je to tak, tak je to pro zakladatelku určitě dobrá zpráva!
Já jen čekala, že střední až velká firma obvykle nemívá na ten celý objem prací jednoho člověka, ale je to rozdělené pro víc lidí, každý účtuje jen úzký okruh, a ten plat je pak menší… A práce nudnější…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 22:27
@Moise píše:
neřekla bych, je to úplně běžná a ta nejjednodušší účetnická práce. Vyšší mzdy mají hlavní účetní ve firmách, které už mají mnohem větší zodpovědnost, mzdovky.. :nevim:

je to hlavně o objemu, pokud nemají ve firmě automatizaci a účetní musí zaúčtovat např. 1000 faktur, k tomu ještě třeba 200 cesťáků, banku atd. tak je to pro jednoho člověka na plný úvazek skoro nezvladatelné. Pokud k tomu má ještě kontrolu saldokont tak je to dost časově náročné. Ale každopádně v Praze bych po 40nešla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 22:29

V Praze v zahranicnim firme 38 hrubeho. Prislo mi to neadekvatne ohodnocene, priserne pracovni prostredi oproti nablyskanemu prostredi klientske zony a hystericka sefova s neusporadanym rodinnym zivotem. Po mesici a pul ve zkusebce jsem do dvou dnu odesla…

Moise
Hvězda diskuse 35317 příspěvků 15 inzerátů 12.09.18 17:05
@J_Doe píše:
No, tak pokud je to tak, tak je to pro zakladatelku určitě dobrá zpráva!
Já jen čekala, že střední až velká firma obvykle nemívá na ten celý objem prací jednoho člověka, ale je to rozdělené pro víc lidí, každý účtuje jen úzký okruh, a ten plat je pak menší… A práce nudnější…

Záleží spíš na těch konkrétních firmách, o si můžou a nemůžou dovolit, jak moc si chtějí zaměstnance udržet a jaké nabízejí benefity.. i ty můžou udělat hodně
V těch větších je sice užší specializace, ale zato už většinou funguje automatizace, mají informační systémy na jiné úrovni.
Já jdu teď z takové malé firmy do větší a na penězích si polepším.. je to hrozně individuální..
Jinak já bych si prostě na pohovoru řekla tolik, kolik chci - samozřejmě nějak reálně.. není nic jednoduššího než si vyhledat podobné pozice v okolí :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama