Mzdové náklady DPČ

3
16.2.21 07:25

Mzdové náklady DPČ

Dobrý den,

Jak se dostanu k částce „Mzdové náklady zaměstnavatele“ 33 718 Kč? Je to čistá mzda co mi vyplatí + ZP co odvádí zaměstnavatel + SP co odvádí zaměstnavatel + co ještě :)

Děkuji za reakce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
110
16.2.21 07:56

Mzdové náklady zaměstnavatele se počítají jako hrubá mzda + odvody na sociální pojištění 24,8 % + odvody na zdravotní pojištění 9 %. Čistá mzda se jednoduše zjistí tak, že se odečtou sociální a zdravotní připadající na zaměstnance a daně a srážky. Mně vychází, že máš hrubou mzdu 25 200 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.2.21 08:09
@Paluška01 píše:
Mzdové náklady zaměstnavatele se počítají jako hrubá mzda + odvody na sociální pojištění 24,8 % + odvody na zdravotní pojištění 9 %. Čistá mzda se jednoduše zjistí tak, že se odečtou sociální a zdravotní připadající na zaměstnance a daně a srážky. Mně vychází, že máš hrubou mzdu 25 200 Kč.

Děkuji,
jsem blbej. Počítal jsem čistou mzdu + odvody…

Děkuji za reakci. Hezký den :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.2.21 08:20
@Paluška01 píše:
Mzdové náklady zaměstnavatele se počítají jako hrubá mzda + odvody na sociální pojištění 24,8 % + odvody na zdravotní pojištění 9 %. Čistá mzda se jednoduše zjistí tak, že se odečtou sociální a zdravotní připadající na zaměstnance a daně a srážky. Mně vychází, že máš hrubou mzdu 25 200 Kč.

A ještě bych se rád zeptal, zrušení superhrubé mzdy se nijak u DPČ neprojeví?

Vůbec tomu nerozumím :oops:

Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1333
16.2.21 08:39
@klima75 píše:
A ještě bych se rád zeptal, zrušení superhrubé mzdy se nijak u DPČ neprojeví?

Vůbec tomu nerozumím :oops:

Děkuji :)

Projeví. Pokud máš takovou částku, tak odvádí normálně ZP a SP a daň se si počítala že superhrubé mzdy. Teď se bude počítat z hrubé, takže by jsi na tom měl být líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat