Na čem fotit? Jak vyrobit pozadí pro focení?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2

Reklama

Petulele
Stálice 57 příspěvků 25.09.10 20:37
Proč zrcadlovku?

Má někdo důvod pro zrcadlovku? myslím, že na domácí focení není třeba - je neskladná, těžká, spousta práce, je na ní třeba dácat víc pozor, víc údržby apod… Možná ukojí umělecké ambice, ale pro domácí použití je to podle mě holý nesmysl

Stačí kvalitní kompakt - stejně mají totéž. Např. u spousty fotáků Canon jsou „vnitřnosti“ stejné a liší se jen plastem a za to pak platíte.

Osobně na domácí focení doporučuji foťáky Panasonic Lumix - mají režimy od inteligentní automatiky až po plný manuál a optiku od Leicy, což ani mnohé zrcadlovy nemají a nemůžou se s tím srovnávat. Jeden samozřejmě mám (jednoduchoučký TZ-6) a jsem naprosto spokojená.

Znám jedno fotgrafa, který není tzv. „profesionální fotograf“ ale je to opravdový profesionál, který už vyhrál několik cen a jehož fotky byly na mnohých titulkách módních časopisů, a ten všechny svoje osobní fotky dělá na mobil - i s tou ubohostí jako je mobilní telefon udělá dobrý fotograf mnohem lepší snímky, než leckdo s digitální zrcadlovkou…

Spíš bych tedy trochu ušetřila a nekupovala zrcadlovkou a opravdu hodně a hodně fotila dokud nebudou fotky opravdu dobré. Teprve potom možná až zrcadlovku, až se focením budete chtít živit.

kitt  26.09.12 15:37

Zkuste slepit dohromady nejaky tvrdy papir nebo kartony a to polepit novinama :ú je to narocnejsii ale pak sou nadherne fotky! viim z vlastni zkusenosti! :)

Verca1989
Echt Kelišová 9469 příspěvků 1 inzerát 03.02.13 22:37

Ahojky, potřebovala bych radu. Nevíte někdo, kde by se dala sehnat látka podobná té na fotce? Fotografka ji použila při focení jako pozadí a já se jí nějak zapomněla zeptat a moc by se mi to líbilo :)

lucienne
Neúnavná pisatelka 16065 příspěvků 03.02.13 22:40

@Verca1989 http://www.ikea.com/…ts/60131593/ :)

Verca1989
Echt Kelišová 9469 příspěvků 1 inzerát 03.02.13 22:45

@lucienne děkuju moc, to je přesně ono :kytka: :palec:

Huffmanka
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 04.02.13 05:12
@Petulele píše:
Má někdo důvod pro zrcadlovku? myslím, že na domácí focení není třeba - je neskladná, těžká, spousta práce, je na ní třeba dácat víc pozor, víc údržby apod… Možná ukojí umělecké ambice, ale pro domácí použití je to podle mě holý nesmysl

Stačí kvalitní kompakt - stejně mají totéž. Např. u spousty fotáků Canon jsou „vnitřnosti“ stejné a liší se jen plastem a za to pak platíte.

Osobně na domácí focení doporučuji foťáky Panasonic Lumix - mají režimy od inteligentní automatiky až po plný manuál a optiku od Leicy, což ani mnohé zrcadlovy nemají a nemůžou se s tím srovnávat. Jeden samozřejmě mám (jednoduchoučký TZ-6) a jsem naprosto spokojená.

Znám jedno fotgrafa, který není tzv. „profesionální fotograf“ ale je to opravdový profesionál, který už vyhrál několik cen a jehož fotky byly na mnohých titulkách módních časopisů, a ten všechny svoje osobní fotky dělá na mobil - i s tou ubohostí jako je mobilní telefon udělá dobrý fotograf mnohem lepší snímky, než leckdo s digitální zrcadlovkou…

Spíš bych tedy trochu ušetřila a nekupovala zrcadlovkou a opravdu hodně a hodně fotila dokud nebudou fotky opravdu dobré. Teprve potom možná až zrcadlovku, až se focením budete chtít živit.
8o

chaarleene
Echt Kelišová 7902 příspěvků 04.02.13 15:35
@Huffmanka píše:
8o

asi tak 8o :lol:

Huffmanka
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 04.02.13 17:23

@chaarleene Co to znemena kvalitni kompakt? Mela jsem jich hodne a opravdu mi na tom neprijde nic kvalitniho. Kazdymu vyhovuje neco to nikomu neberu, ale nebudu psat ze kompakt a zrcadlovka se lisi jen tim ze to okolo vypada rozdilne, ale vnitrek je stejnej. Nechci tu nikoho urazet, to za prvy. A za druhy znam spoustu tech " profesionalnich fotografu " a ze zkusenosti vim, ze umi byt daleko lepsi nez ti ""profesionalni"". Driv to bylo proste tak, ze kazdy mesto melo svyho fotografa a holt byl clovek odkazanej na to co je, at byl dobrej, nebo ne. Kazdej na fotkach vypadal jak magor. A to vidm dnes vsude, jakmile je to ten "" profesional "" tak to je fakt daleko horsi. I ja mam takovy krasny "" profesionalni fotky"" a dodnes jsem nasrana ze jsem nesla k nejakymu amaterovi kterej se snazi zuby nehty, protoze se chce prosadit.

Reklama

lucienne
Neúnavná pisatelka 16065 příspěvků 04.02.13 17:26

@Huffmanka :potlesk:

chaarleene
Echt Kelišová 7902 příspěvků 04.02.13 18:09

@Huffmanka naprosto s tebou souhlasím… mně v tom příspěvku Petulele dostalo tvrzení, že kompakt má stejná střeva jako zrcadlovka :lol: protože mám pocit, že existuje snad jeden kompakt, který má FullFrame snímač, jinak ty snímače v kompaktech jsou fakt o hodně jinde než v zrcadlovkách :nevim:

já jsem teď dostala kompakt s výměnnými objektivy a když ho porovnám s Lumixem, který jsem měla předtím, tak to je fakt nebe a dudy - a to to ještě není „čistokrevná“ zrcadlovka :lol:

co se týče profíků - jsou to lidi jako každý jiný, někdo dělá svou práci dobře, s nadšením a snahou se zlepšovat, ať už je to profík nebo amatér, jiný hřeší na to, že je profík, a jede si to svoje pořád dokola, no a pak je spousta těch, co si říkají profíci, ohánějí se výbavou za statisíce a fotky nestojí za nic…

Huffmanka
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 04.02.13 19:12

@chaarleene Ano,prsne tak. Ja nemam zkusenosti s tama novyma kompaktama s vymenitelnyma objektivama, vim ze ho ma kamaradka, byla spokojena, ale proste touzi po zrcadlu. K poslednimu odstavci. Jo, jo, dnes kdyz uz vidim ze ma nekdo „poradny delo“, tak si rikam ze jeste nemusi byt buhvi jaky fotograf a taky to tak hodne byva. Dnes to je tak, ze pokud se cloveku dari s focenim, touzi upgradovat a tak skonci u neceho dobryho a pak je zase nekdo kdo si koupi hned zpocatku vybavu jak blazen jak rikas za statisice. Nedavno nas fotila nejaka pani v ramci jednoho pruvodu, fotak vystavni, ale fotky o nicem.

chaarleene
Echt Kelišová 7902 příspěvků 04.02.13 20:14

@Huffmanka já jsem teď dostala Sony NEX 5N, teda říkám, že to je házení perel sviním, protože nejsem žádný bůhvíjaký fotograf, ale fotky jsou z toho super, je to oproti kompaktu hrozně rychlé, má to APS-C snímač, dobrý objektiv, takže stíhám vyfotit dítě, aniž by mi zdrhlo :lol: a má to AVCHD video - fakt skvělý :palec: :potlesk: manžel mi řekl, ať neprotestuju, že to prostě budeme mít jako rodinný foťák, že třeba na výlety on nebude muset tahat svou výbavu :lol:

Salorka
Závislačka 3976 příspěvků 1 inzerát 07.12.17 11:34

Holky, co používáte krom deky a prostěradel?

plenkovedorty
Povídálka 28 příspěvků 1 inzerát 07.12.17 11:43

@Salorka S dovolením se přidám, taky mě zajímá :)

Stránka:  « Předchozí 1 2

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

"Nikdo vás neumí vytočit jako vlastní dítě," potvrzuje dětská psycholožka

Psycholožka Klára Marušincová přirovnává současnou situaci rodičů k výběru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Získejte každý den dárek, stačí otevřít Adventní kalendář OnaDnes.cz

Již tradičně jsme si pro věrné čtenářky a čtenáře OnaDnes.cz připravili... číst dále >

Lékař v Rozstřelu: Vakcínu proti chřipce z loňských virů nedoporučuji

Chřipku lze podle psychoimunoneurologa vyléčit za tři dny. "Stačí kombinovat... číst dále >

Reklama