Na jaký jít obor

3.8.21 19:38

Na jaký jít obor

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na jaký obor střední školy by jste mi doporučili jít.
Ano vím, je to velice zvláštní otázka, jenomže si s ní lámu hlavu už dost dlouho.
Ráda bych šla na veterinu, jenže se bojím, že si poté nevydělám dostatek peněz na uživení se.
Jsem typ člověka který by radši pracoval pod nějakou firmou.
Bojím se že kdybych byla veterinářka která má vlastní kliniku, a nezískala bych klientelu, tak můžu zkrachovat a skončit bez práce.
A také nechci brat pouze 18 000 Kč, z toho se v dnešní době vážně neuživím.
Nemáte radu jaký obor by se ke mně hodil?
Předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24402
3.8.21 19:39

Co zatím gympl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9736
3.8.21 19:40

Tak střední „veterina“ ti je k ničemu. Musís udělat 6 let vysoké ještě k tomu. A opravdu bych se nebál toho, že se jako veterinář neuzivis. Zvířat jsou mraky a veterinářů málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
942
3.8.21 19:47

Takhle az moc dopredu nepremyslej a jdi na tu vererinu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3891
3.8.21 19:48

Záleží jak jsi inteligentní. Pokud nadprumer, jdi na gymnázium. Průměr - je tu možnost třeba zdrávky, pak např. navazující studium, dentální hygienistky se taky mají dobře a je jich nedostatek. Ale záleží i co ti jde s baví tě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.8.21 19:49

@Len123l taky bych ráda jenže já jsem typ člověka který nad takovými věcmi hodně přemýšlí. Prostě třeba bych dodělala veterinu a najednou zjistila že mě to neuživí by bylo dost blbý, tak radši si to naplánuji vše dopředu XD

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24402
3.8.21 19:52
@Květina124 píše:
@Len123l taky bych ráda jenže já jsem typ člověka který nad takovými věcmi hodně přemýšlí. Prostě třeba bych dodělala veterinu a najednou zjistila že mě to neuživí by bylo dost blbý, tak radši si to naplánuji vše dopředu XD

Ale veterina tě uživí, těch dobrých je málo a lidi jsou na zvířata cvoci, jak jsou marod, tak do nich narvou víc peněz jak do sebe :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2096
3.8.21 19:53

Střední veterinou to nekončí pokud chceš aby z tebe něco bylo, jinak tohle je obor, na který když máš hlavu a šikovný ruce, tak je šance na dobrý výdělek v budoucnu, ale chce to dát tomu svůj čas teď a dalších tak 10 let… začít můžeš u zajetýho veterináře a přebrat praxi, nebo si udělat specializaci jen na určitý druh zvířat, ale i když si otevřeš svoji kliniku, lidi se najdou co k tobě budou chodit… mazlíčků je hodně a vim i o baráku, kde se uživí dva veterináři vedle sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17928
3.8.21 19:53

No jestli chceš jít na veterinu, tak tak jako tak potřebuješ nejdřív gympl. TO je obecně asi dobrá volba a během těch čtyř let by si mohla někde na cestě nabrat nějaké sebevědomí.

A teda jako vetrinářka budeš brát výrazně více než 18000 i jen jako něčí zaměstnec.

Ze střední máš kvalifikaci na sestru na veterině, tam je peněz méně než pro veterinářky a hlavně teda bude složitější dostat se a vystudovat vejšku, protože zrovna na veterinu potřebuješ mít dobré studijní nároky a na to je fakt nejlepší gympl.

Příspěvek upraven 03.08.21 v 19:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25479
3.8.21 19:57
@Květina124 píše:
Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na jaký obor střední školy by jste mi doporučili jít.
Ano vím, je to velice zvláštní otázka, jenomže si s ní lámu hlavu už dost dlouho.
Ráda bych šla na veterinu, jenže se bojím, že si poté nevydělám dostatek peněz na uživení se.
Jsem typ člověka který by radši pracoval pod nějakou firmou.
Bojím se že kdybych byla veterinářka která má vlastní kliniku, a nezískala bych klientelu, tak můžu zkrachovat a skončit bez práce.
A také nechci brat pouze 18 000 Kč, z toho se v dnešní době vážně neuživím.
Nemáte radu jaký obor by se ke mně hodil?
Předem děkuji za odpovědi.

a už se nebojíš jít na střední? nějaký pokrok za pár hodin, co?
ty jsi ten vzdělávací troll, akorát jsi to trochu vytunila, že jo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9736
3.8.21 19:59
@Květina124 píše:
@Len123l taky bych ráda jenže já jsem typ člověka který nad takovými věcmi hodně přemýšlí. Prostě třeba bych dodělala veterinu a najednou zjistila že mě to neuživí by bylo dost blbý, tak radši si to naplánuji vše dopředu XD

Veterina tě vždycky uživí. Ale máš před sebou 10 let studia a nekončící sebevzdělávání na kurzech při práci, aby jsi stíhala posun v léčivech a postupech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54577
3.8.21 20:05

Zase fantom studijních oborů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2893
3.8.21 20:08

Ze te to bavi. Co tim vlastne sledujes? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
3.8.21 20:08
@stinga píše:
a už se nebojíš jít na střední? nějaký pokrok za pár hodin, co?
ty jsi ten vzdělávací troll, akorát jsi to trochu vytunila, že jo :think:

Přesně, to je ona. Ať je to obchodka, ucnák, zdrávka, hotelovka, teď zase pro změnu veterina, ať to píše jako máma nebo sama za sebe, pořád to má stejného jmenovatele. Uplatnění a kolik si vydělá. Mě už jí začíná být normálně líto, to je prostě nemoc už.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54577
3.8.21 20:13

Já mám spolužáka na ZŠ, který šel na veterinu v Kroměříži. Vystudoval poté stejný obor na VŠ.
Loni jsem četla v novinách, že patří mezi 6 veterinářů v ČR, kteří mají atestaci na léčbu kloubů. Pracuje na zavedené klinice. Ta sice není jeho. Ale vypadá, že se uživí velmi slušně i v téhle. I jeho žena je veterinářka. Našim léčil králíky, psy (teď mají už jen jednu - štěně) a stádo ovcí. Jeho ten obor bavil. Pamatuji se, že se rozhodoval mezi SŠ policejní v Holešově a tou veterinu. Udělal dobře, že šel tam. On k tomu oboru patří.
Nerozhoduj se pouze vidinou peněz. Důležité je, aby ten obor bavil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat