Na mateřské a sama s dítětem

Anonymní
7.4.21 10:17

Na mateřské a sama s dítětem

Zdravím dámy, jdu za vámi s pár dotazy.
Budeme se s manželem rozvádět, máme rok a půl starou dceru.
Chceme jít co nejdříve bydlet od sebe a co nejdřive vyřešit rozvod, ovšem nejdříve musím vyřešit peníze. Když jsem na rodičáku(do tří let) mohu jít na brigádu v době kdy bude dcera s otcem? Od někoho jsem slyšela že bych pak přišla o peníze, samozřejmně je to „jedna bába povídala“ ale zajímá mě to
A dále, manžel chce střídavou péči. Jak to potom budu mít s rodičákem? budu nadále pobírat? A je to vůbec možné s tak malým dítětem, ta střídavá péče?
Popřípadě ženušky co jste řešily něco podobného, budu mít nárok na nějaké příspěvky?
Kdyžtak se omlouvám za blbé dotazy. Samozřejmně budu řešit i na sociálce, jen se chci trochu informovat předtím než tam půjdu ☺️ předem vám moc děkuji za jakékoliv odpovědi a prosím o zanechání anonymu 😇 ☺️

Příspěvek upraven 07.04.21 v 10:39

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7578
7.4.21 10:29

Nejsi na mateřské, ale rodičovské. Můžeš pracovat jak chceš o rodičovský příspěvek nepřijdeš. Nárok budeš mít na výživné na dítě a do 2 let dítěte i na sebe. Od toho se pak odviji jestli by jsi dosáhla na něco dalšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
7.4.21 10:30

Ahoj :mavam:
Odpovim jen na tu brigadu. Pri pobirani rodicovskeho prispevku si muzes privydelavat jak chces. Akorat je tam omezeni kolik casu muze to dite stravit ve skolce. Coz ted asi jeste neplanujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62853
7.4.21 10:35

Máš rodicak, ne mateřskou. Pokud není dítě ve školce, pobiras rodicak normálně dál, dle toho, jak sis zvolila. Do práce chodit můžeš. Dále alimenty na sebe a dítě a pak zbytek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62853
7.4.21 10:35

@JancaS84 u manželů není výživné na ni jen do 2 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 10:36

@Anna85 nene, její táta chce bydlet ve stejném městě aby s ní mohl bydlet, vídat ji chce každý den..takže bych si našla něco kam mohu chodit v době kdy bude s tátou.
@JancaS84 ano pardon, rodičák 😅 ☺️
A děkuji za ujasnění :palec: trochu jste mě uklidnila ☺️

• Citovat
  • Nahlásit
1592
7.4.21 11:22

...

A on tatínek nechodí do práce? Myslím, že si tu střídavku představuje jako Hurvínek válku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 11:32

@Tecumseh ano, samozřejmně chodí.
A říkala jsem to samé, že si tu střídavku představuje jako hurvínek válku :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat