Odebrání otcovství

Anonymní
23.3.21 15:13

Odebrání otcovství

Ahoj, mám ex. Celý život problémy s alkoholem a trávou. Po narození malého byl za jeho 2 roky života byl 3× v léčebně. 2× půl roku a jednou asi 4 měsíce. Hrozí mu vězení pokud poruší podmínku nebo se zjistí, že pil. U soudu jsme nebyli, ale posílá mi 2 000 alimenty(nebo teda jeho matka, protože on má všude dluhy a pokuty(z toho co nadělal ožralej). Když je tady tak si malýho bral 2× za měsíc na vikend stim, že bydlí u jeho matky a je tam i ona. Nikdy nedal navíc ani korunu když byl nějaký větší výdaj(boty, oblečení, židlička, postel, apod), žádný dárky na Vánoce, narozeniny, prostě nic. A domluva snim je hrozná, protože já jsem prej prostě p*ča a mám se jít léčit já :mrgreen:. Je agresivní, na svýho otce vzal i nůž když byl opilý. A já mám strach aby mu něco neudělal a ráda bych aby mu vzali otcovství. Mám vubec nějakou šanci? Vim, že jsem si neměla dítě dělat s takovým člověkem, ale stalo a syna zpět už nenarvu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2798
23.3.21 15:21

Otcovstvi mu nijak odebrat nemuzes, jednou otcem je a dite ma narok stejne jako ty. Pokud je ale tak problemovy, tak muze soud upravit styk v zajmu ditete, napriklad se s nim bude moci stykat jen pod dohledem. Jako otce ho uz ale nikdy nevymazes a tvuj zivot s nim skrz dite bude spojeny jeste dlouha leta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20224
23.3.21 15:25

Otce jsi svému dítěti vybrala ty. :nevim: Nemůžeš ho jen tak vymazat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2387
23.3.21 15:25
@Anonymní píše:
Ahoj, mám ex. Celý život problémy s alkoholem a trávou. Po narození malého byl za jeho 2 roky života byl 3× v léčebně. 2× půl roku a jednou asi 4 měsíce. Hrozí mu vězení pokud poruší podmínku nebo se zjistí, že pil. U soudu jsme nebyli, ale posílá mi 2 000 alimenty(nebo teda jeho matka, protože on má všude dluhy a pokuty(z toho co nadělal ožralej). Když je tady tak si malýho bral 2× za měsíc na vikend stim, že bydlí u jeho matky a je tam i ona. Nikdy nedal navíc ani korunu když byl nějaký větší výdaj(boty, oblečení, židlička, postel, apod), žádný dárky na Vánoce, narozeniny, prostě nic. A domluva snim je hrozná, protože já jsem prej prostě p*ča a mám se jít léčit já :mrgreen:. Je agresivní, na svýho otce vzal i nůž když byl opilý. A já mám strach aby mu něco neudělal a ráda bych aby mu vzali otcovství. Mám vubec nějakou šanci? Vim, že jsem si neměla dítě dělat s takovým člověkem, ale stalo a syna zpět už nenarvu.

Je zapsaný v rodném listu?

Jestli ano, tak smůla. Ledaže by jednou dal souhlas s adopcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3728
23.3.21 15:29
@aquarian píše:
Je zapsaný v rodném listu?Jestli ano, tak smůla. Ledaže by jednou dal souhlas s adopcí.

a k tomu potřebuje náhradního tatínka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14172
23.3.21 15:29

Pokud je uvedeny v RL, pak je to otec se vsemi pravy i povinnostmi. A tim uz zustane.
Pokud zapsany neni, nemusis s nim komunikovat, ani nemusis umoznit styk s ditetem. Ale pak neprijimej vyzivne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
23.3.21 15:31

A ty mu svěřujes dítě na víkend? 8o 8o Já bych se strachy pos** 8o absolutně bych neměla spetku důvěry v takovém člověku. Udělala bych vše proto aby byl zbaven otcovství. Ať už soudně nebo jinak. Nikdy nevíš kdy takovému člověku rupne v bedně a bude si na tebe něco vymyslet. Nevím tedy jak to chodí ohledně odebrání otcovstvi. Nikdy jsem tohle v našem okoli neřešila, ovšem měla by to být „hračka“ s jeho pestrou minulosti a současným stylem života.
Držím palce ať ti nenadělá ještě víc problémů než už zřejmě nadělal. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2138
23.3.21 15:45

Už zde bylo uvedeno:
Nejjednodušší a nejčastější je upravit styk, když se nedohodnete, rozhodne soud. Najít nového tatíka.
Spíše teoretická možnost je omezení nebo zbavení rodičovské odpovědnosti podle § 865 a dalších, to se však používá, když je rodiči omezena (nebo je zbaven) svéprávnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 15:48

@Ernais ja ne, ale soud to dělá

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 15:48

@aquarian no soudně to lze, ale nevim jestli tohle k tomu stačí

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 15:50

@Lili93 je snima jeho matka, tak jsem vklidu, samotnýho bych ho nenechala a za ty 2 roky ho viděl 10×

• Citovat
  • Nahlásit
2387
23.3.21 15:56
@Anonymní píše:
@aquarian no soudně to lze, ale nevim jestli tohle k tomu stačí

Lze co, vymazat otce z rodného listu bez náhrady?
To fakt ne.

Leda tak omezení nebo zbavení rodičovské odpovědnosti, jak psal @Luboš P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6267
23.3.21 15:58

Jak už tu bylo napsáno, lze to pouze soudně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 16:01

@topazio však to vím, ptám se jestli je možnost, když je takový jak píšu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 16:02

@aquarian a já někde píšu o vymazání z rodného listu? Chci ho zbavit otcovství(rodičovská odpovědnost). Naučte se prosím číst.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat