Sama s dcerkou a dalším na cestě

Anonymní
14.3.21 13:29

Sama s dcerkou a dalším na cestě

Ahoj, poprvé v životě jsem v situaci že zůstanu na dcerku a ještě nenarozené mimco sama.. dá se to zvládnou? Je tu slečna která je ve stejné situaci? Mám nárok na nějaké dávky?.. jsem už v koncích

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
567
14.3.21 13:33

Co alimenty od tatinka/tatinku a pomoc od rodiny?

Zvladnout se to urcite da, myslim, ze jen materska stacit nebude, ale jestli mas moznost si napr. z domu nejak po vecerech privydelavat, urcite bych to vyuzila. :kytka:

Edit: Četla jsem vase dalsi prispevky, a z nekterych z vas je mi, s prominutim, na bliti. :poblion:

Příspěvek upraven 14.03.21 v 22:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3652
@Anonymní píše:
Ahoj, poprvé v životě jsem v situaci že zůstanu na dcerku a ještě nenarozené mimco sama.. dá se to zvládnou? Je tu slečna která je ve stejné situaci? Mám nárok na nějaké dávky?.. jsem už v koncích

Máš nárok na alimenty. Proč hned zas dávky? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
313

Sice nejsem ve vaší situaci ale chápu, že každý se do téhle situace může dostat. A zvládnout se to určitě dá. Nebudete první ani poslední. Přeji moho sil a hlavně pozitivních reakci a dobrých rad :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6642
14.3.21 13:34
@Anonymní píše:

a dcerka a to nenarozené miminko nemají tatínka? Další panna marie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
14.3.21 13:35

Pardon, měl byt anon, ne o mě :andel:

Příspěvek upraven 14.03.21 v 13:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31333
14.3.21 13:35
@Anonymní píše:

Myslím, že máš nárok na výživné i na sebe a na výbavičku atd., ale to by chtělo se zeptat.

Příspěvek na bydlení také, jestli budeš bydlet sama?
Anebo půjdeš k rodičům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9457
14.3.21 13:37

Výživné na sebe a alimenty na děti od tatinka/tatínku. A makat až do porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62979
@Anonymní píše:

Zvládnout se dá vše. Máš nárok na alimenty na dítě, na nenarozené po narození, půlku výbavy a pokud jste nebyli manželé, tak na sebe do 2 let věku dítěte :think: až budeš mít toto hotovo, pak lze zadat dávky, pokud na ně dosáhnes

Příspěvek upraven 14.03.21 v 13:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3652
@Anonymní píše:

Tatínek je společný nebo má každé dítě vlastního?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
14.3.21 13:47
@Kockazvysocan píše:
Tatínek je společný nebo má každé dítě vlastního?

A co je ti do toho?.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3652
14.3.21 13:52
@Elin29 píše:
A co je ti do toho?.. :roll:

Protože to hodně vypovídá i o žadatelce o dávky. Navíc teda tu v jiné diskuzi zaznělo, že alimenty od více tatínků jsou vyšší než od jednoho, tak by pak nemusela být hrazena z našich daní.
Víš, vadí mi otázka na jaké dávky mám nárok a vůbec žádná informace o otci a alimentech apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5507
14.3.21 13:55

Hlavně o tom informuj svou rodinu, ať ti pomáhají finančně, hlídáním atd. Když už ses rozhodla, jak ses rozhodla. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10703
14.3.21 13:56
@Anonymní píše:

Budeš to muset zvládnout, asi nemáš na výběr :nevim: Teď máš nárok na alimenty na dceru, po porodu i na druhé dítě + výživné na sebe do dvou let dítěte. Jaký dávky máš na mysli? Nepíšeš kde budeš bydlet, pokud sama, tak možná příspěvek na bydlení, přídavky na děti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
14.3.21 13:56

Nárok máš v první řadě na výživné na děti a sebe (do dvou let dítěte). Na PPM nebo rodicak a pak si můžeš zkusit zažádat třeba o příspěvek na bydlení, přídavky na děti apod. záleží jestli na ně dosáhneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat