Jak zvládáte, když dítě hlídá tatínek, který s vámi nežije?

Anonymní
25.2.21 19:30

Jak zvládáte "hlídání" tatínků?

Dobrý den maminky, potřebuju se asi vypovídat a zjistit, jak to funguje jinde. Jak prosím zvládáte situace a dny, kdy musite predat dítě otci. Záměrně říkám otci, protože ten „náš“ se nikdy pořádně nestaral. Opustil nás před narozením, syna první 3 roky navštevoval opravdu sporadicky a vzdy jsem byla u toho - (i na jeho přání). Syna si bere tak 10× do roka, ted je mu 6. Predavam na víkend komplet vybaveneho - od oblečení až po roušku, což mě vytačí, ale pro klid syna mlčím. Alimenty dostáváme 3000,–, coz mi dnes fakt přijde uz nedostatečné, ale domluva s ním není. Jsem nervozní, zda-li dohlíží na to, jestli pije, sní něco normálního, jestli je teple oblečen atd. Vím, že si to asi musím hlavně srovnat sama v hlavě, ale poslední dobou se mi to moc nedaří… Jak tyhle věci zvládáte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68667
25.2.21 19:39

Unás tedy rozvod ve 4 letech, ale todle jsem fakt neřešila. Tak říct si o pití ve třech umí, hlady taky nepojde, kdyby jim byla zima, tak by bzíkali, když ne, tak netřeba řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31088
25.2.21 19:42
@Lama Lama píše:
Unás tedy rozvod ve 4 letech, ale todle jsem fakt neřešila. Tak říct si o pití ve třech umí, hlady taky nepojde, kdyby jim byla zima, tak by bzíkali, když ne, tak netřeba řešit.

Bzíkali :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1077
25.2.21 19:47

Tatínek nehlídá, tatínek by se měl starat jako matka. Dítěti je už 6 let, snad si o pití, jídlo nebo oblečení řekne. 3000 alimentů není moc, můžeš zažádat o zvýšení. Ono nechala bych taky něco na něm, ty mu vše nachystáš a on se nemusí o nic starat. Asi to nebude otec roku, ale nějakou starost bych nechala i jemu. Nějaké oblečení by měl pro syna koupit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2031
25.2.21 19:48

Děti 1,5 a 2,5, bydlíme jinde od prosince, otec si je bere soboty odpoledne, tak nezbývá mi nic jiného než doufat, že se postará, zatím je vždy dovezl v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76020
25.2.21 19:48

Jelikož jsem celkem flegmatická matka, co pití ani oblečení nehlídá, tak zvládám celkem v pohodě, prioritou je pro mě návrat spokojeného dítěte a co jedlo/pilo/umazalo neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
611
25.2.21 19:50

Tak tohle nedela - takove to “slepici” hlídání - ani tatínek, který s námi normalne žije. Z dětství mám nejlepší vzpomínky na cundry s tátou, kdy to bylo fakt o samostatnosti, lítali jsme si jak chtěli a vrátili se domu jako prasatka. Šestileté dite rozhodne neumre hlady ani žízní, normalne si řekne případně vezme. Taky jsem se dnes vratila z práce a vidím ze nemají od rána ucesane vlasy… no zato byli cely den venku a učil je jezdit na kole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6706
25.2.21 19:50
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky, potřebuju se asi vypovídat a zjistit, jak to funguje jinde. Jak prosím zvládáte situace a dny, kdy musite predat dítě otci. Záměrně říkám otci, protože ten „náš“ se nikdy pořádně nestaral. Opustil nás před narozením, syna první 3 roky navštevoval opravdu sporadicky a vzdy jsem byla u toho - (i na jeho přání). Syna si bere tak 10× do roka, ted je mu 6. Predavam na víkend komplet vybaveneho - od oblečení až po roušku, což mě vytačí, ale pro klid syna mlčím. Alimenty dostáváme 3000,–, coz mi dnes fakt přijde uz nedostatečné, ale domluva s ním není. Jsem nervozní, zda-li dohlíží na to, jestli pije, sní něco normálního, jestli je teple oblečen atd. Vím, že si to asi musím hlavně srovnat sama v hlavě, ale poslední dobou se mi to moc nedaří… Jak tyhle věci zvládáte vy?

u šestiletého bych jídlo a pití neřešila, to už si umí říct sám… a i kdyby ne, tak ho tatík nemá snad měsíc, že by vážně dítě pošlo hlady. Spíš bych se bála bezpečnosti, jestli nedělají vyloženě nebezpečné věci apod. Ale i když budou sedět doma na zadku, tak se může něco stát. Pouč syna, jak si má o co říct, jak má na sebe dávat pozor a pak mu musíš věřit. V 6 letech už to není mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
25.2.21 19:53

My jsme manželé, doma vše klape, ale když jedou spolu kluci sami na chatu, (cca 1 nebo 2 víkendy v roce),tak taky trnu, když mu nebyli ani 2, tak tam nechali za víkend asi 5 špinavých triček a pak neměl pomalu co na sebe a já koncem srpna kupovala trička s krátkým rukávem, prostě chlapi, hlavně že se vrátí vždy živí a zdraví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 19:55

@Lama Lama hlady ho umřít nenechá, spíš to složení :roll:… pití bohužel musím hlídat každy den. Syn je schopný nepít celý den. Jinak asi ano, o ostatní věci si řekne…
Spíš to řeším v sobě, že jsem z toho nervozní, jestli je v pořádku atd…
@Jolka86 o zvýšení se chystám požádat, ale pochybuju :zed:… on zastava názor, že když ho má tak málo, tak ho přece nebude vychovávat, bude si s ním jen hrát :pocitac:. Samozřejmě poptom jsem ve vsem nejhorší já, protože přece vychovávám…
Ono to jednotlivě vypada jako blbosti a maličkosti, ale v celku je to prostě balík, který mě štve. Vím, že se musím nad nekteré věci povznést, ale přijde mi to prostě nespravedlivé…

• Citovat
  • Nahlásit
34720
25.2.21 19:57

Ty deti vydrzej hodně, bych se uplne nestresovala, hlavne, kdyz pohlida a ja mam volno :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34720
25.2.21 19:59
@Anonymní píše:
@Lama Lama hlady ho umřít nenechá, spíš to složení :roll:… pití bohužel musím hlídat každy den. Syn je schopný nepít celý den. Jinak asi ano, o ostatní věci si řekne…
@Jolka86 o zvýšení se chystám požádat, ale pochybuju :zed:… on zastava názor, že když ho má tak málo, tak ho přece nebude vychovávat, bude si s ním jen hrát :pocitac:. Samozřejmě poptom jsem ve vsem nejhorší já, protože přece vychovávám…
Ono to jednotlivě vypada jako blbosti a maličkosti, ale v celku je to prostě balík, který mě štve. Vím, že se musím nad nekteré věci povznést, ale přijde mi to prostě nespravedlivé…

Sim te, jsi sama rikala, ze ho hlida sporadicky, tak jaka vychova? :nevim: na to piti bych upozornovala, zvyseni navrhla a zbytek si delas zbytecny bordel v hlave.

Nechci machrovat, dlouho jsem se k nadhledu propracovavala, tak drzim palce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68667
25.2.21 20:00
@Anonymní píše:

tak to bude ale problém ne na straně tatínka ne? Tydle helikoptérové matky a jejich děti maj pak problém, jakmile se dítě dotane mimo dosah helikoptéry, no. :nevim:
Vys.er se na spravedlnost. Dítě ti za 4 dny v měsíci nepojde ikdyby jedli jen hranolky, tak se přestan užírat a krapet si to užij :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 20:01

@Peta02 o to vubec nejde. Spínu ani vylomeniny neřeším… Spíš o tu zodpovednost, kterou celých 6 let mám na svých bedrech jen já, on si proste pak přijde k „hotovému“, nic nemusí řešit, jen si užije to svoje a nazdar. Proste řeším v sobě tu nespravedlnost… ano, vím, že život není spravedlivej. Ale jak s tím být v pohodě netuším… Nekoušu si doma nehty a nesedím na telefonu, jestli se neco nedeje, jen jsem se chtela vypsat a zjistit, jestli to třeba prožívá nekdo podobne nebo jsme divna jen ja…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.21 20:02

@PaníKadrnožková vím, že potřebuju vetší nadhled… jak k nemu zatím nevím…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat