Na vodu v 5+2tt ??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Denoir
Povídálka 15 příspěvků 13.06.19 11:13
Na vodu v 1. trimestu ??

Ahoj maminky,
měla bych dotaz pro ty z vás, které mají zkušenosti se sjížděním vody v těhotenství.
Ty, které zkušenosti nemáte, prosím, aby mě ušetřily komentářů typu: ohrožuješ svoje dítě, můžeš si to kvůli mimču odpustit a podobně. Ty z vás, které zkušenosti mají, prosím o jejich zkušenosti a i o rady ;)
Máme jet teď na konci června na 2 dny na vodu (rafty), ale otěhotněla jsem a nejsem si jistá, jestli mám jet nebo ne :nevim:… v té době budu v 6tt (podle poslední MS - v 9tt - ovulovala jsem později). Se sjížděním vody žádné zkušenosti nemám (manžel trochu jo a říká, že to moc řeším, ale přeci jen on není těhotný :mrgreen: ), ale jedeme s bandou, která zkušenosti má. Měli by jsme jet údajně klidnou štaci na Vltavě - v okolí Č. Krumlva.
Bojím se prochladnutí nebo třeba zánětu močáku (i když jsem na to nikdy netrpěla), nepádlovala bych, jen bych se vezla 8).
Vím, že těhotenství není nemoc a stát se může cokoli kdykoli i tehdy, když je na sebe žena maximálně opatrná… ale přeci jen se nemůžu rozhodnout jestli jet nebo ne… :nevim:

Předem děkuji :srdce:

Příspěvek upraven 13.06.19 v 12:29

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Kotatko03
Echt Kelišová 8736 příspěvků 1 inzerát 13.06.19 11:16

Já osobně bych nejela a to hlavně z toho důvodu, že v 6tt mě hodně bolelo břicho a na vodě bych pořád zvracela.
Nyní v 15tt bych si možná troufla, neboť nemám žádné větší obtíže. Ale bála bych se právě toho prochladnutí a zánětu močáku (já na ně trpím).
Rozhodnutí je na tobě, zvaž jak se cítíš ty a i to, v jaké jsi kondici (fyzické).

geileenka
Extra třída :D 12452 příspěvků 13.06.19 11:17

Na raftu bych se nebála a jela bych. Jsi opravdu na začátku a raft je spíše takový relax. Sjížděli jsme i s dětmi a v pohodě.

Aduš8
Kelišová 5218 příspěvků 13.06.19 11:17

U mě by záleželo na počasí. Pokud bude teplo a hezky, jela bych. Když se jen povezeš a nebudeš pádlovat. Každý nebezpečný jez můžeš vystoupit a obejít i kdyby oni ho chtěli sjet. My jezdili na kánoích ve dvou a tam se člověk fakt nadře, do toho bych nešla. Ale raft úplně v klidu, jako,, spolujezdec".

Uživatel je onlineRavedd
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 13.06.19 11:18

@Denoir to si stejně musíš ujasnit sama tady ti půlka lidí napíše že jo a půlka že ne :mrgreen: hodně by záleželo na tom jak sjízdná je řeka, případně kdyby byl nějaký jez tak ho nakonec můžeš obejít pěšky. A taky by záleželo jak se cítím :nevim: kdybych nespinila, nic mě nebolelo, neměla jsem ranní nevolnosti tak bych asi jela

Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 13.06.19 11:19

To budeš teprv 6tt? to je tak týden po vynechání, to teď bys ještě nejspis nevěděla že jsi těhotná :think: jinak já bych jela, ale dávala bych pozor abych nedostala třeba upal, horečka by mohla být problém. A taky tě v té době už třeba může být špatně. Ale jinak jestli budeš v pohodě a cítit se dobře nevidím důvod proc nejet :nevim: v 6tt kolikrát ženský ani neví že jsou těhotné a dělají vsechno možné i horší věci než se vezt na lodi…

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 46981 příspěvků 13.06.19 11:21

Uvidíš, jak se budeš cítit, někomu už je v té době fest blbě. Co se prochladnutí týče, záleží na počasí - na konci června bych nepředpokládala žádné mrazy, ale kdyby mělo být mizerně, vykašlala bych se na to. V počasí minulých dnů, kde může být lépe než na vodě, možná ve vodě :lol: A pokud na to netrpíš… V té době má embryo pár mm a půlka ženských ani netuší, že je těhotná. Pokud nemáš žádné zdravotní problémy a těhotenství není extra vymodlené (tím nemyslím, že nevymodlené těhotenství se snáz „obětuje“, ale většinou ženská nebývá tak úzkostlivá), budeš se dobře cítit, tak proč ne. Možná jedna z posledních dovolených „v klidu“, bez dítěte i jenom překážejícího břicha a jiných těhotenských obtíží.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 11:22

@Kriss Tina tak já to třeba vím od 4 tt :nevim:

Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 13.06.19 11:24
@Anonymní píše:

Aha 4tt je ale skoro týden před termínem ms…

carola
Echt Kelišová 7559 příspěvků 13.06.19 11:25

V 6tt jsem ještě ani nevěděla, že jsem těhotná. Stát se může kdykoli, kdekoli, cokoli a s těhotenstvím to nijak nesouvisí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 11:28

@Kriss Tina při cyklu 28 dní mi tvůj výpočet nesedí… Vychází mi 4tt tak nevím jak to pocitas :nevim:

histep
Kelišová 5093 příspěvků 13.06.19 11:29
@Anonymní píše:

To je ale týden po ovulaci, ještě před menstruací. Pokud bys na konci června měla být 5+2, tak bys teď byla pár dní po oplodnění :think:
Ale jinak s tou vodou. Moc to řešíš, manžel má pravdu. Zejména pokud pojedete Vltavu.

mau-mau
Závislačka 4081 příspěvků 13.06.19 11:34
@Anonymní píše:
@Kriss Tina při cyklu 28 dní mi tvůj výpočet nesedí… Vychází mi 4tt tak nevím jak to pocitas :nevim:

4.tt je 3+1 až 4+0tt. To je den vynechání menstruace. Jinak k tématu, pokud by mi nebylo blbě, jela bych. Jsem vodačka. Jen netahej lodě a tak :palec:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2281 příspěvků 13.06.19 11:35

Nejela bych kvůli přehřátí, infekci. Nemáš s vodou žádný zkušenosti, já jezdím od malička. Není to nic moc pohodlnýho ani v netěhotným stavu. Pochybuju, že bude počasí akorát. Takže ti bude buď zima (to si ale nemyslim) nebo spíš mega vedro, kde na vodě není jiná možnost, než se smočit v řece. A to bych si nevybrala ani jednu variantu. Nicméně mi přijdou divný počty, že na konci června budeš 5+2 :think: To ještě ani nemáš vynechanou MS, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 11:35

@mau-mau sak tak to taky počítám :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama