Na zádech či na bříšku ?

378
2.6.05 11:47

Na zádech či na bříšku ?

Ahojky, malej mi od jednoho měsíce spinká na bříšku. Tenkrát mi to doporučil doktor, protože měl malej rýmu. Minulý týden, na 4měsíční preventivní prohlídce, nám ale bylo řečeno, že spinkání na bříšku je riziková poloha a že mám dávat syna spinkat na záda nebo na bok. Tak jsme začali. Hrůza! Malej skoro vůbec nespí, často pláče. Na zádech ani na boku neusne (a to ani vyčerpáním). Takže ho buď ukolébám ke spaní a pak dám na záda nebo ho nechám usnout na bříšku a pak přetočím na záda. Jenže vždy je pak cca za půl hodiny vzhůru (i v noci). Jakmile s sebou totiž ve spánku trhne, je okamžitě vzhůru. Zkoušeli jsme ho dávat i na bok, do rychlozavinovačky, apod., ale pořád stejné. Za chvíli se zkrátka vzbudí a pláče. Jakmile ho ale přetočím na bříško, tak usne. Jak ho pak ale zase přetočím na záda či na bok, vzbudí se. Na bříšku spinká úplně spokojeně a v noci přímo suprově (celou noc). Na zádech či na boku ale ne. Poraďte či napište svůj názor. Díky :cry: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
2.6.05 12:24

Valentýnko, co blbneš?! Nech ho spát na bříšku. Dokud jsi to nevěděla a najednou, když ti pediatr na:,–(í brouka do hlavy, začneš plašit? Chudák dítě, nech ho spát jak má ve zvyku a jenom ho hlídej tak jak doteď. Když nebudeš mít pod prostěradlem igelit, nic se mu nestane.
Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
483
2.6.05 12:57

Ahoj Valentynko,
v porodnici me taky kladli na srdce, ze miminko nesmi spat na brisku a taky sem to vsude cetla.
Stejne sem se na to ale zeptala sve pediatricky a ta mi rekla, at ho davam spinkat tak, jak se mu to libi a aby hlavne spal. Syn tedy taky prvni 2-3 mesice spal hlavne na brisku, jinak taky porad plakal.
Ted uz je mu 6,5 mesice a na brisku uz davno nespinka, prestalo se mu to libit.

My sme taky takhle spinkali, tak co,ne ?: :)
Tak spokojene miminko!
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
2.6.05 13:14

Ahoj,
můj syn taky spinkal na bříšku a nijak jinak. V poloze na zádech řval, až se dům otřásal. Takže ho nech ale radši ho hlídej, já jsem na něj měla Nanynku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
2.6.05 13:33

Taky mi malá dostala ve 14 dnech rýmu a skončila na bříšku.A od té doby,asi do sedmi měsíců jinak neusnula.Přežila to :lol: ,akorát bylo peklo v kočárku,jak neuměla spát jinak,tak ve sporťáku jsem jí musela přehazovat na břicho,když byla unavená…

Jinak jsem taky měla hlídač dechu,a bylo to super…i v téhle „rizikové“ poloze jsem měla klid…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
2.6.05 13:38

ahojky,
přidávám se k ostatním-klidně nech prťouse spát na bříšku. Ona je to riziková poloha jen kvůli syndromu náhlého úmrtí novorozenců a to ve vašem věku už myslím stejně přestává hrozit. Jinak je poloha na bříšku zas děsně zdravá, co se pohybového vývoje týče :)

asi zašnu dávat Kačenku na břicho, jestli mi taky neprospí celou noc :P :P , prootže to u nás vážně nehrozí :cry:

Jana + Kačenka 5,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7797
2.6.05 14:26

Spaní na bříšku je pro mimi nevhodné kvůli vyššímu riziku výskytu syndromu náhlého úmrtí. To je dokázané. Ale jestli máš monitor dechu, tak ho nech spát na břiše, když jinak vyvádí. Ale bez monitoru bych to neriskovala.
Při rýmě dopuručuju zvýšenou polohu miminka, ne spaní na břiše.l
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
2.6.05 19:16

ahoj,
já bych si tady vzala asi od každé rady kousek.znám lidi,kterým mimi synrom náhlého úmrtí zemřelo,ale je to hodně vzácné.kdyby mi to leželo v hlavě tak bych pořídila monitor dechu.jinak zvýšená poloha a k tomu na břiše je výborná nejen na rýmu a celkově poloha na bříšku dítěti prospívá.nejlepší asi je řídit se zdravým selským rozumem.mojí malou jsem přes den nechávala na bříšku,v noci byla jak chtěla,je to individuální…
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
2.6.05 21:06

nech miminko spat, jak se mu to libi. vzdyt my dospeli taky spime kazdy v jine poloze a taky bychom protestovali, kdyby s nama nekdo hybal :o)

pokud jde o souvislost spaní na brisku a syndromu nahleho umrti:
ted se rika, ze to spolu souvisi a poloha na brisku se nedoporucuje, ale az vyjde nejaka dalsi studie za deset let, tak tam bude, ze ta nevhodna poloha je treba na zadech nebo na boku, protoze se vetsina miminek v ty dobe proste na bricho nedavala
ono se opravdu nevi, co ten syndrom zpusobuje a ty polohy jsou jenom dohady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
528
2.6.05 21:14

Ahoj Valentynko,
synek taky od miminka spinkal na bříšku, protože na zádíčkách se budil díky rozhazování ručiček. Teď mu je skoro 14 měsíců a jinak prakticky nespinká, maximálně se ve spaní přetočí na bok. Na zádech nespí nikdy. Já spím také nejraději na břiše a na zádech bych neusnula, tak to má možná po mně :wink: . Myslím si totéž, co Lola - nikdo neví, co syndrom náhlého úmrtí způsobuje a ty polohy jsou jen dohady. Nejdřív se tvrdilo, že mimi nemá spát na zádíčkách (kvůli blinkání a následnému udušení), tak jich většina spala na bříšku, tudíž i ta miminka, která umřela a z toho se vyvodilo, že je rizikové spát na bříšku. Teď jich většina spinká na zádíčkách a nepochybuji, že za pár let budou zase riziková záda (protože miminka, která umřou, budou spát na zádech, když bříško je teď „rizikové“). Takže bych to neřešila a nechala mimíska spinkat v poloze, která mu vyhovuje. Přeji zdravé mimi a klidné noci :) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
3.6.05 10:25

Poděkování

Ahojky Sandro, Evo (Evczo), Isobell, Amazonko01, Jano 12, Luko, LoloB a Siamino, no zkrátka ahojky holky! Ani nevíte, jakou jste mi udělali radost! Malej totiž vážně usne a spinká toliko a pouze na bříšku, a spokojeně. Asi to má po mně, já takhle taky spím a jako miminko jsem prý taky spala (máma mne i bráchu dávala na bříško, tenkrát se tvrdilo, že je to nejlepší). Ani v těhotenství jsem se to neodnaučila (to jsem celé prospala na boku). Už jsem se ale těšila, až si budu moci zase lehnout na břicho. Takže malej je po mně. Koupíme ale určitě ten monitor dechu Nanny. I proto, abych se vyspala já, protože od té minulé prohlídky u pediatra se pořád v noci budím a malého neustále kontroluju. No a v kočárku ho asi budu zkoušet, když bude chtít spinkat, dávat na bok (na zádech se pořád budí). Zrovna včera jsem potkala kamarádku z porodnice a malej (o měsíc mladší než my) jí v kočárku spinkal na bříšku. Říkala, že takhle spí i doma, že jinak neusne. Jsem ráda, že jste mi všechny napsaly a moc vám děkuju. Je dobré vědět, že je nás víc :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.6.05 09:23

spani na brisku

Mila Alenko, ty spis take jenom na zadech??

• Nahlásit
  • Citovat
378
4.6.05 11:28

Spinkání

Ahojky holky, tak jsem si právě domů přinesla monitor dechu Nanny. Byla ale fuška ho u nás sehnat. Nakonec jsem uspěla v lékárně. Takže, držte palce, a ještě jednou díky :wink: :P :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
4.6.05 19:34

Ahoj holky,

já i manžel rádi spíme na břichu a asi to má malý po nás. Co jsme si ho dovezli domů, jinak neusne. První jsme s ním chodili do 3h rána, pořád křičel. Jak jsme ho dali na záda (taky nám bylo řečené ¨Proboha jen ne na záda¨), tak usnul jak beránek. A tak spinká dodnes. U Dr. jsem se k tomuhle činu přiznala a jen zakroutil hlavou, že je to v pořádku. Žijeme v době, kdy výzkumníkům záda nepasujou. Při příští analýze dojdou zase na jinou polohu a tak je to dokola. Př. Kamarádka má 4-letého chlapečka. Když se narodil, měl ležet jen na boku. Chudák. V kočárku střídal jen ty 2 polohy! Její druhý syn 1,5 měl ležet zase jen na zádech, už ne na boku.

Každá mamina cítí, co její zlatíčko potřebuje a tím, ať se řídí!
Hezký večer
Iva a Michael 3 měsíce :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7797
4.6.05 19:35

Anonyme, proč se nepodepisuješ?
Já psala, že nedávat spát mimino na břicho, ne nic o tom, že musí ležet jen na zádech. Ještě existuje pravý a levý bok, víš? Jsem dětská sestra a něco o tom vím.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama